Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elköltözhetek a barátommal?

Elköltözhetek a barátommal?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok párom nagykorú, nyár vége felé elszeretnék költözni vele. milyen papírok kellenek hozzá? és ha anyu nem enged hogy tudom megoldani? értelmes válaszokat légyszi..
2013. jún. 1. 18:02
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem meg kell próbálni. Nem vesztesz vele semmit. Próba szerencse.
2013. jún. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
65%

Imádom, mikor ilyen okosak az emberek. :( Szülői beleegyezés kell, vagy a gyámügy engedélyezheti, ha el tudod magad tartani ( dolgozol, stb..) Én ezt az utat nem jártam végig, de sok mindent igen.


Off: Miért gondoljátok, ha el akar otthonról költözni, máris züllött alak, aki csak a gyerekszüléshez ért?


Kérdező, írj privit, ha gondolod, szívesen meghallgatlak.

2013. jún. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
54%
Ja, és a szülői beleegyezéssel odaköltözhetsz sem jó megoldás, mert lehet, hogy valaki, valami miatt meggondolják a szüleid, és rendőrökkel vitetnek haza.
2013. jún. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
91%
nem értem mért kell rögtön neki esni a kérdezőnek, nem tudhatjuk, hogy mi áll a háttérben, milyenek a családi körülményei. Biztos nyomós az ak, ha családsegitőhöz és gyámhatósághoz is jársz. Ott viszont azt fogják tanácsolni, hogy (ha van) más rokonod, akkor költözz oda vagy hivatalból elindíthatják az egészet, ha olyan súlyos probléma van.
2013. jún. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha amúgy is jársz gyámhatóságra gondolom zűrök vannak. Érdekelné a szüleidet ha elköltöznél. Én még 17 sem voltam mikor elmentem észre sem vették.. Én sem jó kedvemből, és nem is a legjobb helyre ezt belátom, akkor is láttam, de annál minden jobb volt.
2013. jún. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
78%

"Szülői beleegyezés kell, vagy a gyámügy engedélyezheti, ha el tudod magad tartani ( dolgozol, stb..)"


Persze a szülők nem egyeznek bele a költözésbe de majd a házasságba igen. Különben pedig nem a szülői engedély nem elég a házassághoz.

2013. jún. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

"Szülői beleegyezés kell, vagy a gyámügy engedélyezheti, ha el tudod magad tartani ( dolgozol, stb..)"


Persze a szülők nem egyeznek bele a költözésbe de majd a házasságba igen. Különben pedig nem a szülői engedély nem elég a házassághoz.


A költözéshez is kell a szülői.. Egyébként nekem ezt annak idején a gyámügyön mondták!

2013. jún. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
53%

"4es tanuló vagyok és középfokú nyelvvizsgával a kezembe! 17 évesen!"


Aztán? Én meg majd' kitűnő voltam, egy középfokúval, egy felsőfokúval meg még egy 3. nyelvet tanultam épp magánúton. Nem ettől lesz az ember züllött/nem züllött...


Egyébként miért akarsz fiatalkorúként a barátod nyakára költözni? Ekkora gáz van otthon? A barátod keres, el tudna tartani, vagy a szüleihez mennétek és az ő nyakukon élnétek? Egyáltalán a szüleit megkérdeztétek erről?

2013. jún. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

"Persze a szülők nem egyeznek bele a költözésbe de majd a házasságba igen. Különben pedig nem a szülői engedély nem elég a házassághoz."


Az elköltözéshet kell szülöi beleegyezés, a házassághoz GYÁMHATÓSÁGI engedély kell, szülöi beleegyezés nem.

2013. jún. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Barátom 1évig nálam lakott, a szüleim tartották, mert nem volt munkája.. én azt hallgatom anyámtól hogy eltartotta a bikámat stbstb.. meguntuk az örökös veszekedést és ezért döntöttünk hogy külön megyünk, mert kezdünk helyrejönni. mellesleg barátom szülei kirakták a páromat, még a lakáskulcsát is elvették.:) nem az a fajta vagyok hogy más nyakára menjek!:) kértem hogy értelmes válaszokat szeretnék, nem ilyen alpári undorító féreg válaszokat.
2013. jún. 2. 18:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!