Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A ti párotok elvárásai is...

A ti párotok elvárásai is megnőttek azóta, mióta megvan a gyerek? Sajnos én úgy látom, nálunk ez így van és a hozzáállása felém is megváltozott.

Figyelt kérdés

Jelenleg gyed-en vagyok. Főzök, mosok, takarítok stb. szóval igyekszem ellátni a háztartást, foglalkozok a gyerekkel és a nemi életünket is próbálom normális mederben tartani a 7 hónapos baba mellett. Próbálom magam nem elhanyagolni és visszahozni a régi formámat, pl. minden nap vagy minimum másnap fél órát tornázok mikor a pici alszik.

De sokszor azt látom, hogy ez is kevés. Például:

ne nyavajogjak, hogy fáj a fejem, vegyek be fejfájás csillapítót és hagyjam őt békén (persze nem ezzel a szóval, a lényeg ez volt),

foglalkozzak a kutyával (kinti, nagytestű),

van egy sorozat este, amit megnézek, de mindig nehezére esik ilyenkor vigyázni a gyerekre,

ha a szüleivel problémám van, akkor rendezzem le én ahogy akarom, ő nem veszekszik velük,

fogadjam el a hobbiját.


Ezek apróságok, de úgy érzem, hogy úgymond elvárásai vannak, de az enyémek nincsenek figyelembe véve. Jól érzem, vagy csak nyavajgok?


2013. máj. 24. 11:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Látatlanul, ismeretlenül nagyon nehéz véleményt mondani, de sajnos az ismerősi körben láttam már olyant, hogy mivel anyuka úgyis otthon van a gyerekkel, neki úgyis van ideje mindenre - gondolja apuka. Gyerek, főzés, háztartás, kutya, kert rendberakás stb. És semmit nem segítenek be otthon. Lehet, hogy ő is így gondolja. Szerintem erről el kellene beszélgetnetek!
2013. máj. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, hogy nem tudok semmi építőt mondani, csak a sorozatra van ötletem: fizessetek elő olyan tv csomagra, ahol van műsorrögzítési lehetőség, és akkor ez, mint vitaforrás nem játszik.
2013. máj. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Szerencsére nálunk épp ellenkezőleg van, férjem inkább azt várja el, hogy ne legyek túl maximalista, nem baj ha néha hideget eszünk, vagy ha nincs rend és tisztaság. Nem szereti, ha este hazaér, és én fáradt vagyok és lestrapált.Úgy gondolja, neki akkor jó, ha nekem is jó, mert akkor mosolygok és jó a kedvem, és akkor rá is jut energiám. Ő ezt várja el. Értesd meg a férjeddel, mi egy társ szerepe! Nem csak házvezetőnő, meg dada, hanem nő is, akkor lehet ő is férfi, ha hagyja, hogy te is nő lehess. És nem a kutyát vette feleségül, ne legyen már fontosabb neki, mint te!;) Beszélgessetek erről sokat! Biztosan nagyon szeret téged a férjed, és nem akar megbántani, csak talán rossz mintákat hozott otthonról!
2013. máj. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért nehogy már az legyen a baja, hogy megnézel egy max. 1órás sorozatot a TVben és neki KELL vigyázni a gyerekre. Az ő gyereke is, nehogy ennyi nehezére essen.
2013. máj. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig válaszokat ! Mindegyik hasznos volt ! Várom a többiek nézőpontját, véleményét is!


Annyiban még azért árnyalnám a dolgokat, hogy természetesen bennem is vannak hibák, én se vagyok szent, nem fekete-fehér a helyzet, pl. éjszaka felkel ő is a gyerekhez, tehát vannak természetesen jó dolgok is.

A felőle irányuló nyomás az amit soknak érzek, korábban ezt nem éreztem... Nehéz ezt így megfogalmazni. :S

2013. máj. 24. 12:13
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én párom még hétvégen se kel fel, pedig 2.5 hós pici, átalussza az éjszakákat, reggel 7 fele kel csak:) szerencsére ő is azt mondja, ráér a takarítás, nem érdekli, ha nincs megszokott tisztaság, von egyet a vállán:))
2013. máj. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Te írtad, hogy "de mindig nehezére esik ilyenkor vigyázni a gyerekre", de azért mégis véded, és még te érzed magad rossznak
2013. máj. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát igen, sajnos látom rajta, hogy a sorozat közben nem szívesen csinálja. Talán úgy érzi akkor hogy muszáj, a kényszer miatt. Igazából nem tudom az okát.
2013. máj. 24. 12:36
 9/12 anonim ***** válasza:

Hűha azért érdekes, hogy nehezére esik vigyázni a babátokra. Gondolom ő is ugyan úgy akarta?! Azaz 1 óra nem fogja földhöz vágni.

Szerencsére nálunk ez fordítva lett. Ha kell főz, mos, takarít, csak legalább én is pihenjek egy kicsit. Előtte sem voltak elvárásai, de most főleg nincs, ami tőle telik megtesz mindent.

2013. máj. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Persze, mindketten akartuk a babát. Ez a sorozat nézésem közbe jellemző rá.


Köszönöm a válaszokat !

2013. máj. 24. 16:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!