Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak, ha ismeretlenül...

Férfiak, ha ismeretlenül megkérnének titeket, se. Gítenétek gyereket nemzeni?

Figyelt kérdés
Tehát arra gondolok, hogy ha egy nő akár ismeretlenül, akár ismerősen megkérne titeket erre, "segítenétek"? Konkrét eset: egy házaspárnak nem lehet több gyereke, mert a férfi nagy eséllyel örökíthetné a beteg gént. Orvosi eljárás drága, bonyolult, stb.. Ez a természetes "módszer" egyszerűbb. Belemennétek? A kérdés ELMÉLETI!
2013. júl. 18. 12:11
1 2 3
 11/23 anonim válasza:
73%
Nem segítenék, mert a gyermeknemzés felelősséggel jár. Ha nemzek egy gyereket, akkor felelősséggel tartozok iránta, hogy megfelelően nevelkedjen. Ezt meg csakis akkor tudom teljesíteni, ha asszonnyal vagy magam nevelem föl a gyereket.
2013. júl. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

1. Nahát...Lehet, hogy naív vagyok, de én nem gondoltam volna, hogy ilyen nagy számban "nem" a válasz :)


2. Nem hiszem, hogy egy "segítségre" szoruló házaspár később perelne, inkább csak hálás lenne örökké. Persze megértem a "papírozási" szándékot, mert hogy mit hiszünk, az egy dolog.. :)


3. Innentől kezdve a béranyákat végképp nem értem. Na, az ami sokkal durvább szerintem. Egy férfinek pár alkalom, esetleg pár hónap alkalmi együttlét, míg egy nő a 9-10 hónapig benne növekvő gyereket adja oda..Nem ítélem el egyébként, csak nem értem. De mindegy, a kérdésem úgysem erről szólt :)

2013. júl. 18. 12:48
 13/23 anonim ***** válasza:
79%

Nem, és kb azért amit a 3-as leírt.


Eleve lefeküdni valakivel szívességből - na ilyen nincs. Másrészt jogilag és erkölcsileg is aggályos.

2013. júl. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

lefeküdni nem feküdnék le vele - érzelmi és egyéb alapon nem

de ha kell a spermámat szívesen oda adom nekik :-)


a lombik programot támogatják, ebben az esetben is

ha orvosi indoka van

a sperma donor amúgy is anonim dolog ha jól tudom

2013. júl. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
56%
14-es. Csak a nőnek add oda, a férjé nem biztos, hogy örülne neki. :D
2013. júl. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
84%

Kérdés olvasása közben: peeersze, miért is ne? -de most így kis mérlegelés után: nem hinném.

Tegyük fel szingli vagyok, jön egy nagyon jó lány ismerősöm hogy segítsek akkor még lehet, de később? Ha meglátom őket és az az én gyerekem (is)? Meg ha utána lenne egy komoly kapcsolatom akkor elég kényes lenne levezetni a témát hogy azért feküdtem le vele mert.....

Nem kizárt hogy megtenném, de inkább csak egy nagyon jó ismerősömnek, akiben megbízok stb.

2013. júl. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
84%

én nőként válaszolok, ha nem baj. Ha férfi lennék, ügyvédhez fordulnék, és csak papírral. De nem tudom, hogy ez a gyakorlatban hogy működne? meglátok valakit az utcán, és megkérdezem, hogy elnézést, nem feküdne le a feleségemmel?

Női oldalról meg ha én lennék a feleség, valahogy nem biztos, hogy meg tudnám tenni, még úgy sem, hogy tudom, mi a cél. Valahogy mindig ott lebegne a szemem előtt, hogy "megcsaltam" a férjem.

Miért nem jó a spermabank?

2013. júl. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
62%

Valószínűleg sokan furcsán fognak nézni elsőre, de én - HA ez egy jogilag rendezett dolog lenne, tehát mondjuk a közjegyző előtt a 3 érintett által együtt tett nyilatkozat egyenrangú lenne a kórházi mesterséges megtermékenyítés esetével - a gyakorlati kivitelezésben egy jól megszervezett hármast pártolnák leginkább akár donorként, akár férjként. Azt ugyanis teljesen feleslegesnek ítélem, hogy valaminek a mindenki számára kellemetlen módját - donor rendelőben műanyagpohárba kínlódik, nő nőgyógyászati vizsgálóasztalon szenved, férj rendelő előtt rohangászik idegesen - kiáltsuk ki úgymond "erkölcsösnek", amikor van annak a természet által biztosított kellemesebb módja is, erkölcsös meg nem a módtól lesz, hanem a három ember közös, őszinte szándékától. Egyfelől. Másfelől ebben a helyzetben lehet igazán megítélni, hogy az a férj valóban benne van-e a dologban, vagy csak engedett valamiféle érzelmi zsarolásnak, amikor is nyilván jobb kimaradni. Ezt viszont művi körülmények között esély sincs megtudni... A harmadik, hogy a férj így tevékeny résztvevőjévé válik az utód létrehozásának, ami lelkileg is dobhat akár a dolgon, sokkal inkább sajátjának érezheti, mint a rendelő előtti toporgástól:)

Arról nem is beszélve, hogy így a kellemetlen rendelő-látogatásból lesz egy kellemes hétvégi elfoglaltság mondjuk valami Wellness-hotelben ugyanannak a 3 szereplőnek:)

2013. júl. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

A béranyák azért teszik mert KELL a pénz. Ez viszont csak egy szívesség.

Ezen mit nem értesz?

2013. júl. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

18-es szal teljesen ismeretlen pár azt mondja neked h jövő hétvégén érjél rá meg meg kell du*ni a feleségem és meglobogtatja a papírt akkor bele mész ????


inkább a művi dolog

2013. júl. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!