Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önzőnek kell lenni ahhoz,...

Önzőnek kell lenni ahhoz, hogy elérjek valamit az életben?

Figyelt kérdés
Régóta gondolkozom azon, hogy külföldre kéne menni de sose voltam 1-2 napnál tovább távol a családomtól, főleg nem ilyen messze. Ami visszatart az az, hogy tudom, hogy nem vagyunk túl jó anyagi helyzetben szóval ha ki is megyek mondjuk Angliába vagy Amerikába akkor valószínűleg évente egyszer kétszer láthatnánk egymást élőben. Csak itt nem a szüleimre, tesómra kellene gondolni hanem magamra. Arra, hogy szerezzek egy munkát ahol legalább fizetnek is és családot alapítsak. A családalapítás a célom de Magyarországon erre nem igazán lenne lehetőségem sajnos. Szeretnék itt maradni, szeretem a magyarságot de nem menne. Még csak tizedikes leszek most de már azon gondolkozom, hogy talán külföldön kellene tovább tanulni. Valahonnan csak összeszednénk annyi pénzt. Vagy ha nem akkor utána rögtön kimenni dolgozni de ez a család... nem tudom, nagyon hiányozna, főleg a szüleim. Meg ott lennék egy idegen országban, idegen emberek között egyedül vagy a legjobb barátnőmmel (hasonló céljaink vannak). Akik kiköltöztek azok hogy bírták? Inkább a családtól való elszakadás érdekelne. Lebeszélő kommenteket nem kérnék mert előbb vagy utóbb menni kell ha élni akarok.
2013. jún. 28. 22:28
 1/3 anonim válasza:
A szüleim külfödön dolgoznak. Annyira fognak hiányozni, amennyire az elveid engedik. Ha elkötelezett vagy és sokáig 'elmész' ami melett kitartasz, akkor az fasza. Nem mondhatom meg, hogy önzőnek kell lenned vagy sem az neked kell megtalálnod magadban, hogy ki akarsz lenni. De azért végezz el valami sulit, mert ha nincs diplomád/szakmád az a baj, ha van, akkor meg mindenki azt mondja: Naés az nekem is van xd
2013. jún. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem kell rögtön Amerikába menni, London még egész tűrhető közelségben van, és Németország is.

Nem egy embert ismerek aki elment már végleg, és megmondta itthon az egyikőjük hogy csak temetésre, és hivatalos családi dolgok miatt szándékozik hazajönni.

Olykor ha nem találod a megoldást, és ez a lehetőség adott lenne, akkor miért ne élnél ezzel, senkinek nem leszel a szemében képmutató, hisz minden normális gondolkodású ember elmenne innen még a nyugdíjas is ha visszatekerhetné az időt..

Nálunk a család fele elmenne, de sajnos már 45felett nyelvtudás nélkül és tőke nélkül hova meg minek

Engem is csak a nyelvtudás tart vissza meg az hogy sajnálom itt hagyni ezt az egész nyomort mert azért hiába keresnék jól kint, itthon is betudom osztani azt a 117ezer ft-ot

Most kell megtenni mindent lépést, még fiatal vagy, mert ebből az országból sok jóra ne számít pár éven belül

21/F

2013. jún. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az nem érdekel, hogy mások mit mondanak csak a távolság és a hiány zavarna. Nekem jó a nyelvérzékem, bár nem tökéletes de lehetne. Ès eleinte még valami selejt munkát is végezhetnék mert ott még azért is fizetnek. Angliával az eső a bajom, Németország nem vonz, nem tudok németül egy szót sem és nem is akarok megtanulni. Ezért maradna Amerika. Kanadában még rokonaim is vannak akik lehet, hogy befogadnának egy időre.
2013. jún. 28. 22:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!