Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyi pénz kell...

Szerintetek mennyi pénz kell átlagosan egy hónapban 2 főre, ha lakbért nem kell fizetni?

Figyelt kérdés

Lakás saját, szóval erre nem kell költeni. A rezsit se számoljuk mondjuk, mert az általában ugyanannyi mindenkinél, meg hát az fix ugye. Kajára, egyéb háztartási dolgokra mennyi pénzt szántok/költötök egy hónapban?


Jövő héten költözöm össze a párommal, és megállapodtunk egy összegben, amit minden hó elején beteszünk egy dobozba, és abból vesszük meg ezeket a dolgokat. Most még nem szeretném leírni, hogy ez mennyi, kíváncsi vagyok a ti válaszaitokra, tapasztalataitokra. :)


2013. jún. 21. 16:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak a kaja és a háztartási dolgokra? Olyan 50-70 ezer.
2013. jún. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzátennék, hogy nem úgy számoltunk, hogy szűkölködni kell. Olyan átlagosan. :)
2013. jún. 21. 16:15
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

mi számít háztartási dolognak? pl. benzin benne van?


nem szűkösen 100-ból szerintem nagyon jól ki lehet jönni

2013. jún. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi kb 60-80 ezerért bevásárolunk, és még pluszban van kosztpénz, ami általában kb 50e. Mi sem vagyunk spórolósak, és van, hogy megvan a bevásárlás 40e-ből is. Attól függ, hogy mennyi húst veszünk, meg tisztítószereket, meg nasit.
2013. jún. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a szűkölködéses változatról tudok nyilatkozni, mert ebben nőttem fel. Kajára van napi kb. 500Ft-om, az egy hónapra 15000Ft. Háztartási cuccokra olyan 5-8000Ft megy el havonta, de ezt nem tudom pontosan megmondani, nem vásárolok rendszeresen minden hónapban, hanem megvárom, míg akciósak és akkor veszek sokat, ami kitart egy darabig.
2013. jún. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
Mi ketten, különösebben nem számolgatva 200-ból jövünk ki. Valószínűleg kevesebből is lehetne, de ez kényelmes, nem fillérezgetős és ebben minden benne van a rezsitől a ruhavásárlásig.
2013. jún. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

Kaja, bevásárlás (tisztítószerek, tisztálkodási dolgok, stb.): 50-60.000


Benzin kb. 30.000, vagy bérlet 25.000 Pesten


Ruházkodás, szórakozás: hát ez rajtatok áll, ezt nem tudjuk kiszámolni helyettetek:) Mi megyünk havi 1x termálfürdőbe, néha sörözni, étterem, koncert... egy olyan havi 30.000 biztosan elmegy erre. A ruházkodás viszont teljesen változó, mert ha rámjön én ráöltök 50.000-et is, aztán több hónapig semmit, ha nincs olyanom.

2013. jún. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%

Mi kb. 120- at koltunk egy honapban kajara+ haztartasi szerekre 1 nagyobbacska gyerekkel.Van persze,hogy kevesebb is eleg.Ebben benne van a chips,csoki,uditok, meg minden ami alapveto, altalanosan fogyo cikk a haztartasban( fogkrem,tusfurdo,sampon,mosopor,tisztito szerek stb).Mi sem sporolunk soha ilyen teren,igy valoszinuleg sokkal kevesebbol is ki lehetne hozni.

Ezen felul az egyeni szuksegleteit mindenki maga ismeri es kalkulalja.

2013. jún. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Hát kocsi egyelőre nincs, úgyhogy benzinre nem kell költeni. Bérletet se közös pénzből vesszük, hanem külön-külön.

Mi arra gondoltunk, hogy havi 30-30 ezret rakunk be első körben, aztán meglátjuk. Közösbe nem számolunk szórakozást, azt mindenki fizeti maga, aztán majd kialakul, egyelőre csak a kaját és a háztartási dolgokat szeretnénk így megoldani, mert egyszerűbb egyszerre bevásárolni egy pénzből, és akkor így igazságosan eloszlik. A rezsit meg felesbe fizetjük, de az havi max. 10-15, mert nem nagy lakás.


Köszönöm mindenkinek, akinek van még kedve válaszolni, annak várom a válaszát! :)

2013. jún. 21. 16:56
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi 150K-ban egyeztünk meg havonta (75-75), ebből megy a rezsi, ami nekünk magas (70 körül), a kaja, a telefonszámlák, a benzin.
2013. jún. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!