Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan csináljak családi...

Hogyan csináljak családi költségvetést?

Figyelt kérdés
Ti hogy szoktátok? kinek mi jött be? ketten vagyunk, nem költünk semmi luxusra, mégis elmegy a pénz! köszi
2013. júl. 9. 20:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Felírni a rezsit. Megállapodni egy összegben, ami a kajára kell. Két személyre ez kb. 30.000.- Ft, és akkor még nem kell nagyon spórolni. Igaz, hogy az üdítők és a sör, nasik nem férnek bele.
2013. júl. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Add össze az összes bevételeteket majd a kötelező kiadásokat vond ki belőle és ami marad azt oszd el 31 nappal ,azaz naponta mennyi pénzed van vásárolgatni.


Mondjuk pl

Én és párom 50-50 et keresünk akkor ugye bevétel 100

Kötelező kiadás: rezsi,albérlet,bérletek,spórolás 69


Marad 31

vagyis ,hogy kövi fizuig kihúzd ugyan azon a szinten mint az elején napi szinten van 1 egységed.


Nálunk legalábbis így van:)


Amikor ugye 4 napig nem mész vásárolni akkor 5. napon nem kell fájjon a fejed mert 5 napnyi pénzt költhetsz. Szigorúan soha nem előre elköltve 1-2 napot.

2013. júl. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm utolsó ez jó, arra is gondoltam még hogy írom mit költök és ha látom lehet jobban tudom csökkenteni
2013. júl. 9. 20:52
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Először azt kell tudni, hogy mire megy el a pénz.


Egy, de lehetőleg két hónapig mindent írjatok fel, de az utolsó rágót is, vagy ha adsz 20 Ft-ot a hajléktalannak. legyen nálad jegyzettömb vagy ahonnan tudsz kérj számlát.

Aztán összesítsétek, hogy milyen kategóriákra költöttetek. Pl. lakás (alkategóriák: albérleti díj, villany, stb) kaja (alapélelmiszer, egyéb -pl. fagyi), stb....

Lehetőleg ne maradjon ki semmi,mert akkor nem kaptok pontos képet. Ugyanígy voltam, jól kerestem, mégsem maradt semmi pénzem hó végére... Aztán kiderült, hogy megeszem, elmegy erre-arra, gyorsétterem, csoki...


Ha 1 vagy 2 hónap adatai már megvannak, akkor tudtok tervezni. A legjobb excelben és nem papíron.

Láthatjátok, hogy mi az a kategória, ami a legtöbbet elviszi, min lehet spórolni...

2013. júl. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszi utolsó én is ilyenre gondoltam! de lehet én papir alapút fogok csinálni, esetleg mintát tudnál linkelni?
2013. júl. 9. 21:01
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem excelben van és túl személyes, de az első oszlopba írd a kategóriákat. Nekem ezek vannak:

Lakás költségek

Bérleti díj

Áram

Víz

Internet - Wifi, mobilnet

Lakásfelszerelés

Egyéb

Étkezés

Alapélelmiszer

Étterem

Egyéb

Utazás

Iskola

Tömegközlekedés

Autó

- benzinköltség

- biztosítás

- szerviz

Egyéb

Iskolai költségek

Felszerelés

Különórák

Táborok

Egyéb (fotó, kirándulás)

Tisztálkodás

Tisztítószerek

Konyhai felszerelés

Tisztálkodási szerek

Egyéb

Egészségügyi

Biztosítás

Gyógyszer, vitamin

Orvosi költség

Egyéb

Játék, ajándék

Családon belüli

Egyéb

Sport, szórakozás


Egyéb

Telefon

Egyenleg feltöltés - gyerekek

Egyenleg feltöltés - Én (magyar)

Egyenleg feltöltés - Én (xxxxx)

Egyéb

Ruházkodás

gyerek1

gyerek2

én

Egyéb

Egyéb

Hivatalos (iratok)

Zsebpénz

Egyéb



Ez persze mindenkinek más, meg menet közben alakul is, hogy mi van nektek és mi nem kell...

Az oszlopokba pedig írd a napokat, minden este írd bele a teljes összeget.

Nekem van éves tervem is, ott az oszlopokban a hónapok neve van, az alsó sorokban van egy események rész, ahová felírtam a szülinapokat, karácsonyt, iskolakezdést, nyári tábort stb, szóval aminek anyagi vonzata is van...

2013. júl. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit összecsúszott a listám, pl. van utazás kategória, és azon belül az autó, tömegközlekedés, meg az iskolával kapcsolatos utazás...
2013. júl. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
értem persze nem is arra gondoltam hogy a sajátodat :) de igy is tökéletes :) köszönöm szépen kipróbálom :))
2013. júl. 9. 21:20
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát én megtanultam olcsóból jól főzni Úgyhogy az ételvásárlásnál kitaláltam és betartok egy limitet,az áramot pedig lekapcsolom,ha otthonról elmegyek.

Ami még fontos volt,hogy felírom mit veszek,még az apróságot is,mert úgy tűnt nem költöm el a pénzt fölöslegesen,de miután felírtam a dolgokat rájöttem,hogy igenis költök fölöslegesen.


Azóta érezhetően javult a helyzet...

2013. júl. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
9: dettó ugyanez volt a tapasztalatom! Az első alkalommal amikor összesítettem, hogy mire költöttem, akkor igencsak nagy meglepetést okozott... Szinte semmire nem annyit költöttem, amire úgy hittem tudom mennyit fizetek. A sok kis apróság, csak 100 ft ide, csak 300 oda, csak a drágább kávé a munkahelyemen igencsak szép kis összeget tettek ki a hónap végére...
2013. júl. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!