Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kezelhetetlen 17 éves lánynál...

Kezelhetetlen 17 éves lánynál mi az eredményes nevelési mód?

Figyelt kérdés

Kicsúszott a kezünk közül, sajnos ez betudható a koncerteknek amire elengedték szüleim, mert látták rajta hogy normálisan hazajön, egyre több rocker ismerőse van akiket nagyon nagyon arcon tudnék csapni ilyen idétlen depressziós külsejű hosszú hajú bőrkabátos csávókkal mozognak pár barátnőjével(megjegyzem mindig is keringtek ezekről történetek hogy erőszakoskodnak meg ilyenek, még ha klubokba járna ilyen zselézett hajú gyurmás kölykökkel az is tűrhetőbb lenne), most úgy döntött így a nyár közeledtével inni kezd és sumákol még mellé, amikor hazajön elejti a kulcsot beszélni nem bír a piától botladozik, nekem nagyon rossz ezt látni mert ugyan fiatal férfi vagyok, úgy gondolom nem szabadna egy nőnek ezt csinálnia

Ha mondjuk neki időre hazajönni ha késik csörögjön haza, nem teszi meg, csúnyán beszél és így lép ki az ajtón, "kussoljatok ne szóljatok bele hova megyek"


Mit tudtok erre javasolni?

20/F


2013. máj. 31. 22:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
44%

Miért engedik ki ha 17 éves? Szobafogság...

Honnan van pénze a ruhákra, italra?

2013. máj. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nálunk elég lazán veszi anyu a dolgokat, pl volt olyan hogy elhagytam anno az irataim annyit mondott hogy majd lesz másik, ezzel az ivászatával is úgy van hogy hátha nem iszik többet, pedig ez pont hogy elzülléshez fog vezetni ilyen közegben, pénze leginkább a félretett zsebpénzekből tevődik össze meg családi pótlék
2013. máj. 31. 22:59
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

"még ha klubokba járna ilyen zselézett hajú gyurmás kölykökkel az is tűrhetőbb lenne"


Ebben bizony nagyot tévedsz...


Vettétek a fáradságot, hogy megismerjétek a barátait? Beszélgettek vele vagy mindenki csak meg akarja mondani neki, hogy mit csináljon és hogyan?

Jobban akartok tudni nála mindent?

2013. máj. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem, ha anyukád úgy érzi, hogy gond van, akkor ráérsz aggódni.

Az írásod alapján egy maradi 50 éves apukára tippelnék amúgy, aki elfelejtette, hogy volt fiatal.

2013. máj. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Hát akkor ne adjanak neki zsebpénzt.
2013. máj. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél már ennyire szexista. Fiatal, nem tudjátok visszafogni, az a dolga, hogy lázadjon. Én is ennyi idősen tomboltam, minden héten buli volt.
2013. máj. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 tetro ***** válasza:
100%

Haver itt veled van a probléma...

"Kicsúszott a kezünk közül,"

Ez mégis mi? A kezeink közül? Mit keres a te kezeid között a hugod, akinél alig vagy idősebb? A szüleid neveljék ne te, te legyél jó testvére, ez a maximum ami a dolgod.

2013. máj. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

20 éves vagyok, és úgy látom ti nagyon nem tudjátok hogy hol kezdődik a lecsúszás, sose ivott előtte, ha itthon kínálta valaki a szagától is rosszul volt, most meg megvan őrülve meg rátesz a bolond társaságuk is

Nagyon nem ilyen lázadást képzelek el neki

2013. máj. 31. 23:08
 9/15 anonim ***** válasza:
93%

Van neked életed meg barátaid? Nem csak irigyled ezt tőle?


Amúgy, 17 és 25 éves koromig én is sokat buliztam. Pasikkal, csajokkal, haverokkal, koncertek, kocsmák, fesztiválok.


És képzeld el, annyira "lecsúsztam" 30 éves koromra, hogy nem cigizek, max gyümölcsös sört iszok, és van 3 gyerek a férjemtől.


De a tesómat biztos pofán vágtam volna, ha ilyeneket előad.

2013. máj. 31. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 tetro ***** válasza:
100%

Továbbra sem érted. Neked nem kell elképzelned neki semmit. A húgod egy különálló egyén, te pedig nem vagy az apja. Foglalkozz a saját dolgoddal, a húgod nevelése a szüleid dolga.

Ha nem így állnál hozzá, hanem inkább a testvére lennél, a barátja, a cinkosa... Az többet segítene, mintha nevelni próbálnád a hatalmas szülői tapasztalatoddal.

2013. máj. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!