Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy kijöjjek...

Mit tegyek, hogy kijöjjek végre a szüleimmel? Már hét éve tart a viszály és még csak 22 vagyok.

Figyelt kérdés

Úgy érzem, sosem fogom megtalálni velük a közös hangot, pedig nagyon szeretném. Mindketten pedagógusok, és mivel egy munkahelyen dolgoznak, a nap 24 órájában a hivatásuknak élnek, munka után, délután otthon folytatódik tovább az eszmecsere, aztán este a fürdőkádban, és még az ágyban is a munkahelyi hülyeségekről, és buta emberekről beszélgetnek.

Én és tesóm egyetemisták vagyunk, én ebben a félévben itthon vagyok, egy szigorlatra készülök végig. Mindent megcsinálok otthon, mire hazajönnek vetett ágy és ebéd fogadja őket, és megcsinálok minden egyebet is (pl. garázstakarítás, ablaktakarítás, befőttet teszek el, kapálok stb.)

Szeretném, ha hazajönnének egy kis szeretettel gondolnának rám, beszélgetnének velem, de csak kiabálva tudnak. Pl. a napokba kellett (volna) összeülni beszélni, mert választás előtt állok a jövőmmel kapcsolatban, és érthető módon velük szerettem volna ezt megbeszélni. Jeleztem, hogy beszélnünk kéne, fontos; nagy nehezen 1.5 hét múlva vissza is kérdeztek, h miről lenne szó; mire felvázoltam a lehetőségeimet, és le lettem torkolva, hogy ne folytassam, foglaljam össze 2 mondatban, aztán hagyjam őket pihenni. Mondtam, hogy nem lehet 2 mondatban elintézni, aztán erre apa válasza: "Kislányom, azért nem tudod összefoglalni, mert az sem tudod, mit akarsz, hülye vagy". Rosszul esett, mondtam nekik, hogy ez nem így van, erre a részükről addig fajult a veszekedés, hogy felajánlották (most már sokadjára és persze üvöltve, kezükkel hadonászva), hogy el lehet menni máshova lakni.

Anyának ráadásul "rohamai" vannak, minden nap kitakarítok szépen, de akármilyen tisztaság és rend van, egy héten kb. háromszor kidobálja a szőnyegeket, és izzadásig lehajtja magát a munkával, mintha sietne valahova, látszik az arcán, hogy bekattan, és üvölt, hogy nem segítek. Olyankor nem is néz senkire, nincs szemkontaktus, mint egy őrült csinálja és csinálja a házimunkát, izzadva, sóhajtozva, feljajdul közben, hogy fáj a szíve, és még le sem ült aznap.. Szörnyű ezt látni, felzaklat főként mert felesleges, hiszen tiszta minden, és azért is, mert velem üvöltözik, hogy semmirekellő vagyok.

Nem tudom mi ez, de azt tudom, hogy megteszek mindent, munkám van egy nyelviskolában, mellette tanulok és háztartást vezetek.

Ők azzal jönnek, hogy olyannak kellene lennem, mint ők, mert ők "tanultak", és a semmiből küzdötték fel magukat. Az a rossz érzés, hogy épp azon vagyok, hogy boldoguljak a jövőmben, és minden maximumon megy nálam. Annyi a különbség, hogy anya 18 évesen összeházasodott apával, és 20 évesen már ott voltunk neki tesómmal. Ezt nem tartom követendő példának, habár nem fogok már sokáig otthon lakni.

Ami érdekes, hogy nem azt akarják, hogy elmenjek otthonról, mert ezek mellett annyira ragaszkodnak hozzám, hogy megfojtanak, el akarnak nyomni, rám akarják erőltetni az akaratukat, csak tudják, hogy nem megy, mert én nem vagyok tesóm.


Nektek mi a véleményetek erről?

Ja és még annyi, hogy anya és apa elválaszthatatlanok, mint a munkában: együtt üvöltöznek velem, mindent együtt csinálnak, minket meg nagy ívben leszarnak. Elmondásuk szerint nekünk csak az ő pénzük kell, azt hiszem ez elég szomorú. A barátom, akivel egy hónapja vagyok együtt már jobban ismer, mint ők 22 év alatt. Én a pozitivizmus, ők a pesszivizmus hívei.


Mit gondoltok ezek alapján?


2009. okt. 3. 12:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne beszélj, hanem nézd őket levegőnek.
2009. okt. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Szerintem már mindent megtettél, ami emberileg lehetséges. Sosem fogod magad jól érezni velük kapcsolatban, mert mintha állandó szélmalomharcot vívnál velük. Ha valamit veszel magadnak (gondolom)már előre tudod, hogy magyarázkodnod kell majd. Velük szemben nap mint nap védened kell magad, mert folyton támadnak. Egy biztos: Soha semmi nem lesz nekik elég jó, elég tökéletes, maradéktalan. Csak az a bökkenő, hogy miközben ők tökéletesnek hiszik magukat, valójában teljesen tökéletlenek. (elnézést kérek Tőled a megjegyzésekért) Ami még szerintem anyukádat bántja, az a kevés önbizalom. Az agresszió általában félelmet takar. Egy biztos, nem a Te hibád, hogy ők ilyenek. Tudnak követelni, elvárni dolgokat, követelni a tiszteletet, de nem tudnak szeretni. Nem tudnak értékelhető és számodra megfogható módon szeretni. A verés meg egyenesen szégyen. És ez az ő szégyenük. Nagyon megértem és sajnálom, hogy ebben kell élned, de egy percig se hidd, hogy nem boldogulsz nélkülük. Amit elkezded feldolgozni (sztem. fogj hozzá) a hiányukat (akkor is ha otthon maradsz!!!) rájössz, hogy sokkal többre vagy képes, mint ahogyan azt ők gondolják.

Nekem is hasonló szülők jutottak osztályrészül, és álmaikban sem gondolták volna, hogy többre viszem, mint ők. Persze később sem lesz sétagalopp, sőt ha nem térnek észre, a helyzet csak tovább fog romlani. DE!!!!!!! Csak annyit adj ezentúl, amennyi neked még nem jelent gondot. Tanulj meg nemet mondani!!! Minek töröd tovább magad, ha nem jár érte, nemhogy köszönet, de mégcsak emberszámba sem vesznek. Amit meghallják, hogy nemet mondasz, talán elkezd nekik derengeni, hogy nem vagy marionettbábu. Ha pedig bántani akarnak, mond hogy ezentúl a rendőrségre mész. Nem verhetnek meg! Egyébként a szülő azért szülő, mert az akart lenni. Menj el otthonról mielőbb. Sok sikert és elegendő kitartást álmaid eléréséhez!

2009. okt. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ez már kimeríti a családon belüli erőszak fogalmát.
2009. okt. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Tényleg.
2009. nov. 19. 17:04
 15/15 anonim ***** válasza:
sok esetben a kifelé minta családokról derül ki h zárt ajtók mögött egy pokol van.
2010. jún. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!