Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukákat kérdezném: elengedné...

Anyukákat kérdezném: elengednétek albérletbe a kiskorú lányotokat?

Figyelt kérdés
16 éves lányom elsőben kollégista volt, majd bejáró lett.40 km re lakunk a sulitól, kb 1 óra utazás busszal oda.Most kitalálta, hogy albérletbe menne. Egyrészt még korainak tartom, másrészt, ellenőrzés hiánya,és anyagiak miatt is.Eddig volt a kolidíj, kb 11e + a bérlet, 2500. Utána 5500 a helyi,és távolsági bérlet.Az albérlet+ rezsi+Költőpéz kajára, már igen magas lenne havi szinten.Tudom, én hogy döntök, csak a véleményetekre lennék kiváncsi. Volt már így valaki, hogy már középsuli 2. oszt.-ban albérletbe lakott? tapasztalatok?
2009. okt. 5. 13:25
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
77%

Mindenki a saját gyerekét ismeri, hogy mennyire megbízható. Én a fiamnak felajánlottam, hogy inkább költözzön albérletbe ne buszozzon napi két órát. Ő mégis inkább a bejárást választotta.

Ennyire különbözőek vagyunk.

Ha kétségeid merültek fel az albérlettel kapcsolatban akkor helyesebb ha bele sem mész ebbe, és elviseled a "szívtelen" jelzőt.

Az albérletet egyébként azért javasoltam én a fiamnak, mivel a lányom volt kollégiumban akit nagyon megviselt az idősebbek durvasága. Jegyei romlottak, közérzete rossz volt .Ő is albérletbe ment, és minden megváltozott. A közérzete jobb lett, tanulmányi eredménye javult.

2009. okt. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szóltam még hozzá, de nem értem miért kell lepontozni azokat, akik az albérletet javasolják. Azt hiszem a kérdező mindkét fél álláspontjára kíváncsi . Vagy nem???
2009. okt. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

En sem engednem, 40km rossz esetben is csak egy ora, en a varos tulso felere jartam suliba es 45 perc volt busszal.

15 eves korom korul kezdtem el problemas lenni, de anyuek allandoan az orromra koppintottak, nem is tudom,h mi lett volna velem,ha alberletben lettem volna...

24L

2009. okt. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
A kollégimot szerette,addig amíg a szobatársai lassan kiköltöztek mellőle.Velük nagyon jóban volt,és nem akarta ,hogy másokkal kerüljön egy szobába/had ne részletezzem, kikkel/
2009. okt. 7. 07:24
 25/25 anonim ***** válasza:

Nem engednem!

32/N

2009. okt. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!