Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukákat kérdezném: elengedné...

Anyukákat kérdezném: elengednétek albérletbe a kiskorú lányotokat?

Figyelt kérdés
16 éves lányom elsőben kollégista volt, majd bejáró lett.40 km re lakunk a sulitól, kb 1 óra utazás busszal oda.Most kitalálta, hogy albérletbe menne. Egyrészt még korainak tartom, másrészt, ellenőrzés hiánya,és anyagiak miatt is.Eddig volt a kolidíj, kb 11e + a bérlet, 2500. Utána 5500 a helyi,és távolsági bérlet.Az albérlet+ rezsi+Költőpéz kajára, már igen magas lenne havi szinten.Tudom, én hogy döntök, csak a véleményetekre lennék kiváncsi. Volt már így valaki, hogy már középsuli 2. oszt.-ban albérletbe lakott? tapasztalatok?
2009. okt. 5. 13:25
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
92%
Én nem engedném el. Laktam kollégiumban. Azért ki lehet bírni és jó egy kis alkalmazkodást tanulni.
2009. okt. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
91%

Én nem engedném. Még Te vagy érte felelős, mi van ha baja esik , Te leszel a hibás...Egy 16 éves (kis)lány rengeteg veszélynek van kitéve, nem is sorolnám, elég ha csak a híreket nézzük.

Az 1 óra út nem sok, közben tanuljon, vagy zenét hallgasson, úgy gyorsan eltelik az idő.

Lesz még bőven ideje az önállóságra!!! Szerintem ne hagyd magad meggyőzni, mert utána bánhatod, ha netán baj lesz.:(

2009. okt. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
89%

Nem vagy kőszívű. Én nem engedném. Így is viszonylag ellenőrzés nélkül van, de legalább "szem előtt" van olyan felnőtteknek, akik azért felelnek érte. Albérletben azért nagyon "felnőttes" életet élhetne már, ami túl korai szabadságot adna neki, hozva az összes veszélyt vele együtt. (férfi szomszédok, bárki bármikor felmehetne, ott aludhatna). Nem beszélve, hogy milyen drága egy albérlet, főleg télen fűtésszezonban. Még ha többen laknak is együtt, akkor is elköltözhet egy idő után egyik , másik , aztán marad a 40-50ezres fűtésköltség rátok.

Szóval én sem anyagilag, sem amúgy nem engedném amíg középsuliba jár a lányom.

2009. okt. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
85%
Kiskorút semmiképp, de még az egyetemistát is csak úgy, hogy bejárni nem tud, kollégiumot nem kap sehogy és ez az utolsó lehetőség. Nagyon drága. Már eleve az albérlet több, plusz számlák, meg a sok dolog, ami egy háztartásba kell. Hiába nem viszik túlzásba a kollégiumok, de nálunk például olyan a középiskola, ahová a lányom járt, hogy van kimenő, csak bizonyos átlag felett nincs "silencium" (bizonyos kötelező órák a tanulásra) sőt olyan is volt, hogy egy fiú felszökött a fiús részről a lányhoz, és a felügyelő tanár az éjszaka közepén észrevette, hogy eltűnt a kis srác és vissza is zavarta a szobájába. Azonkívül, ha mondjuk ott akar aludni valakinél vagy ilyesmi írhatsz neki kikérőt és megengedik. Teljesen jó neki egy kollégium.
2009. okt. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim válasza:
70%

Én naponta jártam be középsuiba az elmúlt 4 évben.Én is buszoztam napi 1,5 órát el a suliba és délután vissza. Kilehetett bírni!!!!!Jah és most meg felsőfokú szakképzésre járok a lakhelyemtől 60 km-re!!!!Igaz csak heti 2x kell mennem.:)A buszozás el-vissza kb.3és fél óra. De megéri és kilehet birni csak akarat kérése!!!

sztem ne engedd a lányodat el az albérletbe!!!!!

20/L

2009. okt. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
80%

A kollégium miért nem jó neki? Bocs, ha már írtad, nem olvastam még végig a válaszokat, majd most megteszem. Szóval szerintem ha ennyit kell utazni, és ez nem jó neki, akkor egyértelmű, hogy menjen kollégiumba, ott azért mégis van némi ellenőrzés. Különben ennyi utazás szerintem sem sok, én VÁROSON belül utazom ennyit naponta az egyetemre, pécsi vagyok, és pont a város másik végében lakom, egy óra oda, egy óra vissza nekem is a suli. Ki lehet bírni. Plusz még előtte elviszem a 2 éves fiam a bölcsibe. De nem érzem úgy, hogy olyan sok időmet elrabolná az utazás.

Volt nekem gimnáziumban olyan évfolyamtársam, aki albérletben lakott, de ő a nővérével élt, szóval ott is megvolt a kontroll valamilyen szinten.

Én nem engedném úgy, hogy egyedül, vagy idegenekkel, vagy vele egykorúakkal legyen. Ahhoz még tényleg túl fiatal. Ha én 16 évesen egyedül éltem volna, külön a szülőktől, hát el tudom képzelni, miket csináltam volna.

2009. okt. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
79%

Jaj,semmiképp!

Nem ismerem a lànyod,de eltudom képzelni,amint albérletbe kerül,rendez majd hàzibulikat,vagy befogad jött-ment drogos embereket,elhanyagolja a sulit,a pénzröl nem is beszélve.Eszem àgàban sem lenne fizetni albérletet.Menjen csak mindennap be,vagy menjen vissza koliba.Voltam bejàros,voltam kolis.Tanulàsi eredményemnél keményen làtszott hogy mikor voltam kolis és mikor nem.A kolégium igenis jo hely.

2009. okt. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
55%
Na akkor én most kapot hideget,meleget mert én megengedtem,hogy albérletbe lakjon.Sajnos nem tudott koleszban tanulni,egyszerüen nem ment neki.Majdnem megbukott elsöbe aztán tettünk egy probát albérlet és láss csodát nem zülött el,és még a tanulmány a is 4,2 lett.Nem zavarják akkor tanul amikor akar,és ugy ahogy neki jollesik.Tudom,hogy drága az albérlet de ők 5 en vannak albérletbe,mindegyik teljesen normális.És igy az albérlet rezsivel 14ezer ft.Az idén 10.-es és maradt az albérletben.Ha megbízunk a gyermekünkben és ő ezért tesz is persze.Ugy értem megérdemli a bizalmam akkor igen elengedem,és nem csalodtam.Nagyon büszke vagyok rá.
2009. okt. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
48%
Előző vagyok.Elnézést tavaly volt 10.-es most 11.-be jár:).Öregszem
2009. okt. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
80%
Én sem engedném!!!
2009. okt. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!