Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi plusz költséget fog...

Mennyi plusz költséget fog jelenteni havi szinten, ha hozzánk költözik a párom lánya? Folyt.

Figyelt kérdés
A párommal 3 éve vagyunk együtt, nekem van az előző házasságomból egy 17 éves lányom, ő velünk él. Páromnak egy 20 éves lánya van az előző házasságából, aki most szeretne hozzánk költözni. Ez ellen semmi kifogásom, mert tényleg rendes, okos lány, az elejétől kezdve elfogadott engem, s párom is elfogadta az én gyerekemet. Egyedül az anyagi része aggaszt, ugyanis nem keresünk túl jól, hónapról hónapra csak azért jövünk ki, mert nem albérletben lakunk, és hitelünk sincs. Viszont egy 250 négyzetméteres családi ház fenntartása így is sok! Szerintetek mire számítsunk, egy 20 éves lánykával (aki nem dolgozik), mennyire fognak megugrani a költségeink? Étel, rezsi, ilyenekre gondolok.... Esetleg elvárható tőle, hogy dolgozzon, s ha le nem is ad pénzt, legalább a ruháit, szórakozást magának fizesse? Ha nem talál munkát, ezekkel is kell számolni, körülbelül mennyivel lesz így több a havi kiadásunk? Köszönöm a válaszokat előre!
2013. máj. 31. 14:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az, hogy keressen munkát az elvárható, de ha nem talál akkor tőled is elvárható, hogy segíts az eltartásába mint a párod a te gyerekednek is segít.

Rezsi résszel nehéz számolni, mert minden lakás más. Számold ki nektek menyi lenne a te lányod nélkül kb egy 20. éves is annyiba kerül.

2013. máj. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
51%
A viz szamla valoszinusithetoen 1/4 megno, illetve a villanyszamla is tobb lesz. Az etkezes szinten. Tehat az eddigi koltsegeitek kb 25%al nonek
2013. máj. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
54%
Azért annyival nem nőnek, és ha a lány még jár suliba, akkor kaphattok családi pótlékot is. Azt is elvárhatja a lány, hogy az anyja támogass ha tudja, mondjuk a ruházkodását.
2013. máj. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
65%
Nem hiszem hogy jelentősen megnőnének a költségek,az meg szerintem természetes hogyha van rá módja akkor keres munkát.
2013. máj. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A családi pótlékot ő veszi fel, saját számlájára megy, mi azt nem fogjuk elkérni, de emellé még kell neki "zsebpénzt" adni?
2013. máj. 31. 14:32
 6/24 anonim ***** válasza:
51%
20 évesen zsebpénz? Én nem kaptam. Gondolom úgyis épp munkát keres, remélhetőleg hamarosan talál is.
2013. máj. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
54%

Tanul még akkor ha kap családit.

Diákmunkát vállaljon,és fedezze a ruházkodását,szórakozását.


Nektek igy csak kaja és reszit kell,de rezsinél csak viz és villanyszámla ami minimálissal megnő,de max 2-3ezer.

Kaja,1 adaggal kell több mindenből,ha most 3 főre megvan 50ezerből,akkor 4-re 60 ezer kb.

2013. máj. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Én 22 éves vagyok és a szüleimmel élek, diák vagyok. A szórakozásomat, ruházkodásomat az ösztöndíjamból állom, ami 20 ezer forint. Havonta, vagy két havonta ha anyuékkal együtt megyünk vásárolni, akkor előfordul, hogy kapok egy-egy cipőt, vagy ruhadarabot, de nincsenek nagy igényeim, nekem nem kell márkás cucc, úgyhogy nekik sem esik nehezükre állításuk szerint.


A lényeg, hogy amennyiben még tanul, szerintem éppen annyit várhattok el tőle, mint a te lányodtól, aki gondolom még szintén tanul. Valószínűleg ugyanannyiba fog kerülni, mint a te lányod, pláne ha hasonló értékrendjük is van.

Szerintem nem fair csak azért dolgozni küldeni őt, mert ő 3 évvel idősebb, mint a te lányod. Az elvárható, hogyha ő kapja a családi pótlékot, akkor fedezze ebből a saját szórakozását, illetve zsebpénzt nem biztosítotok neki, de a többit annyira nem tartanám fairnek. Segítsen be a házimunkába, spóroljatok amennyire lehet, illetve gondolom az anyjától is fog azért némi kis pénzt kapni, így nem hiszem, hogy a megnövekedett rezsiköltségen és kaján kívül annyi többlet költséget jelentene.


Ha még is nehézséget okozna, akkor pedig meg lehet vele beszélni, hogy még is el kéne mennie dolgozni hétvégente, illetve nyáron, amikor csak tud. Viszont akkor ez úgy fair szerintem, hogyha ebbe a te lányodat is bevonjátok és igenis ő is keressen nyárra diákmunkát magának. Ergo, bármit is csináltok, az hasson ki mindkettőtök gyerekére, mert ebből csak így nem lesz vita és neheztelés.

2013. máj. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem nem fair csak azért dolgozni küldeni őt, mert ő 3 évvel idősebb, mint a te lányod. - Valószínűleg azért küldenék dolgozni, mert már nem tanul.
2013. máj. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Akkor ha tanul anyukának kell rokontartást fizetnie, illetve a családit is kap.
2013. máj. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!