Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az egymásnál alvás már olyan,...

Az egymásnál alvás már olyan, mint az összeköltözés?

Figyelt kérdés

Ismerek egy lányt, húszas éveik elején járnak a pasijával, 2 éve vannak együtt. Nagyon sokszor alszanak a másiknál (vagyis a szülőknél), és kijelentette, hogy ő már mindent tud a másikról, hisz lényegében együtt élnek, meglepetés nem érheti.

Nektek mi a tapasztalatotok? Nagy változást hozott korábbi vagy jelenlegi kapcsolatotokban, miután egymásnál alvásból tényleges együttélésbe léptetek?


(Igazából egy részemről költői kérdés, mivel együtt élek a párommal, tudom a különbséget, de érdekel, mások hogy gondolkodnak.)


2013. júl. 17. 10:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

nem


mert nem vezetnek közös háztartást


ez még nálam járás nem együttélés

2013. júl. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Egyáltalán nem ugyanaz. Igaz a mondás,hogy lakva ismerszik meg az ember.
2013. júl. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Messze sem ugyanaz.


Együttalvásnál tudod hogy utána hazamész,otthon szóros szét a szennyes,max az anyád cseszeget hogy rakj már rendet vagy miért nem szóltál,hogy megittad az utolsó korty tejet,és neki nem jut a kávéjába...


Együttélve már más,alkalmazkodni kell,rögtön nem édes ha a pasi a héten már 10 pár koszos zoknit hagyott szét,vagy hülyeségeket vesz a közös pénzből.


Együttalvásnál nem érzi az ember hogy otthon lenne,így viselkedik,moderálja magát.

Együttélésnél otthon vagy,saját magad adod.


Majd a lány is rájön.

2013. júl. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

A rendrakásról jut eszembe: a srác anyja épp olyan, hogy mindent megcsinál a fia helyett.

A fiú hajlamos a csaj szüleinél is széthagyni a dolgait. Persze ez most még nem ütközik annyira ki náluk, de mi lesz később?

2013. júl. 17. 10:16
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az én párom és köztem 320 km volt, így amikor tudtam ott voltam nála. Legkevesebb kéthetente 3-4 napot, de valamikor 1 hetet is, ha letudtam vizsgákat. Most már lassan 3 éve együtt élünk, teljesen más az együtt élés, meg a sima együtt alvás. Bőven érheti meglepetés :D Olyan dolgok, amikre nem is gondol az ember, hiszen ha együtt alszanak, akkor általában ráérnek. Együtt lakásnál már munka van, időbeosztás, háztartás vezetés, mindent beosztani. Nah meg a másik szokásai. Ki milyen gyakran igényli takarítást, főtt ételt, milyet. Szórakozás, stb...
2013. júl. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
37%

Kapcsolatunk elején párom rengeteget aludt nálunk, kb. heti 5 napot.

Megbeszéltük, hogy összeköltözünk, de mivel édesanyámé a lakás, így megkérdeztem, Mit szólnál hozzá ha ideköltözne?

Erre anya: Miért, már itt lakik nem?

Tehát nem sok a különbség, csak az anyagi, háztartásbeli, stb.-ben van némi technikai változás.

2013. júl. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem ugyanaz. Nekem is volt olyan ismerősöm aki ezt mondta, és engem nagyon felidegesített :D Nagyon nem mindegy, hogy ha összevesznek, mindenki haza tud-e menni, vagy együtt laknak és ezért meg kell oldaniuk a dolgot. Az együttlakásnál más dolgok is vannak, mint pl pénz beosztása közösen rezsire, lakbérre, kajára, nyaralásra, szórakozásra stb. Lehet, hogy egyikük nyaralásra költene a másik inkább jobb minőségű élelmiszereket venne, ilyen apróságokon is össze lehet különbözni. Én 4 éve lakom együtt a barátommal, 3 évig az egyetem alatt egy olyan lakásban, amit a szüleim tartottak fent és semmire nem voltunk gondunk. Egy éve teljesen külön lakunk, távol a szülőktől (300 km) és azért így teljesen más. Szóval még együttlakás és együttlakás között is van különbség. Az, hogy sokat alszanak egymásnál, rohadtul nem számít együttlakásnak. Én még most is tudok meg olyan dolgokat a barátomról, amiket eddig még nem "mert" elmondani, mert egyszerűen 5 év kellett hozzá. Nagyon jóban vagyunk, a legjobb barátom és nincsenek titkaink egymás előtt de még így is meg tud lepni. Szóval 2 év együtt járás után NEM, nem ismerheti teljesen az ember a barátját/barátnőjét. Én is azt hittem akkor, hogy igen, de nem. Sőt, most is azt hiszem, hogy már ismerem, de még biztos lesz olyan a jövőben, hogy azt mondom, jé ezt nem tudtam. Mondjuk nálunk tényleg könnyű az együttlakás mert nagyon jó természetű a barátom és nagyon türelmes is. Ennek ellenére ott vannak a mindennapi dolgok, mint pl wc pucolás, mosogatás, mosás, bevásárlás, ami szintén hozzátartozik az együtt éléshez, és amíg a szüleiknél laknak, nem úgy "élnek együtt", mintha közösen kéne dönteniük mindenről. L/23
2013. júl. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Nem vezetnek háztartás (ahogy azt fentebb írták). Gondolom anyuka főz, ők leülnek esznek, max elpakolnak és pihiznek. Nem takarítanak, nem fizetnek számlákat, nincs akkora feszültség, mert pár nap után a másik hazamegy és kész.

2013. júl. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A párommal nemrég költöztünk össze, azaz én költöztem be hozzá, ugyanis neki már adott volt a lakás, és 2 éve külön élt a szüleitől. másfél éve vagyunk együtt, 1 évig majdnem minden nap ott aludtam nála és majdnem minden este átmentem hozzá. Ezalatt az idő alatt általában rend fogadott, nem volt felfordulás, elmosogatott, meg ugye én is besegítettem neki, hogy ha reggel korán ment dolgozni, akkor úgy hagytam ott magam után a lakást, hogy elmosogattam neki, felmostam, ilyesmik.

Beköltöztem pár hónapja, és azért utólag belegondolva változtak a dolgok..:) Eddig is tudtam, hogy azért szeret lusta lenni és utál mosogatni, de pl. ha én nem mosogatok el, akkor ő képes lenne 1 hétig is elnézni ahogyan halmozódnak a koszos edények. A szennyes cuccait ide-oda rakja, amikor mosni szeretnék, úgy kell szinte keresnem, hogy mi az amit mosni kell neki. :D Mondjuk mióta ott lakom szerintem elkényelmesedett, mert én meg nem tudom ezt elnézni és inkább megcsinálok mindent, mert ő 1-1 takarításnak pl. wc, vagy fürdő, akár 2-3 óra után áll neki, "mert még 10 percet netezik, még elszív előtte gyorsan egy cigit...stb." Én meg nem bírom ezt az időhúzást..

Szóval nem, nem ugyanaz az együttalvás és az együttélés, hiába lakott a párom is már külön. :)


23/N

2013. júl. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)


Próbáltam már finoman a lány tudtára adni, nem ilyen egyszerű a dolog, de ő bizonygatja az igazát.

Nekem sem volt olyan ordító a különbség a különlét, mert nagyon vártam, és ez minden nehézséget felülírt, ugyanakkor tisztában vagyok vele, hogy nem minden idealizált, mint az ő fejében.

2013. júl. 17. 10:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!