Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kisgyereknek kell útlevél...

Kisgyereknek kell útlevél unión belüli repülőútra?

Figyelt kérdés

2013. máj. 24. 19:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mivel gondolom nincs még személyi igazolványa, ezért 14 éven aluliaknak szerintem kell útlevél bárhova mentek, függetlenül attól, hogy Unió, vagy a Schengeni övezet.
2013. máj. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen kell.
2013. máj. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

de személyit is csináltathatsz neki

az gyorsabb és olcsóbb

2013. máj. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
sőt, 14 év alatt ingyenes...
2013. máj. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

2009. június 28-ától már a 14 éven aluli gyermekek számára is igényelhető személyazonosító igazolvány, így ezentúl európai utazásiakhoz számukra sem feltétlenül szükséges kiváltani az útlevelet. A 14 éven aluliak számára történő személyazonosító igazolvány kiadásával kapcsolatos eljárásrendről bővebb információ található a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatala honlapján, az Okmánykiállítás > Személyazonosító igazolvány és Lakcímigazolvány menüpont alatt.


A személyazonosító igazolvánnyal nem rendelkező 18 éven aluli magyar állampolgárok továbbra is csak önálló, érvényes útlevél birtokában utazhatnak külföldre.


Amennyiben a 18 éven aluli magyar állampolgár szülői kíséret nélkül utazik külföldre, úgy a Külügyminisztérium tájékoztatása szerint a problémák elkerülése érdekében javasolt, hogy a kiskorú vagy a vele utazó személy vigye magával a szülők (ha csak az egyik szülővel utazik, akkor a másik szülő) magyarul és a meglátogatni szándékozott - illetve a tranzit - ország nyelvén készült, vagy fordítással ellátott hozzájáruló nyilatkozatát a gyermek külföldre utazásához, ottani tartózkodásához.


Amennyiben a hozzájárulási nyilatkozat lefordítása a meglátogatni szándékozott ország nyelvén nehézségekbe ütközik, úgy az angol vagy német fordítás is elegendő lehet. Hivatalos fordítás nem szükséges.


A szülői hozzájárulási nyilatkozat kiállításához nincs egységes uniós formanyomtatvány.


A nyilatkozatban az alábbi adatokat érdemes feltüntetni:

a kiskorú, a kísérő és a szülő(k) adatai (születési adatok);

a kiskorú utazásra jogosító okmányának száma;

a külföldi tartózkodás célja, helye (cím, telefon;

a meglátogatni kívánt személy vagy intézmény (iskola, tanfolyamszervező) adatai, elérhetősége.


Amennyiben például egy óvodás vagy iskolás csoport utazik szülői kíséret nélkül egy másik országba, és a kirándulást szervező szervezet / intézmény rendelkezik egységes nyilatkozattal arról, hogy a szülők hozzájárultak a kiskorú gyermek külföldi utazásához, nincs szükség külön szülői hozzájárulási nyilatkozatra.

2013. máj. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
személyi igazolvány kiváltásához is kell mindkét szülő beleegyezése?
2013. máj. 25. 12:39
 7/11 anonim ***** válasza:

nem, ahhoz nem


de mindkét szülő beleegyezése kell a külföldre utazáshoz.. (ha nincs ott mind2 szülő, akkor kell egy nyilatkozat az ott nem lévő szülőtől)


ennek a "gyerekrablás" az oka, ne tudják a szülők külföldre rabolni a gyerekeket....

2013. máj. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szuper! Tehát ha látogatóba mennék külföldre 2hétre, akkor nem vihetem el a másik szülő beleegyezése nélkül? És természetesen ő gonoszkodásból meg meg sem engedi!
2013. máj. 25. 13:40
 9/11 anonim ***** válasza:

nem, nem viheted


gondolj a fordított helyzetbe.... mi garantálja, hogy vissza is viszed őket?

2013. máj. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
szerintem ezt kérdezd meg, hogy kell-e ilyen esetben is a beleegyezés...nem fognak ott utánajárni annak, hogy te most elváltál-e vagy sem...nem tudom mennyit változott a törvény ilyen szempontból, de minket apu egyedül vitt jó párszor Romániába (Erdélyben születtünk mi is)...akkor még csak útlevéllel lehetett menni, még sem volt probléma...aztán nem tudom...kérdezz meg egy hivatalos szervet sztem...
2013. máj. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!