Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerekkorodban mi volt a...

Gyerekkorodban mi volt a kedvenc játékod, és mi volt a kedvenc játékos tevékenységed?

Figyelt kérdés

Nekem a kedvenc játékom az élő baba méretű műanyag babák voltak. A kedvenc játékos tevékenységem meg az, hogy plédeket kifeszítettem a szobámban olyan módon hogy könyvekkel raktam ki a szélüket az asztalon, szekrényen, ágyon, hogy ott maradjanak a plédek a "levegőben" mint egy sátor, és alatta bunkerost játszottam.


Kiváncsi vagyok a ti játékaitokra, tevékenységeitekre :)


2009. okt. 19. 19:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%
Énis szerettem bunkerozni :) babázni is, de legozni nagyon nagyon imádtam, egész kicsi koromtól nyomtam és még ma is néha leülnék :)
2009. okt. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%

Kicsi koromban egy plüssmacska volt a nagy kedvenc, de később mindig a legújabb volt az aktuális favorit. Lány létemre utáltam babázni, inkább legóztam, várat, autókat építettem, imádtam a kis matchboxokat is :)

Bunkert én is imádtam a szobámban építeni!! :) Van egy nagy, kinyithatós ágyam már jó ideje, annak a pánáiból építettem kis bunkert és hol az volt a hajó fedélzetén a kabin, vagy a lakatlan szigeten a házikó vagy az űrhajó egy szobája :) Az ágyat meg telepakoltam szúrmókokkal, könyvekkel, mindig vocok-vacakkal, ami "kellhet" :D

2009. okt. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%

A "bunkeros" játék nálunk is megvolt a bátyámmal.

A kedvenc játékom egy plüss pandamaci volt, valamint barbie ház helyett nekem egérházam volt :D Kartondobozból csináltunk anyukámmal egy házat, és kis műanyag (nagyfülű) egerek laktak benne. Anyuka, apuka, gyerekek. Egyszóval egy család :D

2009. okt. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
92%

Szerettem eladósdit játszani az udvaron a tesóimmal. Anyu mindig odaadta nekünk a már nem ehető dolgokat, pl.fonnyadt hagymát, krumplit, és együnk megvette, a másik eladta. Ezen kívül mindent összeszedtünk amit találtunk. Fa darabok jelképezték az egész fahéjat, vörös tégla pora a pirospaprikát, stb. Árultunk szűrt homokot, kavicsosat ami ugye olcsóbb volt, meg palackokban vizet amit bentről csentünk mert vizesekedni nem volt szabad.:))

Tudom, olcsó játék hülye gyerekeknek:)

2009. okt. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
91%

Nekem nem volt semmi extra, de leírom az öcsém, mert szuper aranyos volt! :)

Két és fél éves korától kezdve sokáig piacosat játszott. Minden játékos ládáját kihúzta az előszobába a bejárati ajtó elé. Abból árulta a portékáit :)

Volt egy kis vödör, amit felfordított, és arra ült rá. Ha megkérdeztük, hogy mit árul, akkor mindig elismételte, amit a teherautós árusok szoktak kiabálni: krumplit, hagymát, szárazbabot és gilisztát. (ez utóbbi nem tudom, hogy jött)

És ha megkérdeztük, hogy mennyi a hagyma, a krumpli, stb, mindenre azt mondta: kétezej. XD

2009. okt. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
88%
Társasozni,de bátyám soha nem játszott velem és szomszéd gyerekek sem voltak,így ha jöttek a barátnöim vagy az unokatesóimhoz mentünk, mindig nyafogtam hogy társasozzunk.
2009. okt. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
90%
A legizgalmasbb játékot, a falusi gyerekek golfját játszottuk, vagyis a bilinckét. Nagy ügyességet igényelt és egyértelműen a fiuk játéka volt.
2009. okt. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
88%

bunkerosat mi is játszottunk,főleg mikor mamánál nyaraltunk unokatesókkl-felforgattuk az egész szobát :D

amugy szerettem legózni, babázni, rajzolni meg kifestőzni.

A kedvenc játékom egy nagy plüssnyúl volt és egy vörös hajú nagy baba.

2009. okt. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
63%

Kedvenc játékszer: kisbaba-szerű baba, amit lehetett gondozni ; Nintendo.

Kedvenc játékos tevékenység: bunker, 'láncreakció' építése (az olló elvágja a cérnát, amitől leesik egy kupak, és így tovább), 'kempingezés' (ez azt jelentette, hogy egy dombtetőn lefeküdtünk és legurultunk), dolgok szétszerelése, ismeretterjesztő könyvek olvasása, rajzolás, cégalapítás (pl rovarirtó brigád), rövidfilmek készítése kamerával, akadálypálya-építés..ezeket többnyire a barátaimmal csináltam.Nagyon sok játékos tevékenységem volt, mindig voltak ötleteim bőven.

17/l.

2009. okt. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kedvenc játékszerem egy plüssmaci volt, akit Blinky Bill-nek neveztem el. Kedvenc játék meg elég bonyolult volt, a környékbeli gyerekekkel 5-6atan birtokba vettük a szomszéd néni kertjét. Volt ott kukoricagóré, három fészer, régi disznóól (annyira nem volt koszos :D) meg melléképület, és mindenkinek volt saját "lakása" amit régi kiselejtezett bútorokkal rendeztünk be, mindenkinek volt foglalkozása, volt egy kisbolt meg étterem, ahol mindenféle gazból és homokból készült ételeket lehetett kapni, de néha igazi gyümölcsöket is, ha volt a kertben. Én kétszer megházasodtam, meg egyszer próbáltam elválni, de "a férjem" felmászott egy fa tetejére és nem volt hajlandó aláírni a papírt. :D

20L

2009. okt. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!