Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy kijöjjek...

Mit tegyek, hogy kijöjjek végre a szüleimmel? Már hét éve tart a viszály és még csak 22 vagyok.

Figyelt kérdés

Úgy érzem, sosem fogom megtalálni velük a közös hangot, pedig nagyon szeretném. Mindketten pedagógusok, és mivel egy munkahelyen dolgoznak, a nap 24 órájában a hivatásuknak élnek, munka után, délután otthon folytatódik tovább az eszmecsere, aztán este a fürdőkádban, és még az ágyban is a munkahelyi hülyeségekről, és buta emberekről beszélgetnek.

Én és tesóm egyetemisták vagyunk, én ebben a félévben itthon vagyok, egy szigorlatra készülök végig. Mindent megcsinálok otthon, mire hazajönnek vetett ágy és ebéd fogadja őket, és megcsinálok minden egyebet is (pl. garázstakarítás, ablaktakarítás, befőttet teszek el, kapálok stb.)

Szeretném, ha hazajönnének egy kis szeretettel gondolnának rám, beszélgetnének velem, de csak kiabálva tudnak. Pl. a napokba kellett (volna) összeülni beszélni, mert választás előtt állok a jövőmmel kapcsolatban, és érthető módon velük szerettem volna ezt megbeszélni. Jeleztem, hogy beszélnünk kéne, fontos; nagy nehezen 1.5 hét múlva vissza is kérdeztek, h miről lenne szó; mire felvázoltam a lehetőségeimet, és le lettem torkolva, hogy ne folytassam, foglaljam össze 2 mondatban, aztán hagyjam őket pihenni. Mondtam, hogy nem lehet 2 mondatban elintézni, aztán erre apa válasza: "Kislányom, azért nem tudod összefoglalni, mert az sem tudod, mit akarsz, hülye vagy". Rosszul esett, mondtam nekik, hogy ez nem így van, erre a részükről addig fajult a veszekedés, hogy felajánlották (most már sokadjára és persze üvöltve, kezükkel hadonászva), hogy el lehet menni máshova lakni.

Anyának ráadásul "rohamai" vannak, minden nap kitakarítok szépen, de akármilyen tisztaság és rend van, egy héten kb. háromszor kidobálja a szőnyegeket, és izzadásig lehajtja magát a munkával, mintha sietne valahova, látszik az arcán, hogy bekattan, és üvölt, hogy nem segítek. Olyankor nem is néz senkire, nincs szemkontaktus, mint egy őrült csinálja és csinálja a házimunkát, izzadva, sóhajtozva, feljajdul közben, hogy fáj a szíve, és még le sem ült aznap.. Szörnyű ezt látni, felzaklat főként mert felesleges, hiszen tiszta minden, és azért is, mert velem üvöltözik, hogy semmirekellő vagyok.

Nem tudom mi ez, de azt tudom, hogy megteszek mindent, munkám van egy nyelviskolában, mellette tanulok és háztartást vezetek.

Ők azzal jönnek, hogy olyannak kellene lennem, mint ők, mert ők "tanultak", és a semmiből küzdötték fel magukat. Az a rossz érzés, hogy épp azon vagyok, hogy boldoguljak a jövőmben, és minden maximumon megy nálam. Annyi a különbség, hogy anya 18 évesen összeházasodott apával, és 20 évesen már ott voltunk neki tesómmal. Ezt nem tartom követendő példának, habár nem fogok már sokáig otthon lakni.

Ami érdekes, hogy nem azt akarják, hogy elmenjek otthonról, mert ezek mellett annyira ragaszkodnak hozzám, hogy megfojtanak, el akarnak nyomni, rám akarják erőltetni az akaratukat, csak tudják, hogy nem megy, mert én nem vagyok tesóm.


Nektek mi a véleményetek erről?

Ja és még annyi, hogy anya és apa elválaszthatatlanok, mint a munkában: együtt üvöltöznek velem, mindent együtt csinálnak, minket meg nagy ívben leszarnak. Elmondásuk szerint nekünk csak az ő pénzük kell, azt hiszem ez elég szomorú. A barátom, akivel egy hónapja vagyok együtt már jobban ismer, mint ők 22 év alatt. Én a pozitivizmus, ők a pesszivizmus hívei.


Mit gondoltok ezek alapján?


2009. okt. 3. 12:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

szia!


Már ne haragudj, de pont az ilyen pároknak nem kellene gyereket vállalniuk... Nekem nagyon úgy tűnik, hogy ők ketten megértik magukat a kis világukban, ti meg a tesóddal a "kivülállók" vagytok, akik néha-néha belezavartok az ő kis életükbe ... Lehülyéz az apád, mert nem tudod, hogy merre indulj?? Támogatni kellene, vagy ötleteket adnia, hogy "kislányom, szerintem ez lenne a jó, mert..."

