Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van valami ötletetek, mit...

Van valami ötletetek, mit kéne csinálnunk?

Figyelt kérdés

Apukám hét közben nagyon nincs itthon, külföldön dolgozik. Hétvégén szokott segíteni a takarításban, de akkor se mindig. Anyu nem hajlandó semmit se csinálni a mosáson és a mosogatáson(csak azért mosogat, mert elromlott a mosogatógépünk) kívül. De a mosogatást is csak úgy, hogy utána tiszta idegbeteg, meg vagy 2 óráig hallgathatjuk azt, hogy ő senkinek se a cselédje. A nővérem és én szoktunk takarítani. Ha meg valamikor nem takarítunk, el vagyunk küldve a fenébe. Anyu mindig mondja, hogy nagyok vagyunk, igazán meg lehet mozdulni (ezt tökéletesen megértem, tényleg), és hogy a a mi szégyenünk (nővéremé és az enyém), hogy nincs rend. Ebben szerintem egyáltalán nincs igaza, mert nem csak mi élünk itt...


Ha meg szólunk neki, hogy igazán segíthetne valamit, akkor fel van háborodva. Hogy ő korán kel, egész nap dolgozik (egy kisboltban eladó, reggel 7-től 13 óráig van ott), őt hagyjuk békén. Persze, az tökéletesen jó, ha mi mindent megcsinálunk. Elvárja, hogy kiszolgáljuk, ha meg nemet mondunk, akkor szemetek vagyunk, ennyit simán megtehetnénk, majd ő is így áll hozzánk. Gondolok itt olyanokra, hogy 5 perce jött be a konyhából és minket ugráltat, hogy neki kaja kell. Olyan dolgok, amiket ő is simán meg tudna csinálni. Nem az a bajom, hogy hozni kell neki, szívesen hozok, csak azért néha már elég unalmas. Ráadásul undorító módon tud beszélni mindenkivel.


Van valami ötletetek, hogy hogyan kellene rávenni, hogy segítsen valamit?


15/L


2013. jún. 28. 14:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát ötletem az nincs,m sztem nincs mit tenni,inkább törekedjetek arra,h továbbra se hasonlitsatok rá.
2013. jún. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
valamennyire igaza van, hiszen nagyok vagytok, egyre többet kéne segítenetek. ha az ő szemszögével nézed, akkor ő 15 éve ugrál körülöttetek, és most elvárja, hogy ti tegyétek ezt vele. úgy véli, hogy már érettek vagytok. le kéne ülni, és megbeszélni. nem kiabálva. csak ennyit tudok hozzáfűzni, remélem, segítettem!
2013. jún. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, azt a részét értem is, hogy nekünk is kell neki segíteni, el tudjuk végezni a feladatokat. De szerintem ez nem azt jelenti, hogy neki nem kéne csinálnia semmit, vagy ha igen, akkor hisztizik.


Próbáltunk vele beszélni erről, de kb 2 napig tartott, hogy segített, utána semmi.

2013. jún. 28. 15:38
 4/4 anonim ***** válasza:
Esetleg írhatnátok egy házirend-félét, hogy kinek, mi a dolga.
2013. jún. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!