Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasok nálatok mi kezeli a...

Házasok nálatok mi kezeli a pénzt a családi kasszát a megtakarításokat?

Figyelt kérdés
2013. jún. 28. 23:18
 1/10 A kérdező kommentje:
Ki
2013. jún. 28. 23:20
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Nálunk a párom kezeli, engem nem érdekelnek ezek a dolgok. N vagyok.
2013. jún. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Megkapjuk a fizetést, levesszük a számláról, rezsis borítékba tesszük a rezsit, majd négy borítékba elosztunk egy összeget, az megy megélhetésre, a 4 hétre. A maradékot egy közös számlára tesszük, ez a megtakarítás, ami sajnos egyre kevesebb.
2013. jún. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Szüleimről tudok mesélni, anyánál van minden pénz, mert apa nem szeret ezekkel foglalkozni.


Anya vásárol be, vagy együtt mennek, ő intézi a csekkeket, és már 33 éve jól működik :)

2013. jún. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
Jobban szeretem a férjemre bízni például az átutalásokat, a befizetéseket, ő jobban is szeret az ilyesmivel foglalkozni. Ő meg a bevásárlásokat, a "konyhapénzt" bízza szívesebben rám. De amúgy minden kiadást megbeszélünk és mindenben közösen döntünk. Megtakarításunk meg jelenleg nemigen van.
2013. jún. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%

Általában a párom csinálja.


Eleinte én foglalkoztam vele többet, de elvesztettem a türelmemet.

Minden kiadást írunk (én gyakran elfelejtem)

De hogy mikro jár le a lekötés azt például én tartom fejben....


(A "mi kezelire" pedig: egy füzet, amibe minden kiadást írunk, a napi zsemlét is... Ezen felül két excel tábla az egyik a havi kiadások és bevételek már összesítve, a másik az autó költségei...

Jelenleg van 1 harmadik is, mert szervezzük az esküvőt, ennek a kiadásai külön vannak...)

2013. jún. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%
Ui...tehát mi majd csak leszünk házasok:), de 3,5 éve együtt élünk, közös kasszán
2013. jún. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%
Én kezelem a pénzt, a férjemet egyáltalán nem érdekli. Ő csak megkeresi, de fogalma nincsen szerintem arról sem, hogy mennyi pénzünk van a bankban, vagy itthon.Ez így van 19 éve, nem szeret a pénzzel, pénzügyi dolgokkal foglalkozni.
2013. jún. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%

mindenki a saját pénzét kezeli, nem nyúlunk a másikéhoz. a rezsit, kaját közösen fizetjük, a megtakarításainkról pedig önállóan döntünk.

nagyobb kiadást átbeszélünk, a kisebbeken meg nem vitázunk :)

2013. jún. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
91%

Én (nő) kezelem a családi kasszát. Párom nem szeret ezekkel foglalkozni, meg ideje sincs rá, reggel mikor elmegy dolgozni zárva vannak a boltok, mikor hazajön szintén.

Meg én itthon vagyok jelenleg.

2013. jún. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!