Én a helyedben pedig elmennék otthonról. Nem számít mit mondsz, de azért ragaszkodnak hozzád? puszit, ölelést kapsz tőlük néhanapján?

2009. okt. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Kapok tőlük puszit, ölelést legtöbbször veszekedés után, mert őket is bántja, hogy veszekszünk. De elvárják, hogy én menjek oda pusziért, elmondják, milyen kis butuska voltam. Ez elég érdekes reakciókat vált ki bennem,

1. mert nem vagyok már óvodás

2. mert egy nem is akármilyen veszekedés után 5 perccel nekem megviselő megölelni őket, és cikáznak bennem az érzések.


A barátom egyszerű fiú, a szüleivel gazdálkodnak és emellett dolgozik. Ha nálunk van, anyáék előveszik a szakszavaikat, pl. szenzomotoros, non-fluens beszéd stb. és úgy magyaráznak neki, aztán elismétlik ugyanazt magyarul, enyhén megalázzák. De ha ott kezdjük apa gépszerelőkét kezdte, innen lehetne alázattal mások felé.


Nem mehetek el máshova lakni, ezt ők is tudják, és kihasználják. Az egyetem végéig még 3 évem van, és néha már azt érzem, inkább megölöm magam, mert ez az állapot teljesen felemészt.

2009. okt. 3. 13:04
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Én is elmennék az biztos,van munkád 22 éves felnőtt vagy neked kell döntened az életedről.Bár én nemtnultam tovább,és elég sokáig laktam a szüleimmel,de amikor azt mondták menjek mentem is nagy gázzal.A te korodban már volt egy gyermekm,és férjem mégis ott laktunk,takarékosságból,csak hogy mindent a szüleim házára költöttünk.3 évvel ezelőtt kiborult a bili,azt mondták menjünk el,vettünk egy házat (hitelre természetesen)elköltöztünk,és apám (aki a legtöbb konfliktus forrása volt )sírt mint a záporeső.Tegyem hozzá sose kaptam egy jó szót se tőle,most sem kapok,de van rá módom hogy ott hadjam ,vagy elküldjem.
2009. okt. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én elmegyek otthonról, ha elkezdenek ordítani.
2009. okt. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Csak azt nem értem, hogy miért hagyod magad megalázni? Van nyelved nem? Én megkérdezném nyíltan, ha ilyenek a barátommal, hogy "apa, tényleg nem is meséltél még a végzettségedről! Hol is dolgoztál először?" Tutira elhallgatna. Illetve 22 évesen azért beleszólhatsz Te is abba, ahogy viselkednek veled. Valahol Te is engeded magadat...
2009. okt. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szomorú olvasni a soraidat. Úgy tűnik egy amúgy összeillő pár úgy vállalt gyereket, hogy képtelen arra hogy törődjön is vele. Ha másképp nézem, azért jó is, hogy nem tudták, hogy mit vállalnak, mert, ha felelősen döntöttek volna, akkor Te és a testvéred most nem lennétek a világon. A testvéredről nem írtál semmit, de amennyit magadról írtál, annak alapján azt mondom, kár lenne, ha nem születtél volna meg, és jó, hogy a világon vagy. Ebben biztosan egyetért a barátod is, szóval ketten már vagyunk. Az ilyen helyzetekben érdemes arra gondolni (én hiszek benne, hogy így van, de nem várom el, hogy mások is így gondolják), hogy a gyerekek tudatosan születnek egy adott családba. A terv része az is, amilyenek a szüleid, eredetileg úgy gondoltad, ebben a családban tanulhatod meg a legtöbbet arról, ami a feladatod ebben az életedben. Bár nem könnyű az életed, nézd csak meg, mennyi mindent kihozott belőled az, hogy meg szerettél volna felelni egy elvárásnak (sajátodnak főleg, de eredetileg valószínű, hogy az övéknek). Szorgalmas, dolgos, okos vagy, aki törődik a környezetével, tanul, hogy később boldoguljon, megtesz mindent, hogy kedvében járjon a nem éppen könnyű természetű szüleinek. A Te dolgod, hogy tégy meg mindent a lelkiismereted szerint. Bár nehéz lehet ilyen szeretetlenül maradni mindennek ellenére, gondolj arra, hogy ebből megtanultad, hogy hogyan ne csináld majd, ha saját családod lesz. Szeresd és támogasd a testvéredet, aki kb. ugyan ezeket élheti most át, bár nem biztos, hogy ugyan ilyen jól veszi az akadályokat. Az édesanyád meg sajnos valószínűleg nem teljesen egészséges, ha ilyeneket csinál. Lehet, hogy neki sem megfelelő ez az élet, de nem tud más lenni, nincs hozzá elég ereje. Gondolom, segítséget sem fogadna el ez ügyben, pedig egy pszichológus neki sem ártana. Sajnos több olyan pedagógus szülőt is ismerek, aki az idegen gyerekekért a lelkét is kiteszi, a családjára meg nagy ívben... (kollégáim :( ).

