Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok, asszonyok, mennyit...

Lányok, asszonyok, mennyit költötök magatokra havonta a családi kasszából sminkekre, parfümre, kozmetikai szerekre, ruhára, cipőre?

Figyelt kérdés
Csak amit magatokra szoktatok költeni általában.
2013. jún. 15. 21:55
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Fodrász 1500. Ft. Hajfesték 700.ft, két festésre elég.

De gondolkozom, jól állna az ősz haj is.

Sminkre? szemceruza, rúzs.Félévente 500. ft. Piacon.

Kozmetika? Gyanta: évi 3000.ft. Magamnak csinálom.

Parfüm? Ha kapok ajándékba......

Kozmetikai szerek? Baba szappan, olcsó napvédő krém.

Ruhára? Havonta? Semmit..

Cipőre? Hm..nem tudom, mikor vettem utoljára.

Igényem lenne, de rokkant nyugdíjból nem telik. Nem panasz!!!! :)

Jön a kérdés, miért van internetem, ha ilyen csóró vagyok.

Csak így tudom tartani a kapcsolatot a külvilággal.

Mozgáskorlátozottan, tumorosan nehéz is lenne másképpen.

De amíg fiatalabb, egészségesebb voltam, sokat! Havi 10.eft körül.

2013. jún. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom kiszámolni, de ha csak a fentieket nézzük, nem lehet sok, párezer. Sminket és parfümöt nem használok, ruhát jobbára anyóstól kapok (át is alakítja, ha kell, nagyon örülök neki, mert utálok ruhát venni, mostanában inkább csak fehérneműt veszek néha, azt is olcsón, de megfelelőt :) ja meg néha valami remek koponyás vagy halálos pólót :)), cipő nem kell, van 5 db jópár éves, de jó állapotban levő darab (túrabakancs - szinte mindig ezt használom, acélbetétes bakancs, cipő és 2 szandál, nem tudom, miért kéne több). Kozmetikai szer a tusfürdőm, évi 1000ft hajfestékre, a drága fogkrémem, ilyenek.

Én "magamra költés" címén olyanokat tudok, hogy könyv, poénos tárgyak (gargoyle könyvtámasztó, életnagyságú dekorált bronz koponya), bongó (dob), lámpa a szobámba (bár az lehet, hogy a házé :P) és az évi néhány "nyaralás", motorral, s a motor szervizelése, ja a ruhaköltésem nagyobb része valószínűleg motoros ruha :). Na ez jóval nagyobb összeg, főleg a motor, a többi csak alkalmi dolog.

2013. jún. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes vezetni, hogy merre meddig... A "nem sokat" ugyanis igen meglepő összeg lehet.

Idei havi átlagom (eddig) 15 (tavaly, egész évet vizsgálva kb. 20 volt átlagosan).


Úgy, hogy fodrászhoz nem járok (magam vágom), kozmetikushoz sem, műkörmöm nincs. Nem sminkelek napi szinten, csak alkalmakra. Parfümöt vagy tíz éve vettem magamnak utoljára.


Kozmetikai szereket nem halmozom, mindenből csak egy van. Nincs több lemosóm, hidratálóm, bőrradírom, tusfürdőm, dezodorom... csak mindenből egyféle, és pótolom, ha elfogy.


Van vagy 6 pár használható cipőm (nem nyárra, hanem egész évre), a ruhatáram se túl nagy.


Időnként olvasok beauty blogokat, hát... rendesen elbújhatok (azok a lányok mennyi mindent felhalmoznak! 0_0). :D Ennek ellenére abszolút igényesnek tartom magam.


A havi költésben egyébként benne van a fogkrém, betét, tampon, borotva... stb. is.

2013. jún. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2013. jún. 16. 00:24
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

sajnos a kozmetikumokat sosem számolom össze, mivel együtt vásárolunk a párommal, és ő fizeti, de azért igyekszem a lehető legjobb ár-érték arányban választani. a rezsiről viszont fillérre pontos elszámolás tudok adni, mivel azt meg én fizetem :)


nos, ruhát elég gyakran veszek, imádok turiba járni. nem is igazán a kiadott összeggel van a gond, mert ez megáll havi 5-6 ezerben, hanem hogy már lassan nem férek el a sok cucctól :)

cipőt nagyon ritkán, kevés van ami megfelel számomra, így ha találok valamit, akkor lecsapok rá, de ez évente max 1x fordul elő.


sminkre és egyéb ilyen luxusabb dologra akkor költök ha elfogy. 2-3 havonta veszek új spirált, a BB krém már több mint fél éve megvan, és nem fogyott még el :)


utóbbiak mind saját pénzből mennek, nem húzom le a páromat a hóbortjaim miatt. :)

2013. jún. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
60%
Minden héten elmegyek vásárolni magamnak valamit,ha tetszik valami,megveszem.Szerintem kb.40-50ezret költök magamra egy hónapban.Télen többet,mert akkor kondibérletet is veszek.
2013. jún. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokat,össze nem számolom soha :)


-Ruha 5-15ezer között

-kozmetikum változó,de ha átlagra kell mondani,akkor havi 10ezer elmegy (viszont fodrász,kozmetikus nem kell,mert megcsinálom magamnak)

-cipő évi 30-40ezer

-valami kütyü mindig kell,vagy géphez vagy telefonhoz,éves 50-100ezer

2013. jún. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. jún. 17. 13:42
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
sminkre talán évente számolhatok 1000 forintot, nagyon ritkán. Veszek valamit, mivel nem sminkelem magam naponta, sokáig eláll. Tusfürdő ha elfogy, általában 6-8 hetente. Ruha cipő. Most vettem 3 pár cipőt 5000 Ft-ért, Még veszek majd hozzá kb. 2 párat, és ezze szerintem a nyári cipők le vannak tudva. Csizmát is edzőcipőt is beleszámolva évi kb. 20.000, amit cipőre költök. Az havi 2.000 Forint. Ruhára kb. ugyanennyi, akkor veszek, ha kell. Igyekszem olcsóbbakat venni. Mondhatni, hogy havi kb. 5.000 .-, amit költök magamra. Nyilván van olyan hónap, amikor kevesebbet, de van, hogy többet. Átlagban ennyit.
2013. jún. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
19-es vagyok, nem vagyok igénytelen ettől függetlenül, cipőm is van 1 jó csizma, 2 olyan, ami esőben azért már átázik :(, van 3 papucsom, abból egy otthoni, 3 szandálom, 2 alkalmi cipőm, és egyébként soknak tűnik, de ezt azért évek alatt vettem meg. 2 db strandpapucsom pl tavaly vettem összesen 1400 forintért a 2 párat, de szerencsére tartósak. Tehát nem sokat költök rá.
2013. jún. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!