Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim és én majdnem...

A szüleim és én majdnem minden nap megiszunk egy üveg bort (nem kannást) 3-an. Alkoholisták vagyunk?

Figyelt kérdés
2013. jún. 14. 11:17
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
59%

egy üveg jó minőségű vörös vagy fehérbor 1000ftnál kezdődik. 30 rugó havonta erre a mulatságra nekem sok lenne.

már csak ezért sem iszom minden nap. illetve az alkohol nekem üres kalória, vigyázok a vonalaimra :)

a ti dolgotok, nekem nem ártotok vele, a szőlősgazdák biztos jó szívvel gondolnak rátok :)

2013. jún. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Ne pontozgassatok, mi értelme? Mindenkinek van saját véleménye, tartsuk tiszteletben. Egyébként köszi az eddigieket, nem létszükséglet amúgy, csak szeretjük. Ebéd vagy vacsi után igenis jól esik az a pohárka minőségi bor, de ha nincs itthon, akkor nem kaparjuk le miatta a falat.
2013. jún. 14. 11:53
 13/24 anonim ***** válasza:
71%
Szokták volt mondani: az alkohol kis mennyiségben gyógyszer... egyáltalán nem vagytok alkoholisták. Ez egyfajta családi rituálé (is), azon túlmenően, hogy egy jó minőségű bor kifejezetten jót tesz a szervezetnek. Nagyanyám minden reggel bedobott egy stamesz házipálinkát, és nem volt alkoholista, 94 évesen halt meg. Nekem mindig azt mondta, hogy lányom, engem a pálinka tartott eddig életben. Amíg nem estem teherbe, minden nap ittam én is egy felest, természetesen én este, munka után!
2013. jún. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
63%

Alkoholisták ennyitől nem vagytok.


A másik vitához: kis mennyiségben sok betegség esélyét csökkenti, de a rák esélyét meg növeli. Szóval semmi se jó.

[link]

2013. jún. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
61%

Azért azt ne felejtsétek el, hogy nem csak azok az emberek alkoholisták akik minden nap a kocsmában ülnek és holtrészegre isszák magukat!

Alkoholistának számít az is, aki napi 1 sört, vagy akármit, de minden nap megiszik, mert szüksége van rá, mert jólesik neki. Mert attól még minden nap megissza a magáét, ki ennyit, ki annyit! Mert ugyanúgy függ attól az 1 sörtől, míg egy másik ember 1 kartontól.

2013. jún. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
83%
így nincs baj. Mondtad, hogy nem kaparjátok le érte a falat, szóval nem függtök tőle. Akkor lenne baj, ha véletlen nincs bor otthon, ti meg vacsi után azonnal rohantok érte, mert hiányzik.
2013. jún. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Már többször leírtam, mert utánanéztem, hogy ahhoz, hogy a bor egészségvédő hatása érvényesüljön, több litert kell meginni naponta.
2013. jún. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
87%

Szia!


Szerintem sem vagytok azok. Nagyon jól írták, hogy az az ember számít alkoholistának, aki nem képes meglenni alkohol nélkül, s hiába kérik meg, hogy ne igyon, nem bírja megállni. Magyarul függőség alakul ki nála.


Egy internetes oldalon számszerű adatokkal is le van írva.

Viszont nagyon jól össze van foglalva:

"sóvárgás, azaz leküzdhetetlen, kínzó vágy az ital után

kontrollvesztés, ha elkezd inni, akkor nem tudja abbahagyni

tolerancia, az alkoholhoz hozzászokik a szervezet, vagyis egyre többet kell inni azonos hatás eléréséhez

megvonás, az ivás felfüggesztését követő órákban-napokban heves testi tünetek alakulnak ki (remegés, izzadás, szapora szívverés, hányinger)"

2013. jún. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2013. jún. 14. 13:55
 20/24 anonim ***** válasza:
72%

"30 rugó havonta erre a mulatságra nekem sok lenne."


Azért árnyaljuk a dolgot: Ők ezt hárman fogyasztják. Egy átlag dohányos (akikből azért jópár akad az országban) ennek 3szorosát kiadja cigire.

Nem mondom, hogy ne lenne máshol is helye annak a pénznek, de szerintem napi 300 Ft ha nekik ez egy fontos, beszélgetéssel, stb összekötött családi program, akkor nem egy egetrengető összeg.

Egy egyetemista ennek hányszorosát elkölti a haverjaival (a szülei pénzéből)?

2013. jún. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!