Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék a férjemért?

Mit tehetnék a férjemért?

Figyelt kérdés

Kezdek aggódni érte, mert eddig egy életvidám, boldog, vicces ember volt most pedig ennek az ellentéte. Nem tudok beszélgetni vele, mert nem mond semmit. Mindig is próbálta egyedül megoldani a problémáit és csak a legvégső esetben kért segítséget. Hetek, hónapok óta levert, morcos, nincs kedve semmihez, mosolyogni se nagyon láttam és megijeszt. Tudom, hogy valami baj van amit nem mond el, gondolom is, hogy mi. Tűzoltóként dolgozik, szereti a munkáját de egyre többször találkozik halálesetekkel, hullákkal és szerintem most kezd besokallni. Bírja a gyomra ezeket a dolgokat, a lelki világa is olyan mint egy szikla ha ilyenről van szó de gondolom ez hosszú távon kicsinálja az embert, aki mondjuk nem boncmester. Persze lehet, hogy tévedek de másra nem igazán tudok gondolni.


Szeretnék tőletek tanácsot kérni, hogy mit tehetnék vele. Egy biztos, orvoshoz nem megy.


2013. jún. 7. 11:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

az csak az álca, amit mutat. valójában nem bírja és ezért olyan, amilyen.


pontosan mióta tűzoltó? és mikor jött ez elő? mert ha 6-8 éve az és csak most változott meg, akkor lehet hogy más oka is van. pl. a hitel miatt aggódik ha van vagy ilyesmi.


pszichológushoz kéne mennie.

2013. jún. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%

ELÖSZÖR is beszélj vele, hogy VAGY elmondja, hogy mi a baja, VAGY otthagyod, mert igy nem házasság, ami köztetek van.


Ha tényleg olyasmi van a háttérben, amire gondolsz, akkor el kell mennie pszichológushoz, különben teljesen belebetegszik és nem lehet elöre látni, hogy hogyan is végzödik majd a dolog. Meg kell neki mondanod, hogy ott a családja, és rájuk is kell gondolnia!


Semmiképpen ne hagyd így a dolgot, mert vagy megbolondul és állandóra zártosztályra kerül, vagy öngyilkos lesz, vagy esetleg téged is megöl...

2013. jún. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

9 éve dolgozik, ismerem is azóta és csak 3 hónapja kezdődött. Eleinte még volt, hogy jó kedve volt de most már nem szokott lenni, mintha nem is ő lenne. A pénz miatt nem szoktunk ilyenek lenni, alapból megbeszéljük az olyan dolgokat, ezért furcsállom, hogy erről nem mond semmit.

Én is annak örülnék ha elmenne egy pszichológushoz (ezt kizártnak tartom, szerinte csak a hülyék mennek oda) vagy legalább csak nekem mondaná el vagy egy barátjának, esetleg szüleinek. Biztos jobban érezné magát ha végre kibeszélhetné egy kicsit a gondjait.

2013. jún. 7. 11:47
 4/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a tűzoltók/mentősök/rendőrök mellett dolgozik pszichológus, sőt talán rendszeresen szűrik is őket.
2013. jún. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%

Ja, biztos jót fog tenni egy egyébként is mélyponton lévő embernek, ha a neje megfenyegeti, hogy elhagyja, ha nem lesz jobb a kedve.

Ez mindenkit felderítene, napnál világosabb!


Kérdező!


Le kell ülnöd beszélni vele. Mondd meg, hogy nagyon aggódsz miatta, és szeretnéd, ha megosztaná veled a terheit, hiszen a felesége vagy, vállaltad, hogy mellette leszel jóban és rosszban, de ezt csak akkor tudod megtenni, ha ő megengedi neked. És figyelj rá nagyon! Őszintén és mélyen hallgasd meg, valahogy rá kéne venned, hogy kiöntse neked a szívét.

2013. jún. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
valószínű, hogy a munkája miatt lett depressziós.. az ilyen jellegű munkát végző emberek egy része bekattan egy idő után, nem bírják elviselni sok borzalmat.. az is rátehet egy lapáttal, ha sokat éjszakázik, mert azt meg a szervezet nem tolerálja egy idő után.. ismerek olyat, akinek a folyamatos éjszakai műszak miatt lett mentális betegsége.. el kéne menjen pszhihológushoz, vagy más munkát kéne keresnie.. valahogy rá kéne beszélni.. ha más nincs, vegyen ki egy nagyon hosszú szabadságot és pihenjétek ki magatokat, ha lehetséges
2013. jún. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy nem lehet könnyű!

http://www.youtube.com/watch?v=rSi6CiecLWg


Szerintem is legjobb lenne ha beszélgetne valakivel. Valahogy rá kellene venni mert nem lesz ennek jó vége magától meg nem fog elmúlni. Menjetek el nyaralni pár hétre ha tehetitek, ha nem akkor csak legyen otthon.

2013. jún. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Fura hogy 9 év után jön ki. Szerintem más lehet a háttérben.
2013. jún. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Emlékeim szerint a tűzoltóknál is van évente fizikai és pszichikai felmérés, mi több, a munkahelyen is van pszichológus, pontosan ebből a célból.

Szakember segítségére lenne szüksége, mert teljesen ki fog készülni. Gondolom fél tőle, hogy a munkahelyén vagy a családban gyengének fogják ettől tekinteni.

2013. jún. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!