Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet így megfelelni?...

Hogyan lehet így megfelelni? Ez most veszekedésre szült okot?

Figyelt kérdés

Nem sűrűn főzők de mivel anyának megkezdődött a nyári munka így örömet akartam szerezni. Sajnos nem sikerült!

3-4 fele neki láttam, mivel fél 6 mire hazaérnek, egyből nem ülnek le enni, hanem fürdés és egyebek ezért gondoltam ráérek!

Anya hazajött, már szinte akkor elkezdett cseszegetni hogy miért nincs még kész, meg ezt ő csak magától viseli el hogy későn főzzön, nekem már délben neki kellett volna állnom, és hogy vagy ehhez tartsam magam, vagy ne is főzzek!

Na már most, nem tudom hogy a hús mennyi idő alatt fog megfőni, és azt semhogy ő mikor akart most kivételesen vacsorázni!

Szóval nem sikerült örömet okoznom, de ezt már megszokhattam volna, hisz itt minden baj! Mivel már mondtam hogy ritkán főzők, úgy két hetente, és ha mondjuk már egymás után kétszer is azt főzőm az probléma, ha rizst akkor az, ha mellfilét az, és hogyha kukorica van benne akkor az a baj, szóval kifogás, és csesztetés mindig van, ja és a lényeg ha nem főzők akkor az a baj! Ez teljesen olyan ha van kalapom az a baj ha nincs pedig az.Így nem fogok tudni örömet szerezni, és nem is akarok hisz nem egy cseléd vagyok akibe folyton folyvást bele kössenek!



20/L


2013. júl. 9. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Legkozelebbre:

-anya ma szeretnek neked fozni valamit mit ennel?

-toltottkaposztat kislanyom koszonom.

-oke. Es kb mikor szeretnel vacsorazni?

-7 orakor.

ezt ugy hivjak parbeszed..elore tisztazz le mindent es 20 evesen ha otthon laksz ne csak 2 hetente fozz.

2013. júl. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pont ezért is főzők két hetente mert nincs kedvem hallgatni a kötekedést, rendben senki sem egy konyha tündérként születik, ahogy én sem, lehet az enyémben is van hiba de ha már jót akarok akkor ne szekáljanak, talán akkor főznék 3 naponta is!
2013. júl. 9. 21:15
 3/5 anonim ***** válasza:
En kimondottan szarul fozok az a helyzet..nemszeretek...ettol meg csinalom..amit javasoltam probaltad mar?
2013. júl. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem meg tök feleslegesen erőlködsz. Ha úgyse felel meg neki, amit csinálsz, akkor inkább hagyd az egészet.
2013. júl. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
65%

Egy este vacsoránál beszélgessetek erről. Mondd meg nekik, hogy már 20 éves vagy, szeretnél segíteni és úgy gondolod, hogy nagy segítség lenne, ha te főznél. Csak annyit kérnél, hogy mondják meg mit akarnak enni, mikor, mert egyedül te ezt nem tudod telepatikusan kitalálni.

Szóval ha lebonyolítanátok egy értelmes kommunikációt és megbeszélnétek, akkor talán lenne egy kis változás.

"nem egy cseléd vagyok akibe folyton folyvást bele kössenek! " Ez így mind szép és jó, de könyörgöm!

20 éves vagy!

Ott laksz a szüleiddel, nem tudom, dolgozol-e, ha igen, akkor annyit még besegíthetnél, hogy főzöl. Ha meg nem dolgozol, ez a minimum, amit megtehetsz! És amúgy is. A szüleidről van szó!

Édesanyád, míg kicsi voltál, gondolom főzött rád minden nap! Szó nélkül főzött, mosott, takarított és nevelt is téged és dolgozott is! És ő sem cseléd..

Csak vannak bizonyos dolgok, amiket meg kell tenned. Amíg gyerek voltál, csak annyi gondod volt, hogy tanulj és egy picit besegíts a házimunkában, mint a törölgetés, porszívózás, mosogatás...

Viszont felnőtt nő vagy, az édesanyád pedig már picit öregebb és nem bírja egyedül ezt a sok munkát.


Csak kérdezd meg, hogy mit akarnak enni, mikor és mivel még nem vagy olyan tapasztalt a főzés terén, megkérdezheted, hogy az adott ételhez kb. mikor kezdj hozzá, hogy vacsora időre kész legyen. Ilyen egyszerű. :)

2013. júl. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!