Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örököltem, de nem tudom, hogy...

Örököltem, de nem tudom, hogy kitől?

Figyelt kérdés

Tegnap érkezett postán (ajánlott, tértivevényes) levél számomra. Ma elmentem átvenni és egy ügyvédi irodától jött.

Nem igazán tudtam mire vélni. Főleg azt nem, hogy örököltem végrendelet alapján.

Megvan adva az időpont is és hivatkozási szám is.

Felhívtam őket, hogy miről van szó, de nem sok információt adtak ki. Akit megneveztek, az egyáltalán nem a rokonom. Sőt, nem is ismerek/ismertem ilyen nevű férfit.


Tudom, sokan azt fogják mondani, hogy örüljek neki, de esetleg nem lehet ennek valahogy utána járni?

Mármint, hogy miért pont én vagyok az egyik örökös?

Ezen kívül, hogy kicsoda is ő valójában?


2013. jún. 4. 13:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy értesítettek, még nem azt jelenti, hogy "örököltél". Ahhoz, hogy tényleg örökölj a hagyatéki tárgyaláson el kell fogadnod az örökséget, erről a hagyatéki tárgyalást lefolytató közjegyző fog értesíteni téged, megnevezve az időpontot, helyszínt, ahol a hagyatékot át fogja adni.
2013. jún. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az örököst be szokták idézni a hagyatéki tárgyalásra. Abban az idézésben szerepel, hogy ki az elhunyt személy.

Keresd fel az ügyvédi irodát, azt meg kell mondaniuk, ki az elhunyt ebben az ügyben.

Továbbá az is lehet, hogy tévesen értesítettek téged. Gyakran összecserélik a hivatalokban az adatokat!

2013. jún. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mit mondtak, mit kell tenned?

Menj be vagy mi?


Ha be is mész, arra nagyon figyelj, hogy SEMMIT ne fizess nekik, mert akkor átverés. Vannak ilyen kamulevelek, hogy ezt meg azt örököltél, csak sajnos akkor veheted át, ha ennyit vagy annyit befizetsz és akkor indítják az eljárást. Ilyen nincs, ha 1 Ft-ot is kérnek tőled előre, akkor küldd el őket a halál retkes izéjére.

2013. jún. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A levélben, amit kaptam, abban az szerepel, hogy örököltem XY ember után. Hogy mit, az ugye nincs benne.

Valamint még azt írták, hogy az alapján értesítettek ki, ami letétbe van náluk helyezve. Ezt telefonba is mondta a titkárnő. Az elhunyt végrendeletéről beszélt.


Mondta, hogy személyesen menjek be, mert akkor több információt tudnak mondani.


A hagyatéki tárgyalásról egy szó sem hangzott el.

2013. jún. 4. 13:30
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezz körbe a családban, hogy esetleg valaki tudja-e kicsoda. Hogyha semmi, akkor menj be az irodájukba, ahogy mondták is és kérdezz rá arra a lehetőségre, hogy esetleg összecseréltek egy másik ilyen nevű alakkal, te nem is ismerted az elhunytat.

Ha minden kétséget kizáróan tényleg te örököltél, akkor pedig lesz hagyatéki tárgyalás, ahol talán lesz 1-2 rokon is, azoktól megtudhatod, hogy ki volt ő neked és miért te öröklöd azt, amit örökölsz.


Ahogy előttem is mondták viszont, ha pénzt kérnek bármiért is, azt eszed ágában se legyen kifizetni!!

2013. jún. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%
Bemész, megbeszélitek a dolgot, esetleg megmutatják a végrendeletet is.
2013. jún. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pénzt tényleg ne adj senkinek. Menj be az irodába, és ott többet tudnak mondani.
2013. jún. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!