Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen előnyei vannak egy...

Milyen előnyei vannak egy gyerek számára annak, hogy a szülei házasok?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 18. 08:26
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem alapvetően az ő szempontjából mindegy.
2013. ápr. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
szerintem napjainkban már tök mindegy
2013. ápr. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Semmilyenek, úgy igazából. Meg hátránya se igazán :D
2013. ápr. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem nem attól lesz egy gyereknek előnye vagy hátránya, hogy a szülei házasok-e avagy elváltak. Csak a szülők gyerek felé tanúsított szeretete, viselkedése és hozzáállása számít.

Lásd: nekem azelőtt sem volt igazán apukám, hogy a szüleim elváltak. Utána még kevésbé lett. Mégis boldogabbak voltunk a válás után, mert nem volt otthon feszültség és veszekedés. Szóval nem az számított, együtt voltak-e.

2013. ápr. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
Semmilyen.
2013. ápr. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem azért a házasság egy jó példa (lehet, nem feltétlen az!) a gyerek előtt arra, hogy ha szeretek valakit, azért felelősséget vállalok, felvállalom mindenki előtt, hogy egy család vagyunk, számomra a másik nem "eldobható" stb stb.

Lehet mondani, hogy de papír nélkül is meg van ez meg stb, de még a (gonosz-gonosz) médiában is azt hallani, hogy azért a házasság egy erős elköteleződési lépcsőfok az ember életében, amihez felnőtteknek és érettnek kell lennie a feleknek.

Nem hiszem, hogy a gyereknek mindegy, hogy mit lát otthon ezzel kapcsolatban (és igen, van rengeteg rossz házasság, épppúgy ahogy rengeteg rossz együttélés is, csak arról talán kevesebbet hallunk, mert ott hamarabb lépnek le a felek, míg a házasságból ez nem annyira egyszerű, neadjIsten, még a megjavításán is elgondolkoznak a felek).

2013. ápr. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
31%

Jó példát mutatnak a szülők.

Az iskolában nem fogják cikizni.

2013. ápr. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
7: Cikizni?????? Ki cikiz kit? Ugyan már, a gyerekek nagy része olyan családban él, ahol elváltak a szülők, van ahol apuka nem az apuka hanem nevelőapa... Voltunk olyan bulin, ahol nem volt az anyuka, mert külön élnek, az apa rendezte a lányának... Ahol meg együtt élnek a gyerekek a saját szüleikkel, ott sem tudjuk ki házas ki nem, az egyik anyukáról most derült ki, hogy ők csak élettársak (20 éve), és nem foglalkozik vele senki.
2013. ápr. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Semmi, apu és anyu házasok ez a mostani korosztályban már nem számít... Max a szülők érzik jobban magukat (és azok közül is a nők).


A gyereknek édes mindegy, hogy anyu xy-né ként ír e alá vagy sem...

2013. ápr. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen a házasság. Ha jó, akkor a gyereknek csak haszna lehet belőle, de ha rossz, akkor a gyerek amiatt fog szenvedni, hogy otthon állandóan feszültség van és rossz a hangulat.
2013. ápr. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!