Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitől változhattak meg ennyire...

Mitől változhattak meg ennyire a szüleim?

Figyelt kérdés
Nagyon szigorúan fogtak mindig a szüleim. Nyolcadikasként már 9-re mindig itthon kellett lennem, kivéve, ha valami iskolai program volt. Nem engedtek bulikba egyáltalán 17 éves koromig, 10-re itthon kellett lennem. Már majdnem 18 éves voltam, amikor először megengedték, hogy elmenjek discoba. Itthon mindig azt hallottam, hogy ráérek még a fiúzással, koncentráljak a tanulásra. 18 és fél évesen volt az első randim, egy 27 éves fiúval. Itthon előre szóltam, hogy hova megyek és kivel (látásból ismerték), és minden cirkusz nélkül elengedtek. Nem piszkáltak, nem mondogatták a ráérek még a fiúzással szövegüket. És amikor szakítottam a fiúval, akkor is nyugtatgattak, sőt még segíteni is akartak, hogy együtt maradhassunk. De hát nem működött a dolog, és különben is csak pár randi volt. Nyár végén ismerkedtem meg a mostani barátommal. Egy hét után már meghívatta magát a barátom hozzánk, és amikor itthon bejelentettem, nem volt semmi balhé, csak azt kérdezgették, hogy mit főzzenek, és hatalmas szeretettel fogadták a barátomat. Pedig korábban nem egyszer határozottan kijelentette édesapám, hogy fél év járás előtt ide férfit nem fogok hozni, még ebédre sem, mert nem lesz a házunk átjáróház. Mikor két hét járás után bejelentettem, hogy a barátomnál alszom (szüleim tudták, hogy szűz vagyok), akkor sem tiltottak, annyit mondtak, hogy ők még várnának, de ha én így érzem jónak, akkor menjek, de figyeljek a védekezésre, ha oda kerülne a sor. Mikor két hétre rá pedig megkértem őket, hogy had aludjon nálunk a barátom, akkor sem volt csetepaté, csak annyit mondtak, hogy segítsek takarítani. Pedig korábban azt mondták, hogy férfit nem fogok itt altatni az ő házukban. Mitől lettek ennyire lazák? Nem ismerek rájuk. Rokonok is csodálkoznak rajta, hogy ilyeneket megengednek. Mi lehet a háttérben? Én sem néztem ki belőlük ezt a fajta viselkedést. Sőt először féltem is, hogy amikor először találkoznak a mostani barátommal, majd piszkálják, vagy megpróbálják elüldözni, de nem így történt. Inkább sajnálták, hogy milyen hamar el kellett mennie. Nem fiatalok már a szüleim és nem a legmodernebb emberek (60 évesek majdnem), mégis ilyen engedékenyek lettek. Miért?
2009. okt. 11. 14:14
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Nem gondoltam sohasem, hogy el fogom érni, hogy ennyire bízzanak bennem. Persze nem alaptalan a bizalmuk. És nem akarom eljátszani. Most sem esek bulikból holt részegen haza, és nem futok egy fiú karjaiból a másikba, nekem csak a barátom kell. És ezt tudják ők is. Köszönöm a válaszokat még egyszer!

2009. okt. 11. 17:26
 12/13 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy ilyenek lettek! Nálam sajnos pont fordítva van :( 10 hónapja van egy komoly kapcsolatom, a szüleim is tudják, hogy komoly. A párom rendes nagyon, sokat segít, támogat, mindent megad, anyám mégse szívleli, okot nem tud rá adni. Velem is mások lettek (ők állítják, hogy én változtam meg, közbe majdnem hogy az ő hülyeségeikhez kell alkalmazkodnom), előtte tök jó volt a viszony, mostanában egyre rosszabb. 2-3 hónapja volt egy hatalmas veszekedés itthon (több napig tartott), majdnem elköltöztem. Meg is tenném, páromhoz tudnék menni, vígan megélnénk, mert nagyon jól keres. De nem tudok elszakadni még itthonról. Nem engedik az együtt alvást sem, pedig fogamzásgátlót szedek és tudják ők is. Szóval teljesen reménytelen vagyok már, hogy valaha is megváltozik a helyzet! :( Te szerencsés vagy, én már nem tudom mit tegyek velük! :(
2009. okt. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, lemaradt a korom: 19/l :)
2009. okt. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!