Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg én vagyok önző és...

Tényleg én vagyok önző és pénzsóvár, amiért elvárom a férjem testvérétől, hogy visszaadja a kölcsönkért pénzt?

Figyelt kérdés

A testvére 250000Ft-al tartozik. A férjem viszont még engem rótt meg, amikor meg akartam beszélni vele a visszafizetés részleteit. Szerinte családon belül nem kellene visszakérnünk a pénzt, meg szegény testvére biztos nem áll jó anyagilag (nem úgy néz ki), stb. A végén még én voltam a rossz, amiért egyáltalán felhoztam a tartozást.

Ennyire borzasztó dolog visszakérni a kölcsönadott pénzt? Mi sem állunk valami fényesen, nekünk is kellene az a pénz.


2013. jún. 27. 09:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"Szerinte családon belül nem kellene visszakérnünk a pénzt"


Azért nem 100 ft-ról van szó. Nem tudom a férjed miért viselkedik így. Te szépen megbeszélnéd a testvérével,hogy miként tudja törleszteni,nyilván ,ha egyik hónap kimaradna nem ülnél a nyakára,mint egy bank,de azért ennyi pénzt illik visszafizetni.

2013. jún. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt megkéne beszélnetek. Nagy összegről van szó, a testvérének kellett volna felhoznia hogy miként fizeti vissza. Nálunk, még 4000 forintot is illik vissza adni. Nem vagy önző és pénzsóvár!
2013. jún. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi pénz felett szemet akar hunyni a férjed???!!! Akkor kérj kölcsön a féj testvérétől 300 ezer Ft-ot és még kamatod is lesz...
2013. jún. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk nagybátyámék jönnek 800 ezer forinttal.

Nem dolgozik sem ő, sem a felesége, de anyám fejére ordítják, hogy hagyná őket éhen halni, ezért anyám mindig itthon bőg ilyenkor és ad nekik mindig 100 ezret, apám meg vele ordít, hogy miért ad nekik pénzt.

A gyereket meg közben magántanárral taníttatják.

2013. jún. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg családon belül nem lejmolunk le senkit ennyi pénzzel, főleg ha szintén nem áll fényesen anyagilag.

Normális családban fel se merül, hogy NE adják vissza. Viszont ilyen összegnél ragaszkodnék a kölcsönadási szerződéshez, (két tanúval aláíratva, megfogalmazni a kölcsönadás tényét, időpontját, és azt, hogy milyen részletekben adja vissza)

Így később akár bírósághoz is tudtok fordulni, ha vissza akarjátok kapni ezt az összeget.


Amennyiben közös kasszán vagytok, úgy ez NEM CSAK a férjed pénze, hanem a tiéd is.

Az önzés és a pénzsóvárság ott kezdődik, ha valaki képes a saját testvérét lenyúlni. "Csak kölcsönbe" kér egy komoly összeget, aztán ba.szik visszaadni.


A férjeddel vannak bajok, ha neki ez nem számít.

2013. jún. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérj "kölcsön" te is a férjed testvérétől, aztán ne add vissza erre hivatkozva. Ti visszakapjátok a pénzetek, a férjed pedig nem pampoghat, hiszen ő mondta.
2013. jún. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kérj kölcsön te is, hisz a családban nem számít a pénz. Ennyi erővel...
2013. jún. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is tartozom sajnos az öcsémnek 38 ezer Ft-tal, a húgomnak meg 15 ezerrel. Nem tudom még megadni, de úgy néz ki, hamarosan el tudom kezdeni törleszteni nekik. Az öcsémet nem érdekli, de a barátnőjének nem tetszik a dolog, utalt már rá nem is egyszer. Mikor elkértem a pénzt (persze nem így egyben, hanem részletekben) akkor is mondtam, hogy nem tudom még, mikor tudom megadni. Öcsém mondta, hogy nem gáz, neki nem fontos. Ettől függetlenül nekem nagyon kellemetlen már a tény is, hogy tartozom. Na de nemsokára már tudok legalább törleszteni, és így visszafizetésre kerül.
2013. jún. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!