Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti beköltöznétek egy ilyen...

Ti beköltöznétek egy ilyen lakásba?

Figyelt kérdés
Anyósomék nevén van, jelenleg lakhatatlan, mert a sógorom szétverte, s bár akarta, nem újította fel, s 4-5 éve üresen áll. Elég sokat kellene rákölteni Csak az üres falak vannak, se konyha, se fürdő), de hosszú távú tervünk nincs vele (1, maximum 2 évig laknánk ott), s nem is lenne a miénk, csak a pénzt vinné. Szeretnénk összeköltözni, de szinte mindegy, hogy erre költünk, vagy az albérletre, csak fennáll a veszélye annak, hogy ha mi tovább állunk (külföldre szeretnénk menni), a sógorom beköltözik és elfelejti kifizetni azt, amit ráköltöttünk.
2013. júl. 1. 11:09
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
74%
Ennyi pénzből nem tudjátok felújítani!
2013. júl. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
82%

Ha valóban csak 3-400-at kellene rákölteni,és egy-két évre terveztek,akkor igen,beköltöznék gondolkodás nélkül..De biztos vagy te abban,h ennyiből kijöttök?a rezsi meg hülye indok,rezsije az albérletnek is van...

Én amúgy nem kérném el amit ráköltöttünk,ha ekkora összeg lenne...tkp. egy előre kifizetett albi díj,és később még akár ti is profitálhattok belőle,ha anyósodék kiadják...

2013. júl. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

@8, már utánanéztünk. Édesapám asztalos, a testvérem hidegburkoló, van jó pár szaki ismerősük, barátjuk is, szóval sok dologhoz csak anyagköltség kéne, mert mindketten szívesen segítenének. És megint ott vagyunk, hogy ég a képem, mert ők csinálják meg azt, ami nem is a miénk, és a sógor verte szét, mert nekünk úgy is nagyon jó volt, ahogy volt... Csak akkor nem voltunk itthon, nem is tudtuk, hogy akciózik, ráadásul már előtte is laktunk abban a lakásban.


Nekem is rossz érzésem van ezzel kapcsolatban, de férjem szeretné, ha meg lenne csinálva, és a szüleinek nem lenne gondja ezzel. Persze, szép lenne, ha a sógorom befejezné, amit elkezdett, de egy fillére sincs, hitelre nem jogosult, stb...

2013. júl. 1. 11:31
 14/23 anonim ***** válasza:
80%
Ahogy írtad, se így, se úgy nem lesz a tiétek na meg külföldre akartok menni akkor mindenképp. Én legalábbis nem akarnék olyan házra költeni ami nem lesz az enyém, na meg más élvezze a bele fektetett pénzünket.
2013. júl. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
58%
Albérlet.
2013. júl. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, pénzügyileg jobban jártok.

Anyóséké, nem áll fenn az a veszély, hogy kiraknak titeket, eladják a fejetek fölül.

Nektek pénzben mindegy, mert ígyis-úgyis elmenne vagy a felújításra vagy az albira, akkor már olyat fizetnék, aminek van látszata, anyósék járjanak jól inkább, mint vadidegenek.


Én megcsinálnám, és beköltöznék.

2013. júl. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Igen, hosszabb távon olcsóbb lenne, de lehet, hogy több feszültséghez vezet, mint az albérlet. :(
2013. júl. 1. 13:49
 18/23 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező!

A felújítás sok veszekedéssel jár, mi ép benne vagyunk. Hiába vagyunk kompromisszum képesek, de nehéz és fárasztó egy felújítás.

2013. júl. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
71%
Én tuti nem költöznék be és nem költenék rá egy vasat sem!
2013. júl. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 kovpet ***** válasza:
71%
A döntés a tiétek. Arra vigyázz, hogy le legyen papírozva a dolog. Mert különben előfordulhat, hogy felújítjátok, majd egy hónap múlva kiderül, hogy mégsem maradhattok valami miatt. Az meg jó nagy bukta lenne.
2013. júl. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!