Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukákat kérdezném: elengedné...

Anyukákat kérdezném: elengednétek albérletbe a kiskorú lányotokat?

Figyelt kérdés
16 éves lányom elsőben kollégista volt, majd bejáró lett.40 km re lakunk a sulitól, kb 1 óra utazás busszal oda.Most kitalálta, hogy albérletbe menne. Egyrészt még korainak tartom, másrészt, ellenőrzés hiánya,és anyagiak miatt is.Eddig volt a kolidíj, kb 11e + a bérlet, 2500. Utána 5500 a helyi,és távolsági bérlet.Az albérlet+ rezsi+Költőpéz kajára, már igen magas lenne havi szinten.Tudom, én hogy döntök, csak a véleményetekre lennék kiváncsi. Volt már így valaki, hogy már középsuli 2. oszt.-ban albérletbe lakott? tapasztalatok?
2009. okt. 5. 13:25
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
95%
Én biztos nem engedném. Elsősorban azért,mert napi 2 óra utazás nem olyan vészes,én is annyit utaztam és voltak olyan osztálytársaim akik még többet. Másrészt,ennyi idősen igenis még kiskorú és a szülő mellett a helye. Ismertem olyanokat,akik egyedül laktak,nem is lett jó vége(abortusz,drog).
2009. okt. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem semmiképpen ne engedd albérletbe, igaz hogy a kollégiumban sincsenek a sarkában egész nap, de azért ott legalább egymásra figyelnek a diákok, 16 évesen egyébként is sok hülyeséget kitalál még az ember, főleg ha hirtelen nagyon felnőttnek érzi magát.
2009. okt. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
44%

ha megbizhato a lányod akkor miért ne ?

a kolis élet nem jo:S

magánélete sincs és hanyagok a kollégiumok!

amugy ott sincs valami nagy rend...nálunk is a kollégista gyerek azt csinál amit akar ,kocsmázhat éjfélekig,ha nem alszik bennt az sem érdekli.

szerintem sokkal jobb az albérlet.

no meg egy kicsit önállosodna is ami mindenképpen jo szerintem.

majd ird le hogy döntöttél :)

2009. okt. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
94%
én pesten lakom, itt járok suliba és nekem is egy óra az út
2009. okt. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Köszi,én is úgy gondolom...Ő ragaszkodott ahhoz a távoli sulihoz, nem akartam ráerőltetni a helyi középsulit,pedig a fiam is idejárt. Tudta, hogy vagy kolis lesz, vagy bejáró.
2009. okt. 5. 13:36
 6/25 A kérdező kommentje:
Az elsőnek írtam a kommentet,mert akkor még csak ő válaszolt.:)
2009. okt. 5. 13:37
 7/25 anonim ***** válasza:
92%
Azért 40 kilométerre, 1 óra utazásra nem mondanám, hogy távoli. Sokan akik Bp-en vagy a környékén laknak utaznak ennyit. Szerintem nyugodtan járjon be naponta, én is utaztam ennyit amikor gimnazista voltam. (reggel néha többet is)
2009. okt. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
92%

Én sem engedném, a kolesz sokkal jobb hely egy 16 évesnek. Szabadabb, mint otthon, mégis van ellenőrzés. Meg lehet tanulni az egymás mellett élést és igenis kell tudni ennyi házirendet betartani.

Volt olyan ismerősöm, aki koleszból kiköltözött, az osztálytársnője lakásába albérlőnek. Mert pl. nem viselte el, hogy wc-zés közben nem szabad dohányozni, hogy fél 10 után csendnek kell lenni és villanyt kell oltani, hogy ki kell takarítani a szobát, rendben tartani a szekrényt, stb. Úgy gondolta, ha albérletben lesz, majd azt csinál, amit akar. Ebből az lett, hogy nagyon csúnyán összevesztek a lánnyal, mert ott is képtelen volt alapvető szabályok betartására, ő meg úgy gondolta, hogyha fizet a szállásért, akkor neki mindent szabad. Elég faramucin sült el a dolog, végül kidobta a lány, pedig előtte nagyon jó barátok voltak. Még együttélésük idején mesélte azt is, hogy fele annyit sem tanulnak, mint előtte, mert olyan jó hajnalig beszélgetni, csak utolsó pillanatban készültek dolgozatokra, akkor pedig mindig arra jutottak, hogy hát ez már nem fog menni, hátha szerencséjük lesz... A suliból is rengetegszer elkéstek, mindketten.

Az anyagi rész meg ugye pláne húzós. Menjen albérletbe majd akkor, ha maga keresi meg rá az árát, akkor talán jobban meg is becsüli majd.

2009. okt. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Köszi,akkor mégse én vagyok kőszívű,osztom a véleményeteket....
2009. okt. 5. 13:47
 10/25 anonim ***** válasza:
91%
23 éves vagyok,és én 60 km,re laktam a sulitól,napi 4 óra buszozással értem be a suliba és haza,ezt 7 évig csináltam és tuléltem.1 éve vagyok albérletbe,de igy hogy 2en dolgozunk igy is nehéz az albérletet fizetni,nem hogy még a szüleim fizessék azt is!Szerintem se engedd
2009. okt. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!