Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jönnek a férfiak mindig...

Miért jönnek a férfiak mindig azzal hogy mi harcoltuk ki magunknak az egyenjoguságot? Belegondoltak hogy miért?

Figyelt kérdés

Olvastam itt gyakorin egy kérdést és irta valaki hogy mi harcoltuk ki magunknak az egyenjoguságot, hogy dolgozni akarunk stb. De belegondoltatok hogy miért? Mert régen CSAK! a férfiaktol fügtünk, tenyészkancák voltunk. Ahhoz kellett hozzá mennünk, akit a család választott nekünk(lehetöleg minél gazdagabb legye, semmmi baj ha 50 évvel idösebb bácsika az) A nők már 20 évesen öreglányok voltak, nem kellettek senkinek. (mivel nem lehetett őket "idomitani"

Belegondoltak a férfiak hogy ezért küzdöttünk az egyenjoguságért?


2013. júl. 14. 20:50
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
46%
És?
2013. júl. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
60%

Amikor az emberek egyenjogúságért küzdöttek már rég nem volt ilyen. Azért ilyen jó pár 100 évvel ezelőtt volt.

Az egyenjogúságért azért harcoltak, hogy a nő is szavazhasson választásokon, hogy tanulhasson egyetemen.

2013. júl. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
47%
Tenyészkanca :DD amúgy nyilván egy 13 éves lány vagy aki a hétvégénél a feminista nagymamájánál nyaralt, és átmosták az agyát.
2013. júl. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
78%
Dehogy gondoltak, ezt a mondatot egy TV előtt tespedő pasitól tudom elképzelni, aki épp azon vitatkozik a feleségével, hogy ő is lenyomta a 8 órát a munkahelyén, úgyhogy legalább a zokniját vigye már ki.
2013. júl. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
74%

Most sincs egyenjogúság.

Elég, ha megnézed, hogy egy nő ugyanazért a munkáért mennyit kap, mint egy férfi, és mennyivel többet kell letennie az asztalra a munkahelyén, mert "csak egy nő".


Egyenjogúság azért sincs, mert az összes házimunka, gyerekkel kapcsolatos kötelezettség (szülői értekezlet, orvoshoz vinni, különórára hordani stb.) még mindig női feladat. Tudom, vannak kivételek, meg "nálunk ilyen nem fordulhat elő", de aki tényleg jár is gyerekrendelőbe meg szülőibe, az TUDJA, hogy apuka jelenléte a fehérhollóéval egyenlő.


Nincs egyenjogúság, mert a férfiakat soha nem kérdezik meg állásinterjún, van-e gyereke, tervezi-e, stb. Pedig ők pont ugyanúgy mehetnének GYED-re, mint mi nők. (De nem teszik, mert többet keresnek, mint mi nők. Na ugye!)


A férfiak többsége lusta, önző, és egyre kevésbé férfi.

Nekik ebből a nagy "egyenjogúságból" annyi jött le, hogy akkor a nő fizeti a kávéját, a vacsora felé, és ne várja el, hogy kinyissa az ajtót. De otthon ő fog főzni, mosogatni, és takarítani, mert az "női munka". Az ilyen férfi minden kolleginára ráragasztja, hogy csak "azért" léptették elő, mert nőként annyi esze nem lehet, hogy előre jusson a ranglétrán fekvés nélkül.


Az ilyen férfiakkal nem kell foglalkozni, mivel nem férfiak. Csak állva vizelnek.

Igazi férfi nem mond ilyen ökörséget. Viszont kinyitja az ajtót, lesegíti a buszról a kismamákat, és virágot visz a barátnőjének. Tisztában van azzal, hogy egyenjogúak és egyenrangúak vagyunk. De nem egyformák. Ő férfi, a másik meg nő.

2013. júl. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
90%

A férfiak általában nem a régi időket hiányolják, hanem akkor mondják ezt, amikor a nők fel vannak háborodva, hogy ugyanannyit vagy többet várnak tőlük mint a férfiaktől. "De hát ti harcoltátok ki az egyenjogúságot, akkor most miért nem tetszik?"

Én is nő vagyok és nem állást foglalok, csak a tapasztalatom írom le.

2013. júl. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
91%

"mehetnének GYED-re, mint mi nők. "


Én erről egyszer tettem fel egy kérdés,és minden második anya lehülyézte, hogy hogy gondolom. Szóval a nők sem repesnek a gondolattól, hogy helyettük az apa legyen gyed-en.

2013. júl. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
18%
Az összes férfi egy egyszerű, szürke, golyófejű, hatalommániás emberke, akiben nincs szeretet, csak azt élvezi, ha uralkodhat, semmi mást. Kivéve a leendő párom és azok a férfiak, akik aggyal születtek, de ez ritka faj.=)
2013. júl. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim válasza:
64%
2013. júl. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Gondolom mindenkinek aki egyetért velem van egy feminista nagymamája akinél hétvégente nyaralt és átmosta az agyát..;)
2013. júl. 14. 21:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!