Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi plusz költséget fog...

Mennyi plusz költséget fog jelenteni havi szinten, ha hozzánk költözik a párom lánya? Folyt.

Figyelt kérdés
A párommal 3 éve vagyunk együtt, nekem van az előző házasságomból egy 17 éves lányom, ő velünk él. Páromnak egy 20 éves lánya van az előző házasságából, aki most szeretne hozzánk költözni. Ez ellen semmi kifogásom, mert tényleg rendes, okos lány, az elejétől kezdve elfogadott engem, s párom is elfogadta az én gyerekemet. Egyedül az anyagi része aggaszt, ugyanis nem keresünk túl jól, hónapról hónapra csak azért jövünk ki, mert nem albérletben lakunk, és hitelünk sincs. Viszont egy 250 négyzetméteres családi ház fenntartása így is sok! Szerintetek mire számítsunk, egy 20 éves lánykával (aki nem dolgozik), mennyire fognak megugrani a költségeink? Étel, rezsi, ilyenekre gondolok.... Esetleg elvárható tőle, hogy dolgozzon, s ha le nem is ad pénzt, legalább a ruháit, szórakozást magának fizesse? Ha nem talál munkát, ezekkel is kell számolni, körülbelül mennyivel lesz így több a havi kiadásunk? Köszönöm a válaszokat előre!
2013. máj. 31. 14:12
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

20 ezer körül étel + rezsi, én azt mondanám, hogy 30 ezer körül lenne a pluszköltség.


Nem írtad, hogy hol tanul, kell-e bérlet, mennyit eszik otthon, mennyit a 'városban'.

2013. máj. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
27%
De sajnállak, 250 nm-es házban laktok és sírsz, hogy nem kerestek sokat, épp csak kijöttök a pénzből hónapról-hónapra...
2013. jún. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudom, hogy nálatok hol tanulnak a lányok, de ha a nagyobbik fősulis, amellett még hétköznap is be lehet vállalni plusz diákmunkát. Azért ezt középsulisként annyira nem lehet. Ezt azért írom, mert többen is írták, hogy ugyannyit kell elvárni a két lánytól, de sztem nem. Én 17 évesen nyáron dolgoztam csak, mert arra volt időm, fősulisként viszont már egész évben, sőt még hétközben is tudtam dolgozni. Pedig mi nem álltunk rosszul anyagilag, egyszerűen ez számomra természetes volt, h ennyi idősen a ruhámat meg a szórakozásomat már ne a szüleim fizessék. Egyébként is érdemes elmennie diákmelózni, mert akkor a későbbiekben több eséllyel indul a munkaerőpiacon.
2013. jún. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Nem minden szak mellett lehet dolgozni, ezt tapasztalatból mondom. Én mérnöknek tanulok és hamar be kellett látnom, hogy vagy ide adok bele 100%-ot, vagy a melóba, a kettő együtt nem megy.

Egy szülő szerintem reálisan tudja mérlegelni ha a gyereke érdekeit nézi, hogy neki belefér-e avagy sem.

Szerintem annyival nagyobb költséget nem fog jelenteni. Vízből nyilván annyival több fog fogyni, fűteni amúgy is kell, a villany szerintem egy főtől olyan mérvadóan nem nő. Az első számlákból kiderül majd minden.

Én havi 40 ezer forintból elvagyok úgy, hogy ebből fizetem a koleszt, a szórakozásomat, a kajámat, mindent. Neki nem kell koleszt fizetni, a szórakozását nem muszáj nektek állni, akkor én olyan heti 5-7 ezer forintos többletköltséget mondanék, de az ő igényein múlik, hogy ez mennyi.

2013. jún. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!