Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem magam rá az...

Hogy vegyem magam rá az összeköltözésre?

Figyelt kérdés
Lehet furcsa lesz, amit írok, de nem tudok elszakadni az otthonomtól. A párommal már több éve együtt vagyunk, és szeretné, ha hozzáköltöznék, viszont én csak halogatom a költözést. Az utóbbi években elég nehéz dolgokon mentem át, és úgy érzem most kezdek helyre jönni, az itthoni nyugalom, és édesanyám segítségével. Félek ha ezt itt hagyom visszajönnek a pszichésen produkált rosszulléteim, amiket most már kezelni tudok, de sokszor ha nála rosszul vagyok csak itthon tudok megnyugodni. Szeretem a párom, de olyan nehéz itthagyni azt a közeget, ahol támogatnak,ahol végre hosszú idő után jól vagyok. Ő nagyon rendes ember viszont sokszor feszült, ami ennek nem tesz jót, nah meg nem az a férfi, aki lelkizne velem órákig, és ezzel igazából nincs is nagy baj, de nem akarok újból abba az állapotba kerülni, amiben voltam, és emiatt félek a környezetváltozástól. Ő meg persze nem érti miért nem megyek oda, amikor tervezzük együtt a jövőnket, és szeretjük egymást.
2013. jún. 1. 11:24
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Le kéne szakadni otthonról. Úgy vedd rá magad, hogy bármikor visszaköltözhetsz, ha akarsz.
2013. jún. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy ez a visszaköltözős dolog nem fog menni, mert ha egyszer odaklöltözök azt végképp nem fogja megérteni, hogy miért jövök haza, úgyhogy az a kapcsolatunk végét jelentené.
2013. jún. 1. 11:28
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Ha nem állsz készen az összeköltözésre akkor ne költőz. Semmi értelme ha te nem akarod, csak nagyobb veszekedéseket szül.
2013. jún. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem mondod el neki, amiket ide leírtál?
2013. jún. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazából neked kell tudni, érezni, hogy mit is szeretnél, de a Te helyedben én megpróbálnám az összeköltözést. Megbeszélném a párommal, hogy egyenlőre csak egy hétre (néhány ruhát, és tárgyat, amire szükségem lehet vinnék csak magammal), aztán majd meglátjuk. De előre megegyeznék vele, hogy valóban csak próba, mert ha rosszul lennék, akkor jönnék haza, és ne legyen ebből később gond, harag, vagy vita. Ha szeret téged, biztosan megérti, és ha Te is szereted őt, akkor esélyt adsz a dolognak egy próbával. Veszíteni valód nincsen :)
2013. jún. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Elmondtam neki, és azt mondta, hogy nem akar siettetni, de közben meg nap, mint nap szóba jön a téma, és a végén mindig arra lyukadunk ki, hogy nagyon szeretné, ha már ott lennék vele...
2013. jún. 1. 11:33
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tudom nem egy hatalmas dologról van szó, amit lehetetlen visszacsinálni, és lehet ha ráveszem magam, mert egyébként szívem szerint mennék én is, csak nem tudom, hogy tudok alkalmazkodni, hogy mit hoz ki belőlem a környezetváltozás, hogy hogy leszek ott, mert ha tudnám, hogy nem leszek rosszul már ma átmennék.
2013. jún. 1. 11:36
 8/9 anonim ***** válasza:
A környezetváltozás csak jót fog tenni nekes,hidd el!Nem fogod megbánni az el- illetve összeköltözést.Én ugyanígy voltam mint te...de lassan már egy éve költöztem (amitôl féltem) és nagyon jól érzem magam,sokkal nyugodtabb,boldogabb vagyok.A párom segített megszokni a környezetet....de biztosan a tiéd is fog.Sok sikert!
2013. jún. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Örökké nem gondolkozhatsz, hogy "mi lenne, ha...".
2013. jún. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!