Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jönnek a férfiak mindig...

Miért jönnek a férfiak mindig azzal hogy mi harcoltuk ki magunknak az egyenjoguságot? Belegondoltak hogy miért?

Figyelt kérdés

Olvastam itt gyakorin egy kérdést és irta valaki hogy mi harcoltuk ki magunknak az egyenjoguságot, hogy dolgozni akarunk stb. De belegondoltatok hogy miért? Mert régen CSAK! a férfiaktol fügtünk, tenyészkancák voltunk. Ahhoz kellett hozzá mennünk, akit a család választott nekünk(lehetöleg minél gazdagabb legye, semmmi baj ha 50 évvel idösebb bácsika az) A nők már 20 évesen öreglányok voltak, nem kellettek senkinek. (mivel nem lehetett őket "idomitani"

Belegondoltak a férfiak hogy ezért küzdöttünk az egyenjoguságért?


2013. júl. 14. 20:50
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
75%
Én szeretem a szilvás buktát! Hogy lehet utálni a szilvás buktát? :O :D
2013. júl. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
4%

8-as, ha az összes férfi ilyen, akkor a barátod nem férfi. Vagy rosszul fogalmaztál?


De mondok valamit. Az összes nő pénzleső. Igen a nők nem férfiakhoz, hanem pénztárcához házasodnak. Ráadásul a nők nem szeretik, ha a férfi csinál otthon valamit, mert az női munka. Persze 4-5 év múlva jó lenne már a segítség, de a férfi elkényelmesedett. Ennyit az agyról. A nők agy nélkül születnek. Kiszolgálják a férfit a kapcsolat első pár évében, mert ez nekik kötelességük, aztán belefáradnak, majd nyivákolnak segítségért. Persze segítség az nem lesz.

2013. júl. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Mi az hogy a pénztárcához vonzodnak? Hát már megbocsáss de engem pl zavar ha valaki baromi gazdag. De oké legyen ugy, ahogy mondod.Az már csak a te bajod ha a nőket a pénztárcáddal birod csak megfogni..;)
2013. júl. 15. 14:46
 24/26 anonim ***** válasza:
2013. júl. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
Tévedés, hogy minden nő a pénzes pasikhoz vonzódik (ahogy valaki ezt fentebb írta). Viszont, ha egy pasi a pénzen kívül mást nem tud nyújtani, akkor olyan nőket talál, akik megelégszenek ezzel. Ha meg egy pasi az égegyadta világon semmit nem tud nyújtani egy nőnek, akkor ne is várja, hogy a lábai előtt heverjenek a szebbnél szebb, jobbnál jobb hölgyemények. Persze ilyenkor könnyű azzal vigasztalódni, hogy biztos azért, mert nem elég gazdag, vagy nem elég jóképű, de sokszor sajnos csak az van, hogy minden téren egy nulla és az ilyenek nem vonzóak. Nőben sem.
2013. júl. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Megint az a probléma, hogy figyelmen kívül hagyjuk az évszázadok körülményeit, és hajlamosak vagyunk XXI. századi fejjel visszatekinteni. Ez hiba.

Nem csak a nőknek kellett ahhoz menniük, akiket kijelöltek számukra, hanem a férfiaknak is. Rangban megfelelő feleség, lehetőleg elégséges hozománnyal, a környezet elvárásainak megfelelően. Bár igaz, hogy a férfiak választhattak, azonban a társadalmi normák és elvárások nagyon erősen megkötötték a kezüket, nem vehettek el csak úgy egy parasztlányt. A házasság alapvetően gazdasági életközösség volt (mint ahogyan ma is), valamint ezáltal fűzték egybe a rokoni szálakat, tartották meg a vagyont stb.. Akkor, amikor komoly vagyonokról volt szó, valamint az életet és megélhetést adó földről, teljesen másodlagos kérdés volt a szerelem.

A függés kölcsönös volt, mert az adott kor körülményei között a földet megművelni, és így megélni kizárólag családi kereket között volt lehetséges. Természetesen adódott, hogy a praktikumnak megfelelően alakuljanak a nemi szerepek: A férfiak ereje folyamatosan rendelkezésre állt a munkába, míg a nőké a szülések miatt nem. Éppen ezért kialakult egy természetes munkamegosztás. A "tenyészkanca" dolog ismét rossz megközelítés. Mint már említettem, a föld megművelése csak nagycsaládos környezetben volt lehetséges, a munkaerőt (sőt, az időskori megélhetést is!) a gyermekek pótolták, ráadásul a pocsék higiéniai adottságok, a betegségek elleni védekezésre való képtelenségből kifolyólag sok gyermek meg sem érte a felnőttkort, szükséges volt, hogy a nők több gyermeket szüljenek. Mivel így számukra lehetetlen volt a komoly fizikai munka, a "munka" a férfiakra, illetve a fiúgyermekekre hárult.

A változásokat az ipari forradalom, a városiasodás indította meg, ahol egyetlen fizetésből nem lehetett megélni, nem volt szükség a nagycsaládra (nem is tudtál volna eltartani), a gyermekhalandósság drasztikusan esett, így a nők szerepe is megváltozott, nőttek a kötelezettségeik. A valódi löketet az I. világháború hozta meg, innentől kezdve egyre inkább téma lett az egyenjogúság. A technikai fejlődés pedig végképp megingatta a klasszikus családmodell létjogosultságát.

Más korok voltak, na. Más az, amikor 8 óra után bemész a boltba, leveszed a tejet, hazamész és vacsorázol, mint az, amikor egész nap a földet kell művelni, a gyermekeket nevelni kell (nem volt bölcsöde), etetni, vinni kellett a jóval nagyobb háztartást, gondoskodni az idősekről.

2013. júl. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!