Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Költözés? Hova és hogyan és...

Költözés? Hova és hogyan és kihez?

Figyelt kérdés

Párom külföldön él. Eddig munkanélküli volt, azt terveztük, hogy Magyarországra költözik, miest meglesznek a papírok és majd itt próbál munkát találni. A lehetőségek miatt is meg később a gyerekek miatt is, mert itt több kedvezmény jár. Én munkanélküli vagyok, édesanyámmal élek. Ő is az.

Párom most talált munkát a saját országában, logikus lenne nem otthagyni, viszont akkor borul az eddigi terv. Szeretné ha odaköltöznék. Viszont a másik oldalról ott van az édesanyám, nincs neki szinte senkije. Egy testvére senki más, se barátok, se semmi. Nekem is csak ő van és a párom meg a nagynéném. Elő sem mertem még hozakodni anyának a dologról. Lelkiismeret furdalásom van miatta. Úgy érzem nem hagyhatom itt a szarban, a 22 500 forinttal, hogy abból éljen meg. Mert akkor ugye az én részem kiesne. Ott volt mellettem egész életemben én meg cserben hagynám. Viszont a másik oldalon meg ott a párom, a jövőm. Egy év múlva szeretnénk babát, össze akarunk költözni. Lehetetlen az egész helyzet.

Páromnak csak édesapja van, vele él. Egy nagymamája de azt ritkán lássa. Rokonaik nincsenek, barátok akadnak.

Megfordult a fejemben az is, hogy mi lenne ha ő is jönne. De egész életében ebben a városban élt, meg elszakíthatnám az egyetlen embertől aki van neki. Nem tudom mi tévő legyek.


2013. jún. 30. 22:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem amit írtál.

Írod hogy anyudat nem hagynád egyedül mert nincs senkije.

Utána írod, hogy idézlek:

" nekem is csak ő van és a párom meg a nagynéném."

Ha van nagynénéd, akkor feltételezem hogy vagy az anyukád testvére vagy az anyukád sógornője. Végül is akkor még sincs egyedül anyud sem.

Írtad ezt is

" De egész életében ebben a városban élt, meg elszakíthatnám az egyetlen embertől aki van neki"

Akkor most nincs senkije vagy mégis van valaki aki fontos neki??

Nem igazán vágom. Mert ha van valaki aki mellette van, akkor menj és éld az életed. Ha nincs senkije akkor úgyis kimegy veletek.

2013. jún. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tetris ***** válasza:

Anyukádat nem lehet idős korára elköltöztetni onnan, ahol eddig is élt. Aztán meg abban is igazad van, hogy mellette lenne a helyed.

Ugyanez a helyzet a párod apjával.

Vagyis mindketten meg vagytok kötve. Valakinek engednie kell. A leírtak alapján a párod nem nagyon akar semmilyen áldozatot hozni érted, mivel elvállalta azt a munkát, holott - gondolom - tudta, hogy te már a jövőt tervezgeted vele. Vagyis talán tudtán kívül, de elvárná, hogy hagyd ott édesanyádat a kevéske kis nyugdíjával egyedül.

Ha megtennéd boldog lennél? Nem hiszem. MInden pillanatban az édesanyádra gondolnál, és emésztene a lelkifurdalás, amiért otthagytad. Ez tönkretenné a kapcsolatodat a pároddal is.

A megoldást abban látom, hogy kivárjátok, amig valamelyik szülő meghal. Vagy pedig valamelyikőtök otthagyja az idős szülőjét egyedül.

Egyik se túl vidám lehetőség, de az biztos, hogy egy idős embert már nem lehet kiszakítani a maga megszokott világából. Ez az út nem járható.

2013. júl. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azért vállalta el azt a munkát, mert abból fizette ki a papírokat, hogy ide költözhessen. Meg, hogy addig is tudjanak mit enni. Eddig fekete munka volt, de most bejelentették.

Azért csak nem kéne a halált kivárni, mindegyikőjük szeretne unokát, meg amúgy is, reméljük még sokáig élnek a szüleink, hiszen rajtuk kívül nem sok mindenki van nekünk. 20-30 vagy még több évet meg külön élni, nem megoldás. Akkor már hová vállaljunk gyereket(keket)?

