Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tereljem a párom gyermekv...

Hogy tereljem a párom gyermekvállalással kapcsolatos gondolatait?

Figyelt kérdés

Szóval 4 éve vagyunk együtt a párommal, ő nem nagyon szeretett volna régebben gyereket. Mostanában viszont szinte minden nap felhozza a baba témát. Viccesen megjegyezte, hogy kapuzárási pánikja van :) és 2 gyereket szeretne tőlem. (29éves)

Viszont mindketten tisztában vagyunk vele, hogy jelenleg nem vagyunk anyagilag felkészülve egy babára.

Második szakmámat szerzem, bevételem 48ezer ft...

Ő dolgozik, de keveset keres.

Hogy lehetne picit kikapcsolni az agyát? Ne ezen járjon állandóan az összes gondolata? Picit elszomorít, hogy "nem tudom boldoggá tenni a páromat"


22/l



2013. júl. 20. 23:15
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

#9

Ha később lesz csak gyereke, akkor sem marad le semmiről. Előbb hadd tanuljon, dolgozzon, és a gyereknek is biztosítsanak minél jobb körülményeket.

2013. júl. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Jó, de boldogságból és szeretetből sajnos nem lehet megélni. De jó is lenne :) Remélem ez most ilyen "fellángolás" párom részéről, és picit lenyugszik..
2013. júl. 21. 00:13
 13/28 anonim ***** válasza:
68%
Óva intelek, nehogy megtedd. Az unokatesóm pont most járt így. Addig-addig duruzsolt a fiúja hogy ő így meg úgy kisbabát szeretne, hogy hagyta neki, hogy teherbeejtse, még a sulit sem fejezte be. A lány a napokban fog szülni, a srác két hónapja szakított vele és "eltűnt".. A férfiak könnyen dumálnak, de a neheze mindig a nőre marad, te leszel terhes, te szülsz, te maradsz vele otthon nappal, te kelsz fel hozzá éjjel, ha a pasas lelép, márpedig az esetek 40-50 százalékában lelép, akkor még az eltartása is a te felelősséged lesz, mert azzal a havi 15-20 ezerrel, amit gyerektartásnak megítélnek, a popsidat kitörölheted... nocsak ésszel, amikor a férfi megpróbál agitálni, neki könnyű, az ő életét csak nagyon kevéssé változtatja meg a baba, a tiédet kifordítja a sarkaiból és nem (csak) pozitív értelemben.
2013. júl. 21. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
17%

Nem tetszik, hogy mindenki negatív tapasztalatokkal jön. Az én családomban mindenki huszon éves korában szülte az első gyereket, és utána fejezte be az iskolát. Mert így is lehet csinálni.

Továbbá annak az édesanyának nem kell egyedül felnevelenie a gyermeket, mert ott vannak a szülők (ha még élnek akkor mindkét oldalról) a rokonok, a barátok és a szomszédok akik segítenek túllendülni a nehézségeken.

2013. júl. 21. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
64%

Pont azt akartam írni, amit a 13-as, csak férfi szemszögből (a menekülőéből).


Ha egy férfi ennyire babát akar, akkor még nem érett rá. Mondjuk ez a nőkre is igaz, de a férfi könnyebben otthagyja a babát, mint a nő. A nőknél mégis kialakul egyfajta kötődés.

2013. júl. 21. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

nyugodtan mondd el neki, hogy még nem érzed magad érettnek a gyerekvállalásra (mert sztem a 22 évesek igen nagy többsége nem is az rá, az más kérdés, h szülnek)...

illetve az egy dolog, h milyen cuki egy baba, viszont a felszerelések, fogyóeszközök egy vagyonba kerülnek. arról nem is beszélve, h egy gyereksírással fűszerezett éjszaka után a meló kész rémálom :)


előbb valósítsd meg a munkában a terveidet, ismerd meg a világot, tapasztalj az életről, utána érdemes gyereket vállalni. ameddig minden más jobban foglalkoztat mint a baba, addig csak szenvedés az egész, mert mindig azon fogsz agyalni, h vajon miből maradsz ki épp...


nagyon fiatal vagy még, rengeteg időd lesz később is 2 gyereket vállalni. :)

2013. júl. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
82%

9-esre nem tudom, hogy irónia vagy komolyan gondolta...


14-es: vannak teljesen más értékrendet képviselő családok is, ahol első a munka, hogy legyen gyed, és ne kelljen ahogy írod nagyszülőktől, barőtoktól, szomszédokatól kunyizni.


Kedves kérdező! Végre!!!!! Egy ilyen kérdés, felelősen gondolkodó lány vagy!

2013. júl. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) attól nem félek, hogy lelép, mert iszonyúan lelkiismeretes ember, sosem tenné. Nálunk is mindenki korán szült (20,21éves korban) de akkor még teljesen más világ volt. Jó persze én is bőven 30előtt szeretnék, ha "biztos" munkahelyem lesz.
2013. júl. 21. 08:13
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

csak ezért nyomatja a babás projektet, mert áprilsban végzel és önálló, munkaképes, kereső ember leszel. Ezt nagyon sok zsarnoksokodó ember nem tudkja elviselni. Az is zsarnokoskodás (konkrétan mnetális erpszak, agymosás), hogy naponta újra meg újra mondja és mondja és mondja a gyerek-témát, HOLOTT maga is tudja, hogy mi a helyzet.


Válkaszolj neki EGYSZER, mondd el neki, hogy most nem lehet, ezér meg azért, ő is tudja, és utána ignoráld a témát, akárhányszor felhozza. (Én valószínűsítem, hogy em ő akar gyereket, hanem esetleg anyuka nyomja a héttérből, hogy unokát akar, bármi áron...)


Dologozz, legyél önálló ember, éld ki magad, amíg lehet (nehogy 5 év múlva döbbenj rá, hogy te még fiatal vagy és élni akasz és ezt a gyereken vered le, mint anyám rajtam), köss házasságot és úgy tervezd a gyereket be.


Egy kisgyereknek első az ÉRZELMI és anyagi biztonság!

Ne szúrj ki a gyerekeddel, csak azért, mert apukára rájött a k.ngörcs vagy az anyjára az unokázhatnék.

2013. júl. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!! igazából én jobban állok anyagilag, mint ő, a mi családunk "gazdagabb" is, sosem irigykedett, nagyon jó ember, kevés ilyen férfival találkoztam eddig. Anyósom nem akar unokát, az ő családja szerint még bőven ráérünk, az én családom már inkább szeretné, ha lenne; de ez engem nem izgat :) 30 felé ezek szerint picit "megőrülnek" a férfiak? azt hiszik lemaradnak valamiről? Ő szeretne házasságot is, de nekem az nem olyan fontos, szerintem a nélkül is lehet szeretni, tisztelni, becsülni a másikat, hűségesnek lenni. Persze megértem azt is, aki házasságpárti :D
2013. júl. 21. 13:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!