Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Sajnos itthon nem találok állást, pályakezdő vagyok, a szakmámban nem bírok elhelyezkedni, mert 3-5 év szakmai gyakorlatot igényel, de igazából minden máshova szükséges gyakorlat, ami nekem sajnos nagyon minimális. Itthon ücsörögni és tétlenkedni elég kellemetlen, ingyenélőnek érzem magam. Most adódott egy lehetőség Németországban, ráadásul rokonokhoz, tehát szállást sem kellene fizetni, azonban felmerül néhány probléma: egy kukkot sem tudok németül, iszonyatosan nehezen alkalmazkodom, az ottani rokonokkal távolról sem vagyok jó viszonyban, és mindezek mellett a német kaját is rühellem. Nem tudom, mitévő legyek, tanácstalan vagyok, mit gondoltok erről?
2013. júl. 16. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Én belevágnék, ha itthon nincs lehetőséged elhelyezkedni, némeetül hamar megtanulhatsz majd ott a családtagoktól, a jó viszony megteremtése csak rajtad múlik, néha főzhetsz te is magyar ételeket, valamit-valamiért.
2013. júl. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nekem az az álláspontom, hogy próbáld meg.. a nyelvet úgyis megtanulod idővel.. és ha próbálsz barátkozni a rokonokkal sokkal könnyebb lesz, sőt talán még magyar kaját is főznek neked :)
2013. júl. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

A nyelvel problémák lesznek,de van millionyi tanfolyam,vagy eleinte lehet az angollal is tudsz boldogulni ha az van)

Aki alkalmazkodik az eláshatja magát...,és ugye nem a kaja fogja eldönteni a jövődet???:D

A rokonokkal pedig kezd felvenni a kapcsolatot.

2013. júl. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt gondolom hogy nagyon is tisztában vagy a helyzeteddel, csak ide jöttél biztatást várni hogy menj csak Németbe 0 tapasztalattal, aki valóban dolgozni akar az nem olyanokkal foglalkozik hogy milyen az Afrikai kecskehús meg a rokonsággal való kapcsolat..

Tudok jobbat, menj 3műszakba 8órázni nettó 74e-ért

21/F

2013. júl. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!