Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akor mennyit kell fizetni...

Most akor mennyit kell fizetni gyt-t, kaphat emelést?

Figyelt kérdés

16 évesen teherbe ejtettem egy lányt,akkor a biroság a szüleimet kötelezte h fizessenek gyerek tartást. A bevételük 10%a,az 35.000ft. Most elkezdtem dolgozni 19 évesen,havi 20.000ft gyerektartást fizetek. A gyerek anyja kevesli,pert akar h emeltet. Nem érti h én nem keresek annyit mint szüleim.

mikir 18 lettem akkor a szüleim kertek h ne nekik kwljen fizetni a Gyt-t,a birosag jovahagyta.


2013. jún. 25. 18:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
42%

jajj, úgy utálom ezt a "gyerek nem tehet róla" szöveget.. oké, nem tehet, de nem lehet mindent ezzel magyarázni! a kislány szülei hol voltak, mikor történt? a kislány ne dögöljön éhen? nem a lány szüleinek kellett volna, hogy több eszük legyen, és ne engedjék megtartani? vagy azok is idióták, és neveltek még egy idiótát?


Amúgy (ha jól számolom, 2,5-3 éves a gyerek) kap a lány 13E emelt családit, GYES jár még, az 25E, a kérdező fizet 20Eet, ez már majdnem 60E, arról nem beszélve, hogy elvileg a lánynak is bele kell tenni a közösbe annyit, amit a srác ad gyt címen, az már 80...


na nehogy már a kérdező "dögöljön éhen"


én se vagyok a "csináljuk fel, hagyjuk ott" mentalitás híve, de ez kicsit erős volt


(pláne, mikor megvan a baj, a 16 éves öntudatos "nagylány" meg ragaszkodik a gyerekéhez...)

2013. jún. 26. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

A gyerek anyja azt akarja h azt a pénzt fizessem amit a szüleim fizettek,h ők akkor pótolják ki az én pénzem.

Emeltetni akar,a szüleim meg a plafonon vannak h mit akar még lehuzni roluk....

A lány 19 éves volt mikir teherbe ejtettem.

2013. jún. 26. 18:37
 13/14 anonim ***** válasza:

Ha betöltötted a 18 évet és van jovedelmed, attól kezdve a szüleid NEM kötelezehtöek a gyerektartás fizetésére, ez attól kezdve a te feladatod.


A gyerektartást mértéke ettöl kezdve a Te fizetésed 20%-a, ha a lány meg a szülei okoskodnak, akkor a bíróság ezt fogja megitélni és még kevesebbet kell fizetned, mint most.

2013. jún. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem kell aggódnod, nem kaphat emelést. A fizud 90.000 Ft, ennek 20%-át ítélik meg, azaz 18.000 Ft-ot. Most fizetsz 20.000 Ft-ot, szóval nem lesz itt semmilyen emelés.

Igaza van egy korábbi hozzászólónak, miszerint inkább meg kéne gondolni azt a pereskedést anyukának, még a végén elveszik azt a 2000 Ft-ot is tőle.

Sajnos erre fel kell készülnöd, hogy a gyerek 18 éves koráig lesznek ilyen jellegű bonyodalmak. Az a lényeg, hogy ne hagyd magad teljesen elnyomni, neked is vannak jogaid, szóval járj utána ezeknek és legyél képbe.

A legfontosabb pedig az, hogy a gyerekeddel rendesen tartsd a kapcsolatot, építs ki vele igazi apa-gyerek kapcsolatot akármilyen fiatal is vagy erre a feladatra, tegyél meg mindent ez ügyben, hiszen a tetteid következményét nem csak anyagilag kell vállalnod, hanem emberileg is. Ha látja anyuka, hogy jól állsz ehhez kérdéshez, talán visszavesz a követelésből is. Próbáljatok meg minden gyerek körüli ügyet higgadtan, felnőttek módjára intézni, a gyerek érdekében.

2013. szept. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!