Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mennyire vannak hitelben...

Mennyire vannak hitelben átlagosan a magyar emberek? Neked mennyi hiteled van?

Figyelt kérdés

2012. dec. 19. 15:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincs pénzügyi hitelem.
2012. dec. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Semennyi és remélem nem is lesz soha.
2012. dec. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Lakáshitelünk van, de az sajna igen sok. Közel hét millió. Majdnem a teljes lakás árát vettük fel.

Volt előtte kötött aura hitelkártyánk, nekem is ,a férjemnek is, ezeket megszüntettük, igaz már előtte nagyon sok évig nem használtuk, volt folyószámlahitel utána, ezt is megszüntettük, bármennyire is próbált rábeszélni a bankos, hogy mennyire jó lenne vésztartaléknak.

Eldöntöttük, hogy nem veszünk fel hitelt. Ha úgy állunk anyagilag,akkor úgyis össze tudjuk gyűjteni a kinézett dolog árát, ha pedig nincs pénzünk összegyűjteni, akkor pedig visszafizetni sem tudnánk a rá felvett hitelt.

A lakáshiteltől is próbálunk megszabadulni minél hamarabb, több-kevesebb sikerrel, de mindent megteszünk az ügy érdekében, utána pedig ha lesz rá lehetőségünk, még bankszámlánk sem lesz, azt tervezzük.

2012. dec. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Én 27, a férjem 31 évesek vagyunk és van egy 2 éves kislányunk.

2 éve vettünk egy házat ft hitelre, 6,4 millió a hitel, 3 millió önerőből. Külföldön dolgoztunk abból tettük össze az önerőt. Mára már kitudnánk fizetni a hitelt, de ugye a bank csak 3 év lejárta után engedi az elő- vagy végtörlesztést.


Utána jó konstrukcióval olyan hitelt bármikor választanánk ami a pénzt hozza (pl: Széchenyi terv stb....)


Egyéb hitelek szóban sem jöhetnek. Díjazom az előttem szólót, hogy "Addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér!". :)

2012. dec. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Lakáskasszán gondolkozom, egyébként soha semmiféle hitelt nem vettem fel. Sajnos sokan beleestek a hibába, kollegám is 7-8 milliót feizet egy 2,5M kocsiért. Próbálom ezt elkerülni, mert mit ér a villogás az új verdával ha csak adósság van az ember háta mögött?..
2012. dec. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

nekünk a lakásra van hitel, egyébként nincs.


" Próbálom ezt elkerülni, mert mit ér a villogás az új verdával ha csak adósság van az ember háta mögött?.."


én nagyon sok embert ismerek akik telefonra,autóra,különböző elektronikai termékekre vesznek fel hitelt,pedig nem engedhetnék meg maguknak, de gondolom a büszkeségük nem engedi, hogy olyat vegyenek amilyen igazán megengedhetnek maguknak.

2012. dec. 20. 19:13
 7/10 anonim ***** válasza:
Semmi soha nem is veszek fel.
2012. dec. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Nem mindegy, hogy hogyan vagy eladósodva. Vannak olyan módok is, amivel jól is kijöhetsz. Ilyen pl. a hitelkártya hitel.

Nekem pl. Citi Life kártyám van és havonta tudok vele pár ezer forintot spórolni. Bizonyos vásárlások után jóváírnak Citi forintokat, amiket aztán levásárolhatok.

Persze arra is kell figyelni, hogy időben visszafizesd a hiteled. De ha ez megvan, akkor nincs gond.

2013. jan. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

(én hónapról hónapra élek)

nekem volt folyószámla hitelem, eljutottam arra szintre, hogy mindig csak a kamatot tudtam kifizetni és így stagnált a mínusz, folyamatosan, soha nem keveredtem ki belőle, mígnem szüleim ki nem fizették az egészet és megszüntettem a kártyát.

2014. márc. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Pénzügyileg nincs hitelem.
2014. márc. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!