Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon önző dolog ez a kisebbi...

Nagyon önző dolog ez a kisebbik testvér részéről?

Figyelt kérdés

Van két testvér: 19 és 23 éves lányok. A nagyobbnak van 2 gyereke, apuka a 2. terhesség alatt lelépett, semmit nem tudni róla. A nagyobb testvér azt szeretné, ha halála esetén a kicsi nevelné fel a gyerekeit. Ő erre nemet mondott, arra hivatkozva hogy akkor nem tudna saját gyereket vállalni.


Mit gondoltok erről?


2013. júl. 15. 14:27
1 2
 1/11 SzilKa ***** válasza:
15%
Igen, önző dolog erre nemet mondani.
2013. júl. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Általában ilyen helyzetbe ha az apa nem vállalja akkor a nagyszülők kapják nem a húga.

A nagyszülők is tudják nevelni és nekik már nem kell lemondani a saját gyerekről.

2013. júl. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
21%

Önző dolog. Örülhetne neki, hogy a testvére rá bízná a gyerekeket.

Én nagyon örültem, amikor nővérem megkért erre.

2013. júl. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
De lényegtelen mire kér meg a gyerekek nem tárgyak így nem lehet végrendelkezni rolók. Így az apának majd a nagyszülőnek le kell mondani róluk először.
2013. júl. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Hát...Nem tudom. Ennyire bízik benne , hogy a gyermekeit rábízná, ez nagyon megtisztelő dolog. Biztos nem lenne könnyű két gyerekkel pláne nem húszon évesen ha úgy adódna (isten ments h, így legyen) és pasit sem könnyű találni aki más még csak nem is a partnere gyermekei szeretné nevelni, de akkor sincs jobb dolog és tartósabb kapocs mint a család. Én bevállalnám :) Nem önzőnek mondanám h, az a kisebbik leányzó, mert hát egy 19 évestől ekkora felelősséget azért ne várjunk már el.
2013. júl. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

Persze, megtisztelő a dolog, de én teljes mértékben megértem a kisebbik testvért és egyáltalán nem tartom önzőnek. Miért is? Saját családot szeretne, és legalább őszinte volt. azért a mai világban még egy gyereket se nagyon mernek bevállani az emberek, és +2-t nevelni...Vag yhagyna rájuk az anyuka akkora vagyont, amiből gond nélkül felnevelhetőek és iskoláztathatóak?

Mellesleg úgyis először az apa, majd a nagyszülők jönnek sorban, így nem a testvér lenne az, akinél első körben lecsapódik ez a kérdés. Így legalább az anyuka is tud előre tervezni arra az esetre, hogy ha bekövetkezne az, ami ne következzen be. Jobb így, mintha az esetleges halála után derül ki, hogy a testvére nem vállalná (már ha egyáltalán a sorban előrébb állók után még felmerülne a neve, mint lehetséges gyám)

2013. júl. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%

"mintha az esetleges halála után derül ki, hogy a testvére nem vállalná "


Halálom után ez nagyon fog foglalkoztatni :)

2013. júl. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A szülő eldöntheti, hogy ki nevelje a gyerekét, ha vele történik valami. Csak előre le kell tisztázni és írni egy gyámsági papírt.
2013. júl. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
89%

Nem gondolom hogy önző dolog. Rokon nem rokon 2 gyerek azért komoly anyagi felelősséggel jár. Most ,ha rá hagyja a gyerekeket és vele történik valami akár ellenkezőleg is hiszen kemény dolog 2 gyereket egyedül nevelni akkor a 19 éves tönkretenné az életét...


23 évesen én sem vállalnám ezt a dolgot:(

2013. júl. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
86%

Én sem tudnám azt modnani, hog igen, ha van már gyerekem (mert miért ne lenne később, ha 19 évesen nincs is)

Akkor nem is biztos, hogy tudok vállalni, én sem mondanék le a qját gyerekemről, azért mert kényszerítenek, hogy neveljem más gyerekét.

Perzse megpróbálnánk megoldani, amúgy a környezetemben mindenhol a nagyszülő neveli az árván maradt gyerekeket,

Ekkora felelősséget egy 19 éves lány nyakába nem lehet tenni.

Szerintem ez egy egészséges önzőség a részéről.


Ráadásul most belegondolok, hogy a 30 nm es lakásomba hova tennék két gyereket? Még sajátot sem mek vállalni, nehogy másét nevelni, pedig vágyok gyerekre...

A gyámhatóság pedig úgyis az apát keresi meg előbb..

2013. júl. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!