Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Játékszenvedély? Depresszió?

Játékszenvedély? Depresszió?

Figyelt kérdés
A férjemmel 7 éve vagyunk egy pár. Mindig is szeretett számítógépes játékokkal játszani, de a helyzet mára elkeserítő lett. Minden idejét ezzel tölti. Reggel felkel, játszik fél órát, tusol, elmegy dolgozni, este 7-re hazaér, köszön nekünk, leül a gép elé, 8-kor együtt fürdetünk (2 gyerek van) de a fürdetés végén már a gépnél ül. Este 10-kor elkérem a gépet, akkor átül az xbox elé. Éjfélig játszik. Ha beszélgetést kezdeményeznék vele, csak hümmög, aházik, láthatóan nem figyel. Hétvégén még rosszabb, 10-12 órákat játszik. Pluszban az a munkája, hogy számítógépes és konzolos játékokat fejleszt. Tehát ezzel vág vissza, ha morgok a játékért, hogy mi ebből élünk, neki naprakésznek kell lennie a játékokból. De én már készen vagyok teljesen, semmi intimitás nincs köztünk, alig beszélgetünk, a barátait is teljesen elhanyagolja, a gyerekeiről nem is beszélve... 38 éves. Mit tehetnék érte? Szerinte ez az egész nem kóros, ő így pihen, stb, tehát nem látja problémának. :(

2013. júl. 13. 09:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondd neki, hogy te mostantól kezdve minden este dugni fogsz. Aki ott lesz ott lesz, aki nem, az nem.
2013. júl. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Két éve még kapálóztam ezért, még egy éve is, mára az én libidóm is a béka segge alatt van. :( Akit nem ápolnak le rendszeresen ugye...
2013. júl. 13. 09:51
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát ez így érdekes helyzet, mert egy játékfejlesztőnek valóban ismernie kell a konkurenciát, ötletet kell gyűjteni, és ez rengeteg idő. Ez egy hosszú folyamat, ne akard, hogy azonnal hagyja abba, az túl drasztikus, apró lépések kellenek, hogy megtanulja máshogy használni az idejét. Elsőnek csak 10 percet kérj tőle valamire, aztán egy közös borozgatás, egy hétvégi kirándulás, rá kell vezetni, hogy a "kinnti" élet izgalmasabb, mint a játék, nem egyszerű és hosszú folyamat ez.
2013. júl. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem illetek össze, ennyi. Az ilyen életvitel mellé olyan nő kell, aki partner benne. Nem kényszerítheted semmire. Megértem a férjedet, ugyanolyan vagyok mint ő, csak nő.
2013. júl. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hogy lehetnék partner valamiben, amit ő egyedül szeretne csinálni? 5 éve, mikor megvette az xboxot, azzal a felkiáltással vette, hogy mennyit fogunk ezzel együtt játszani. Na, egyszer sem játszottunk együtt, mert ahányszor kértem, mindig hárított. Én is szeretem a játékokat, bár lánykoromban voltam nagy gamer, 2 gyerek mellett igazán kevés időm marad rá.
2013. júl. 15. 12:38
 6/7 Milagros:) válasza:
Szia! Szerintem próbálj valahogy összehozni egy olyan estét vagy helyzetet amikor csak ketten vagytok, játék nélkül és tudtok nyugodtan beszélgetni. Mondd el neki, hogy ez téged mennyire bánt és hogy nem szeretnéd ha teljesen megromlana a kapcsolatotok, mert fontos neked és szereted őt. Fontos hogy semmiképp ne vádaskodj vagy ilyesmi mert akkor jönnek az említett visszavágások. Csak azt mondd el hogy te hogy látod, hogy érzed a dolgokat. Próbáld megérteni az ő nézeteit és közösen találjatok ki valami köztes megoldást.Tudom, hogy nehéz neked,de próbálj kedves lenni vele és meglepni néha. Remélhetőleg változni fog kicsit:) Sok sikert:)
2013. júl. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az exem pontosan ugyanilyen volt azzal a különbséggel, hogy ő nem dolgozott, tehát éjjel-nappal ezt csinálta. Mikor megismerkedtünk, nagyon sajnáltam, mert nem voltak barátai. Aztán rájöttem, hogy felesleges sajnálni, mert csak és kizárólag saját magának köszönheti, hogy senki sem kíváncsi rá. Milliószor próbáltam kirángatni a gép elől és elvinni az én barátaimhoz, de mindig az volt a válasz, hogy menjek nyugodtan, ő majd megvár otthon és addig is tud játszani. Rengetegszer előfordult, hogy este mikor lefeküdtem aludni, még a gép előtt volt, reggel pedig mikor felébredtem, még mindig ott ült vörös szemekkel. Milliónyi netes játékra regisztrált és egyszerre nyomta őket. Én meg egy idő után meguntam az egészet, már nem görcsöltem rajta, hogy barátokat szerezzek neki. A családi összejövetelekre sem jött soha, mondván, hogy "nem hagyhatom itthon a karaktereket". Egy nagy veszekedés alkalmával azt mondta, nem érti mi a bajom azzal, hogy én eljárok szórakozni, ő meg otthon ül, elvégre semmi rosszat nem csinál. Persze ő volt a legjobban meglepődve, mikor egy ilyen "szórakozás" alkalmával úgy tértem haza, hogy köszönöm, én találtam valakit, aki alkalmasabbnak tart arra, hogy velem töltse az idejét, mintsem egy videojátékkal. Én voltam a szemét, hogy három évig "hitegettem". Én viszont úgy gondolom, hogy saját magának köszönhette az egészet. Az ilyen embereket nem lehet meggyőzni.
2013. júl. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!