Tarts ki, végezd el a sulidat és lépj önálló útra, biztosan változni fognak, ha elkerülsz otthonról. Sajnos nagyon sokan csak akkor értékelnek valamit, amikor az messzebb kerül tőlük. Ha nem lesz majd otthon ebéd, ha a heti szőnyegrázásoknál valóban lesz por, mert előtte te nem takarítottál, ha hazajönnek és ugyan úgy összegyűrve várja őket az ágynemű, ahogy reggel kimásztak alóla, talán elgondolkodnak, hogy hoppá, mennyi minden más nélküled. És akkor még csak nem érzelmi dolgokat említettem. Remélem, sikerül ez a szigorlatod és a sulit is sikeresen befejezed. A szüleiddel való jó kapcsolat érdekében nem tudsz többet tenni, mint amit már eddig is tettél, ezt ne hagyd abba, bízz benne, hogy képesek változni, de ne nagyon szomorodj el, ha minden változatlanul maradna.

Kitartás!

2009. okt. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem az a típus vagyok, aki engedi magát, határozott vagyok és mindig kiállok magamért- kivéve anyáéknál. Ha egy mondatot is mernék szólni, azt hiszem már az összes fogamat kiverték volna. Esélyem nincs megszólalni, le vagyok üvöltve, egy mondatot nem kérhetek. Legutóbb visszaszóltam és meg is bántam, úgy megvertek, hogy tiszta folt voltam és bevérzett a szemem, feldagadt az arcom.


Anya egyébként irigy, és ez a legundorítóbb, ha valaki a saját gyerekével ilyen. Nem tehetek róla, hogy kék szemem van és szőke hajam 47 kilóval, mint ahogy arról sem tehetek, hogy ő 120 kilós, volt, hogy elvert a ruhaválasztásom miatt is, pedig semmi kirívó nem volt benne.

2009. okt. 3. 13:21
 8/15 anonim ***** válasza:
40%
Ha ennyire megvertek, annak nincs "látszata"? Nem kellett volna őket feljelenteni vagy a barátod nem érezte úgy, hogy most azonnal beolvas nekik? Ha engem megvertek volna a szüleim, biztos leléptem volna egy barátnőmhöz vagy rokonékhoz. Meg mi az, hogy az anyád irigy mert te szőke vagy meg kék szemű? Festesse be a haját, meg vegyen kék-színű kontaktlenyót. ennyi. Egyre erősebb a a gyanum, hogy te nagyon uncsizol otthon....
2009. okt. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszodat, sírva olvastam végig, főleg, amikor azt írtad, hogy legalább már ketten vagytok, akik azt mondják, érdemes minden.


A testvéremet is mindig bántják, bár őt kevesebbet, és ő jobban be is hódolt nekik. Szoknyánülős típus lett, anya elérte a célját, aztán erre persze rájött, és egyfolytában piszkálja, hogy menjen el otthonról "csajozni" vagy "b.zi vagy kisfiam". Nem b.zi vagyozni kellene, hanem annak idején, ha menni akart a haverjaival ide-oda: elengedni, hiszen ez egy normális dolog. Ehelyett mindenbe beleszóltak, és ő hagyta is magát inkább, a veszekedés elkerülése miatt.


Egyébként kiváló szakemberek, mindenki mintaként tekint rájuk, és valószínűleg senki nem sejtené, hogy az otthonunk maga a pokol.

2009. okt. 3. 13:31
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

hát ez elég elkeserítő. Figyelj én nem akarok neked felesleges szöveget irni: a szüleid nem fognak megváltozni.A fejed tetjére állhatsz,akkor sem. Én a helyedben most azonnal húznám el a csíkot. Keress valami diákmelót amit tudsz suli mellett is csinálni,és kollégium vagy albérlet,barátnőkkel,vagy a barátoddal, de ne maradj otthon többet.Nagyon nehéz igy élni ,anyagi gondokkal küszködve,de a lelki nyugalom,a csend,a terror megszünése mindent megér.ha most engedsz nekik,azon fogod észrevenni magad,hogy ha befejzted az egyetemet utána még jobban magukhoz láncolnak és méginkább cselédnek fognak nézni.

Sok szerencsét kivánok,huzd el a csikot,de vissza se nézz mert tönkreteszik az egész fiatalságod,az egész életedet.

2009. okt. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!