Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerekkorodban mi volt a...

Gyerekkorodban mi volt a kedvenc játékod, és mi volt a kedvenc játékos tevékenységed?

Figyelt kérdés

Nekem a kedvenc játékom az élő baba méretű műanyag babák voltak. A kedvenc játékos tevékenységem meg az, hogy plédeket kifeszítettem a szobámban olyan módon hogy könyvekkel raktam ki a szélüket az asztalon, szekrényen, ágyon, hogy ott maradjanak a plédek a "levegőben" mint egy sátor, és alatta bunkerost játszottam.


Kiváncsi vagyok a ti játékaitokra, tevékenységeitekre :)


2009. okt. 19. 19:22
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Mi is építettünk bunkit az öcsémmel:) Nekem voltak műanyag lovaim azokat szerettem a legjobban. Utána a Nyuszibabát és egy másikat, Zsófi babát. De jók voltak az építőkockák is. Állatkertet is csináltunk, leporelló könyvekből voltak a ketrecek, plüssök az állatok. Apukám csinált nekem babaházat, ami olyan volt, mint egy kutyaól, de imádtam:)
2009. okt. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Mi is "satoroztunk" annak idejen a batyaimmal 3 is van :)

Meg fozcskeztek velem es babaztunk is. Mindig en voltam a fonok.

Kedvec jatekom pedig egy nagy pluss maci volt.

32/N

2009. okt. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Én mindig meséltem, meséket találtam ki és eljátszottam a játékokkal. Most, hogy felnőttem, a terveim a rajzfilmgyártással kapcsolatosak diploma után. :-)
2009. okt. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
hát a szomszéd lánnyal baromi sokszor játszottunk doktorosat, még 10 évesek se voltunk. de az nagyon bejött. :)
2009. okt. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
En is legtobbet a szomszed lannyal jatszottam. Eladosat nyaron a haz elott, vagy naluk, mert az anyukajanak volt szalagos penztargepe, meg olyan muanyag bevasarlo kosara. Kipakoltuk a konyhaszekrenyt, bearaztuk a dolgokat,... Aztan amit legtobbszor jatszottunk,h beszelgettunk, mintha felnottek lennek - Ez nagyon izgi volt, mindig maskepp, panaszkodtunk a ferjeinkre, az eskuvonket terveztuk, vagy epp terhesek voltunk. Nyaloka szarral "cigiztuk" kozben. A lepcson tancoltunk, kitalaltunk koreografiakat es kozben enekeltunk. De jo is volt... :)
2009. okt. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
+ barbiztunk, vagy tarsasoztunk (ki nevet a vegen es gazdalkodj okosan)
2009. okt. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
unokatesóimmal a kedvenc játékunk mindig is a putri és bunker készítése volt majd karácsonyonként éjfélkor kilopództunk szaloncukrot enni másnapra üres volt a fa mindig XD. később esténként a jövőnket terveztük. az én kedvenc játékom egy plüss milka tehén és egy plüss wörös fehér husky kutyus. szerettem még barátommal azt játszani hogy volt kér nagy méretű plüss kutya és hogy kiskutyái születtek naon nagy volt régi szép idők kár hogy már elmúlt. Egyszer karácsonykor felszedtem anyámékat amikor rakták a fa alá a ajándékot nem látták a kamerát és méghozzá le is tagadták hogy ők tették oda XD
2009. okt. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Én nagyon szerettem legózni meg villanyvasutazni. Volt, hogy szinte az egész lakást teleraktuk sínekkel, makettekkel, legóházakkal, mint egy kis játékország. Anyuék egész toleránsak voltak, napokig hajlandók voltak kerülgetni a vágányokat :) Voltak fakockáim meg rengeteg műanyag katonám is, várakat építettünk, csatát játszottunk. Szerettem társasozni is, pl. Gazdálkodj okosan vagy Élve fogd el!. Volt egy csomó kártyanaptáram, abból is mindenféle kártyavárakat építettünk. Kártyáztunk autóskártyával meg aztán magyar kártyával is. Aztán gombfocibajnokságot szerveztünk. Az utcán foci, bicikli, gördeszka (ez utóbbitól eltiltottak, miután eltörtem vele a lábam :D ).

Volt egy játék, amit mi találtunk ki, árnyékosnak hívtuk. Az volt a lényege, hogy azt mondtuk, csak három másodpercig lehetünk napon, mert a Nap sugarai halálosak számunkra. Amikor nyáron olyan szép bárányfelhős idő volt, percenként változott, hogy süt-e a nap, vagy elborul, akkor jól lehetett játszani. Ki mert messzebbre kimerészkedni az amúgy napos területen. Aki nem ért időben árnyékba, miután kisütött a nap, az kiesett. Lehet, hogy most hülyeségnek hangzik, de mi akkor jól elvoltunk ezzel.

Én csak sajnálni tudom a legtöbb mai gyereket, akik azon kívül, hogy hülye számítógépes játékokat játszanak egész nap, mást nem csinálnak. Mi nagyon jól elvoltunk számítógép nélkül annak idején ezekkel a játékokkal.

2009. okt. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Bunkerozás! Először a fásban, később a góréban rendeztünk be kisházat. Volt ágy, asztal, pad, régi falióra, viharlámpa. Szóval, minden, ami kell.

Ezen kívül nagyon szerettünk kotyvasztani. Mindent összekutyultunk, amit találtunk kint. Falevelet, homokot, csirketápot.

Hajótöröttest. A már említett bunker volt a hajó.

Űrhajósat. Bebújtunk a szekrénybe vagy az ágy alá, az volt az űrhajó.

2010. jan. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Mi legjobb barátnőmmel mindig barbiztunk, meg ilyen 5-6 évesen csomószor azt játszottuk, hogy valamelyikünk terhes és elmegy a kóházba megszülni a gyerekét, a másikunk meg elrabolja a gyereket és az anyukának el kellett kapnia a csecsemőtolvajt xD A szomszéd gyerekkel meg a barátaival sokszor legóztunk és legófigurákkal játszottunk el egy történetet, mintha egy sorozat lenne. Emlékszem, az egyik fiú emberének votl egy különleges képessége, ami az volt, hogy ha belement egy tóba, akkor átkerült egy másik világba és lány lett, ha meg visszament a tóba, visszakerült az eredeti világába és újra fiú lett :"D Meg magával a szomszéd fiúval gyakran játszottunk olyat, hogy kitaláltunk valami történetet és mi voltunk a szereplők, leggyakrabban ilyen Harry Potter féle varázslósat játszottunk, hogy valamelyikünkről kiderült, hogy varázsló és elvitték egy ilyen varázslóiskolába xd

16/l

2014. aug. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!