Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kezelhetetlen 17 éves lánynál...

Kezelhetetlen 17 éves lánynál mi az eredményes nevelési mód?

Figyelt kérdés

Kicsúszott a kezünk közül, sajnos ez betudható a koncerteknek amire elengedték szüleim, mert látták rajta hogy normálisan hazajön, egyre több rocker ismerőse van akiket nagyon nagyon arcon tudnék csapni ilyen idétlen depressziós külsejű hosszú hajú bőrkabátos csávókkal mozognak pár barátnőjével(megjegyzem mindig is keringtek ezekről történetek hogy erőszakoskodnak meg ilyenek, még ha klubokba járna ilyen zselézett hajú gyurmás kölykökkel az is tűrhetőbb lenne), most úgy döntött így a nyár közeledtével inni kezd és sumákol még mellé, amikor hazajön elejti a kulcsot beszélni nem bír a piától botladozik, nekem nagyon rossz ezt látni mert ugyan fiatal férfi vagyok, úgy gondolom nem szabadna egy nőnek ezt csinálnia

Ha mondjuk neki időre hazajönni ha késik csörögjön haza, nem teszi meg, csúnyán beszél és így lép ki az ajtón, "kussoljatok ne szóljatok bele hova megyek"


Mit tudtok erre javasolni?

20/F


2013. máj. 31. 22:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
85%

Én magam is rocker vagyok, de nem az a durva akikkel a testvéred lóg.

Persze ezekről nekem is megvan a személyes véleményem, én másabb vagyok, én annyit iszok amennyi jól esik és ennyi.


Elmondom neked hogy én egy kollégiumba dolgozok portásként 24 éves létemre, és ott ha éjszakai műszakban vagyok akkor rengeteg ilyet tapasztalok hogy sok diáklány hétköznap vagy hétvégén úgy érkezik be hogy hulla részegen és olyan csávók kísérik oda akiket jobb kerülni is. Persze én őket nem engedhetem be, nem is akarnak eljönni, de volt már egy példa erre kb 1 hónapja hogy egy 16 év körüli diáklány hétvégén úgy esett be a kollégiumba hogy a bejárattól nekem kellett elkísérnem a szobájába, végén már a karjaimban vittem.

És mivel akkor a nevelő tanárok hétvégén csak akkor mennek be ha több diák marad bent hétvégére indokolt ok miatt, ha 2-3 diák marad bent akkor nincs szükség nevelőkre akkor a portás a "főnök" ott.

Amikor bement a diáklány akkor a karjaimban kellett felkísérnem a szobába, és mivel nekem ilyen esetben kötelességem a főnökömet értesíteni így szóltam neki, elmeséltem mi a helyzet és mit láttam.

Ő bejött megnézte mivan vele, értesítettük a lány szüleit, és mondta a főnököm a kollégium igazgatója hogy engedjem be őket és majd ők döntik el hogy mi legyen a lánnyal.

Mivel én akkor 12 óráztam így másnap korán reggel még műszakváltás előtt már láttam hogy a lány józanabb és lejött a portára könyörögni hogy ne írjam be a naplóba a dolgot és ne szóljak senkinek. Én meg mondtam neki hogy oké de ez nem így megy, mert én már akkor szóltam az igazgatónak hogy mi történt, ő meg értesítette a szüleid és már úton vannak ide.

A szülőket még megvártam műszakváltás után, elmondtam nekik hogy pontosan mit láttam és ennyi, utána már hazamentem.

És néhány nappal később amikor letelt a pihenőm mentem vissza dolgozni és rákérdeztem a főnökömre hogy mi történt a lánnyal és ő mondta hogy komoly büntetésben van, hétvégén nem maradhat bent, semmilyen esetben sem, ha mégis bent látom akkor azonnal értesítsem őt meg a szüleit.

És akkor kíváncsiságból rákérdeztem hogy hogyan lehetne erről leszoktatni, akkor mondta és itt jön a lényeg a kérdésedre hogy 17 évesen már nem lehet nevelni egy gyereket, ha kiskorú még lehet korlátozni vagy ameddig az intézménybe van, de ha tovább csinálja akkor onnan ki lehet rugni, és a szülei 18 év felett már csak úgy büntethetik ha kidobják otthonról.

De 15 éves gyereket sem lehet már nevelni azt korábban 10-12 éves korig lehet maximum nevelni erre, a fölött már nagyon késő, csak mázlival lehet nevelni őt rendesen, de azt nagyon drasztikusan kell.