Ha tudnám, hogy meg tud élni, hogy van munkája anyának, akkor kimennék, de így fogalmam sincs mihez kezdjek, azért is lehet zavaros amit írok néhol, elnézést e miatt.

2013. júl. 1. 07:26
 4/7 anonim ***** válasza:

Amig nincs MINDKETTÖTÖKNEK normális keresete, addig ne törjétek összeköltözésen a fejeteket.

A külföldröl ideköltözni akaró valaki nem olyan alap, amire lehetne épiteni.


Másrészt ha az illetö VELED tervezte volna a továbbiakat, akkor nem ott keresett volna munkát.


Nem derül ki, hogy milyen külföldröl van szó, mekkora a távolság. Ha csak még együttjárásnál tartotok - mert ugye eddig sem éltetek közelebb, tehát több nem igazán lehet, akkor jobb, ha inkább elfelejted ezt az ötletet.

2013. júl. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És az min változtatna ha nekem lenne itt munkám meg neki is ott? Semmin... Akkor is ugyanez maradna a kérdés. És ha már valaki abban a szerencsétlen helyzetben van, hogy nincs állása, akkor már semmije se legyen? Nem az volt a kérdés, hogy mit gondoltok a munkanélküliségről, hanem ötletek vártam, amik esetleg nem jutottak eszünkbe. Azt hiszem vagyok olyan értelmes ember, hogy tudjam min kell gondolkozzak, nem kell másnak megmondja.
2013. júl. 1. 09:22
 6/7 A kérdező kommentje:

A papírokat, hogy elintézhesse, hogy itt dolgozhasson, élhessen, azokhoz kellett pénz. És mivel itt nem tudott volna pénzt keresni az előző mondatból kiindulva így otthon kellett megtennie. Éhen meg csak nem akar halni senki sem, ha felajánlották, elfogadta. Tehát két oka is volt, hogy ott keresett munkát. Tehát a munka találása hamarabb megtörtént mint a rendezett papírok. Ennél jobban már leírni nem tudom...

Most meg hivatalosan is bejelentették, hogy ott dolgozik. El kellett volna utasítsa, hogy idejöhessen, ahol nem biztos, hogy talál állást?

2013. júl. 1. 09:26
 7/7 anonim ***** válasza:

1. Te és édesanyád miért nem dolgoztok? Ha mást nem, egy nyomorult takarítónői vagy eladói állást azért mindenkinek sikerül összeszedni, igyekezzetek jobban.

2. Addig ne gondolkozzatok gyerekvállaláson, amíg nem adottak hozzá a körülmények! Mert most korántsem azok. 1 fizetésre felelőtlenség gyereket vállalni, főleg úgy, hogy együtt sem éltek!

3. "És az min változtatna ha nekem lenne itt munkám meg neki is ott? Semmin..." Ha kiköltöznél, kapnád kint a munkanélküli segélyt, ha itthon előtte dolgoztál 1 évet. Legalábbis itt Németországban így van pl. Úgyhogy igenis sokat számítana. Azon felül, hogy a tapasztalatlan munkaerőt sehol nem szeretik, de ha van tapasztalatod, akkor egész normális munkahelyeket is kifoghatsz.

4. Abban igaza van a párodnak, hogy külföldön jobb lehetőségeitek lennének, valamint a jövőben a gyereketeknek is könnyebb élete lehetne. Édesanyádnak küldhetnél haza pénzt.

5. Azt még most el kellene döntened, hogy életed végéig anyukád lesz-e a fontosabb, vagy a párod. Mert ha az előbbi, akkor felejtsd el a családalapítást. Természetes, hogy az ember nem feledkezik meg a szüleiről, DE életük végéig a nyakukra nőni sem kell. Ha lenne kereseted, pénzügyileg támogathatnád, időnként meglátogathatnád, ez így a normális. Nem úgy, hogy ott kucorogtok ketten a segííílyből és nem akartok változtatni!

2013. júl. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!