Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi plusz költséget fog...

Mennyi plusz költséget fog jelenteni havi szinten, ha hozzánk költözik a párom lánya? Folyt.

Figyelt kérdés
A párommal 3 éve vagyunk együtt, nekem van az előző házasságomból egy 17 éves lányom, ő velünk él. Páromnak egy 20 éves lánya van az előző házasságából, aki most szeretne hozzánk költözni. Ez ellen semmi kifogásom, mert tényleg rendes, okos lány, az elejétől kezdve elfogadott engem, s párom is elfogadta az én gyerekemet. Egyedül az anyagi része aggaszt, ugyanis nem keresünk túl jól, hónapról hónapra csak azért jövünk ki, mert nem albérletben lakunk, és hitelünk sincs. Viszont egy 250 négyzetméteres családi ház fenntartása így is sok! Szerintetek mire számítsunk, egy 20 éves lánykával (aki nem dolgozik), mennyire fognak megugrani a költségeink? Étel, rezsi, ilyenekre gondolok.... Esetleg elvárható tőle, hogy dolgozzon, s ha le nem is ad pénzt, legalább a ruháit, szórakozást magának fizesse? Ha nem talál munkát, ezekkel is kell számolni, körülbelül mennyivel lesz így több a havi kiadásunk? Köszönöm a válaszokat előre!
2013. máj. 31. 14:12
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Tanulnia kell,máskülönben nem kapna családi pótlékot.
2013. máj. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
72%

1. Miért kell három embernek egy 250 nm-es ház? (mert ha jól értem, jelenleg csak ti a pároddal, és a lányod él ott) Ha nem bírjátok fenntartani, vagy csak nehezen, nem kéne kisebbe költözni? Az egy palota ennyi embernek...

2. Ha a te majdnem felnőtt lányod ott élhet, akkor az alig idősebb másik lánynak is "jár", szerintem. Kb. ugyanolyan jogon lakhat ott. Nyilván kapcsolatban közös kassza van, ilyen alapon párod mondhatná azt, ha a te lányod eltartására telik, akkor az övére is telhet, mert ő miért tartsa el a tiédet?

Egyébként ha a lány nem tanul, akkor tényleg dolgozzon, de ez elvárható. Talán nem akar, vagy miért ijedezel előre a témától? Mi a végzettsége? Pályakezdőként nem fognak utána kapkodni, pár hónapnyi munkanélküliségre biztos rá lehet készülni.

2013. máj. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Mivel 20 éves, igazából már nem kéne neki fizetni a szórakozását, vagy ha valami divatos ruhát akar magának venni. Azért menjen dolgozni, vagy diákmunkába, vagy máshova. Szerintem a rezsiben vagy az étkezésben annyira nem fog megugrani az összeg, ezen ne aggódj. Ezt én nem fizettetném vele, de csak addig, amíg nem tud munkát keresni/találni. Ha van keresete, akkor elvárnám tőle, hogy besegítsen anyagilag is. Ezeket érdemes még az elején tisztázni, hogy később ne legyen vita.
2013. máj. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
57%

Én mindkét gyereknek egyformán adnék zsebpénzt is. Mert ezen az elven akkor a te lányodnak sem kellene adni mert ő meg nem a párod gyereke. Attól függetlenül, hogy 20 éves.Valószínűleg iskolába jár még. Ha hozzátok költözik akkor egy kb. 20 ezres kiadásnövekedésre számíthatsz, kaja, rezsi.

Nem akarjátok a nagy házat felcserélni egy kisebbre? Ha kirepülnek a gyerekek ott fogtok élni egy hodályban aminek semmi értelme.

2013. máj. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem egyszerű a kérdés. Ha még tanul, akkor ugyanannyit várhatsz el tőle, mint a saját gyerekedtől. Ha már nem tanul, akkor pedig természetesen elvárható, hogy keressen magának állást, de ha néhány hónapig el kell tartanotok én abból sem csinálnék túl nagy ügyet a helyedben. A te gyerekednek pont ugyanannyi joga van ott lakni "eltartva", mint amennyire a párod gyermekének van.

Szerintem nem lenne fair elvárni tőle olyat, amit a saját gyerekedtől nem várnál el, csak azért, mert ő később költözött hozzátok és ő az a plusz fő, aki miatt esetleg anyagi nehézségeitek lesznek.

Akkor költözzetek kisebb házba, avagy menjen suli után nyári diákmunkára mindkét gyerek, de olyat ne csinálj, hogy neki kell, a tiédnek meg nem, mert azzal azt hiszem egy életre megalapozod a "családi idillt".

2013. máj. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha tanul (márpedig valószinü), akkor zsebpénznek elég neki a családi pótlék. A te gyereked gondolom, nem kézbekapja, hanem ti veszitek fel és költitek rá. (Ebböl következöen a te gyerekednek "jár" zsebpénz, a másiknak nem, mert neki ott a családi pótlék.)


2. Ha odaköltözik, beszéljétek meg vele, hogy mit hogy szoktatok, és ö lehetöleg próbáljon beilleszkedni. A viz-villany-fütésnél figyeljen oda, hogy ne pazaroljon. A kajánál nem hiszem, hogy igazán nagy különbség lenne, elvégre három felnöttnek nem hiszem, hogy kicentizitek az adagokat, picivel többet készitve jut a negyediknek is.


3. Ha van lehetösége dolgozni, akkor keressen valamit, de ha nem megy, akkor ne várd el töle feltétlen.


4. Ha pár hónapig nálatok van, akkor ki tudjátok számolni, hogy mennyi a tényleges többlet, ha nagyon megugrik, akkor meg tudjátok beszélni.


5. Nem derül ki, hogy MIÉRT költözik hozzátok, eddig hol élt. De adott esetben utána lehet járni, hogy a másk szülö fizessen utána, mert ha eddig vele élt, akkor most neki kevesebb kiadása lesz, és a gyerek után jár a rokontartás.

2013. máj. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt hiszem teljesen félreértettetek. Nekem egy percig sem volt kifogásom az ellen, hogy oda költözzön, nyilván neki is joga van, ahogy az én lányomnak is (bár a családi ház, amiben élünk, az én szülői házam, a páromnak semmi köze hozzá, nyilván ez nem befolyásol, csak azért írom, mert valaki mondta, hogy minek ekkora ház). Tehát a kérdés nem arra irányult hogy joga van-e oda jönni vagy nem, hanem hogy mivel kell számolnunk majd anyagilag! Ettől függetlenül köszönöm a kérdésre adott válaszokat!
2013. máj. 31. 16:54
 18/24 anonim ***** válasza:
34%
Szülői ház, vagyis a te szüleid is ott élnek? Vagy továbbra is az a tényállás, hogy hárman laktok egy ilyen számotokra túl nagy házban?
2013. máj. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Szerintem egyetlen fillérrel sem lesz több a kiadásotok, hiszen eddig biztosan fizettetek a lány anyjának gyerektartást, az most nálatok marad, s az éppen fedezi a pluszköltségeket.
2013. máj. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
59%

16:56-os: "Szülői ház, vagyis a te szüleid is ott élnek? Vagy továbbra is az a tényállás, hogy hárman laktok egy ilyen számotokra túl nagy házban?"


Ehhez mi közöd van, illetve ennek mi köze van a kérdéshez? A kérdezö NEM AZT kérte, hogy mondj véleményt arról, hogy jogos-e ekkora házban élniük, hanem arra kiváncsi, hogy mennyivel fog többe kerülni a havi össz kiadás, ha három helyett négyen élnek együtt családként.

2013. máj. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!