És akkor mondta hogy így nem lehet nevelni már, ha nagyon durva akkor a szülei elküldhetik ilyen nevelő intézetbe 18 éves kor alatt, de ahhoz már rendőrségi ügy is kellhet. De úgy is el lehet küldeni de nem ott lakásosra hanem csak néhány órás foglalkozásra, elbeszélgetésre, de ennek a pontos menetét így nem tudom.

A lányra nem hatott eez a nevelés, mert ugye nekik szokott lenni kimenő de legkésőbb 21:30 ra bent kell lenniük a kollégiumba ha csak nem hazamennek vagy nincs rá külön engedélyük de erről mindig szólnak nekem a nevelők. Akkor ugye ha késő jön be, akkor az én dolgom szólni a nevelőnek és átadni neki az ügyet hogy akkor letudja b@szni a késésért.

Tehát én csak úgy nem engedhetem fel a szobájába, nekem a portán kell tartanom.

Volt már ilyen sajnos és akkor a srác könyörgött meg le akart kenni engem de mondtam hogy nem érdekel nekem ez a dolgom és a munkám forog kockán, ha tovább engedlek.

Na lényegében ennyi.

Nagyon szabályozni már nem lehet maximum így szobafogsággal csak annyit értek el hogy jobban csinálja ezeket. A lelkére kell valahogy hatni, de az nem könnyű, sajnos.

Az én húgom szerencsére nem ilyen, ő tudja mikor kell hazajárni és hogyan, és ha mégsem jönne a megbeszélt időre akkor már hív minket hogy késik fél órát, vagy ott alszik valakinél mert lekéste a buszt, akkor azt mondjuk hogy jó oké, vagy ha nagy gáz van akkor elé megyünk.

Engem is így neveltek, én is ugyanezt csináltam. Sossem ittam magam talaj részegre, csak a jókedvig ittam, és tudtam hogyan kell hazajárni és mikor. Ha egy egész éjszakás program volt azt előre bejelentettem.

Ma már csak azért jelentem be hogy ne aggódjanak értem és ennyi, de már nem csinálnak ügyet ha kimaradok mert tudják hogy felnőtt vagyok, tudják hogy barátnőm van és tudják hogy sokszor vagyok a barátnőmnél. De hogy ne aggódjanak mindig hazaszólok vagy előtte vagy közbe hogy ne várjanak.

De nem is szoktak számon kérni. Mert már nagykorú vagyok elég régóta és már felelősség teljes döntéseket hozok, illetve tudják jól hogy hamarosan kirepülök a családi fészekből néhány hónapon belül és akkor már nem kérhetnek számon engem mert már nem itt fogok lakni.

De egy 17 évesnél még teljesen jogosnak tartanám ezt.

2013. máj. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
47%

Aki azt írja, hogy ez a normális, attól kérdezném, hogy TE NORMÁLIS VAGY?

Oké, buli, meg minden, de azért egy 17 éves gimisnek még ne a berúgáson járjon már az agya folyton, ráér elkezdeni az életet 18-19 évesen is, addig meg viselkedjen normálisan, mert a végén egy drogos idióta lesz, aki az árokban fetreng.

2013. máj. 31. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
69%

Mai 23:19-es válaszoló!


Te nagyon okos, intelligens választ adtál, örülök, hogy ilyen fiatal srácok is vannak még. Élvezet volt olvasni a soraidat :-))

2013. máj. 31. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek kedves kérdező, nálunk is hasonló a helyzet. Hárman vagyunk testvérek, a kicsihugi kezd felnőni, de nagyon rossz irányba tart jelenleg. Ha én is, és az öcsém is tudtunk "normális kamaszok" lenni, akkor ő miért megy bele minden rosszba? Nincs egy jó cselekedete, mindenért puffog, rendőrségi ügye is volt már 15 évesen. Néha meghalnék a szégyentől, mikor szóba hozzák az ismerősök, hogy így meg úgy látták.

Bár a nevelés nem a testvérek dolga, ha baj van, a jó útra való terelgetés szerintem elfogadható. Mint jó testvér, próbálok vele sokat beszélgetni, elmondom szépen a véleményem, finoman utalgatok, hogy bizonyos dolgokat másképp is lehetne csinálni, stb. Az a baj, hogy ritkán hallgat rám, ránk. Legutóbbi gáz ügye miatt anyuék megvonták a telefont, internetet, eljárkálást 1 hónapra -> sértődés, hiszti, kiabálás, sírás, rinya. Apu megelégelte, a szünetben minden nap magával viszi dolgozni, a mezőgazdasági munkákban úgyis annyira el fog fáradni, hogy nem lesz kedve hajnalig/reggelig dorbézolni...

2013. jún. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Lovaglópálcával jó csíkosra-hurkásra kell verni a meztelen fenekét.
2019. nov. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!