Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Láttok ebben logikát? A párom...

Láttok ebben logikát? A párom ha hazaér rögtön ide vágódik a gép elé.

Figyelt kérdés

Ha rászólók,hogy miért nem a kicsihez szól először aki alig látja és várja, azt mondja nem értem a logikát.

Előbb gyorsan átnézi van-e valami ami letölthető, és ha elkészül az indítással, van ideje a gyerekre.kb.:5 perc!!!!!!!

Nála ez a logika.

Nálam pedig az idegbaj,komolyan fontolgatom hogyan tovább.

Mi a véleményetek?csak én nem látom a logikát.


2009. okt. 2. 14:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem logika, hanem durva függőség. El kellene beszélgetned vele, hogy döntse már el, mi az, ami a fontosabb neki, a család, vagy a gép. Ha el tudod rángatni a gép elől, próbálj meg beszélni vele, (csak lehet) hogy gondolja végig, mit is akar.


31/F

2009. okt. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Engem a gépezésban már megakadályoztak ugy,hogy a monitor csatlakozójáz elvitték intthonról.

Nagyon ideges voltam,ugyhogy ne iet csinálj hanem mondd meg neki zsépne

2009. okt. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Próbáld szembesíteni azzal, amit csinál: ülj a gép elé te, és órákig ne engedd oda. Fórumozz, csetelj, ezzel ráadásul repül az idő. Ha kiakad, akkor mondd el, miért csináltad. Csak egy ötlet, hátha bejön.
2009. okt. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
nem szabad eltiltani mert csak a veszekedés lesz, megpróbálhatsz beszélni vele, de a berögződött szokásokon nehéz változtatni. Meg kell találnod mi az amit nem kap meg, mi az amiért a számítógép többet jelent mint a családja, az okot kell megszüntetni. Ezt persze mondani könnyű, ha semmi nem megy akkor érdemes egy pszichológussal konzultálni.
2009. okt. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

Nem leszek népszerű

Tény bosszantó tud lenni, ha az ember párja egész nap a gép előtt ül, ha hazamegy a munkából és ez az első. De én rosszul vagyok ettől, hogy miért nem a gyerekhez szól először, aki alig várja, alig látja stb. Szerintem ez csak érzelmi zsarolás, inkább anyuka igényli, hogy velük foglalkozzon a férfi. Ami nem is baj, érthető, de miért kell ehhez a gyereket felhasználni. Amíg a gyerek nagyon kicsi tök mindegy neki, hogy most apu rögtön vele játszik vagy 5 percet várnia kell. Vagy oda lehet ültetni a gyereket az ölébe stb. Egy kicsit nagyobb gyerek meg már tudja érvényesíteni a saját akaratát. Megkellene érteni a nőknek, hogy nem biztos, hogy egy férfinak is akkora öröm, hogy babázhat, hogy az tud tapsolni, vagy mászni stb. És ez nem azt jelenti, hogy nem szereti a gyerekét. A legtöbb férfi nem tud mit kezdeni egy kisgyerekkel.

2009. okt. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%

Akkor minek neki a gyerek? Mert élvezet megcsinálni??!!!!

Neked előttem válaszoló, biztos nincs családod, és ffi vagy. Mert én el tudom képzelni, mit érezhet a nő. Sőt mintha a történet a sógoromról szólna....:):):( :S

Köss kompromisszumot, ha annyira akarta a kisbabát, akkor törödjön is vele, s ne úgy, h a gép mellől odaböffent egy "mi van"-t, hanem igenis üljön le vele játszani, beszélgetni, meséljen neki, stb... Egyezz meg vele, hogy napi 1 óra gép előtt pl. 7-8ig, ha nem megy, akkor változzon, vagy cuccolsz!!!!

2009. okt. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
19%
Egy férfit nem lehet dirigálni, hogy ekkor gépezzen, vagy akkor. Az az ő háza, ott ő az Úr. Az a helyzet, hogy lehet, hogy pont amiatt csinálja, hogy a gép elé menekül, mert esetleg a feleség által folyton dresszúrák érik, hogy mit mikor csináljon. A férfit békén kell hagyni, és ha van otthon egy SZABAD,vidám légkör, akkor örömmel fog veletek törődni, és még ebben az esetben is le fog ülni a gép elé, mert neki az a kikapcsolódás, PONTOSAN úgy, ahogy neked az ilyen homepagek olvasgatása ad egy kis lelki felfrissülést a hétköznapok menetében. SZABADON KELL engedni a férfit, hadd legyen úr a saját házában. Én nem csak magyarázok, kipróbáltam azt is,a mit a kérdező, eredmény a gép elé menekülése volt, majd egy jótanácsra megvalósítottam a másik verzió, és azóta fantasztikus a házasságunk! Ja, a másik: az érzelmeink teljes kielégítését nem a férjünktől kell várni, inkább barátnők, fórumozás, levelezés. És ha nem egy érzelmi piócát kap a férjünk, mikor hazaér,tele elvárásokkal meg dresszürákkal, hanem egy feltöltődött vidám feleséget, aki adni tud, nagyon szívesen lesz a kis családjával. Tényleg nem bántásnak szánom, főleg, mert én is ilyen voltam az elején, de már rájöttem, hogy min kell változtatni, és működik. Ki lehet próbálni.
2009. okt. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mint férfi és nem mint gyerekes, hanem mint stresszben felnőtt gyerek írok (lassan 25 évesen), hogy hasonló dolog alakult ki nálam. Tudod, mit vettem észre? Hogy ha cseszegetnek, bezárkózok és beülök a gép elé. Ha viszont nyugis a légkör, akkor csak 1-2 dolgot intézek el a gépen, ami tényleg fontos, vagy a szabadidőm eltöltéséhez hozzátartozik (pl. állásokra jelentkezés, vagy ha eladtam valamit, vagy épp bankszámla ügyek, vagy igen, én is töltögetek le, és játszom is), viszont ha tényleg nem cseszegetnek, akkor én is nyitok, és kiveszem a részem a házimunkából (persze nem úgy, mint tegnap és ma, amikor 10 és 11 órát dolgoztam a munkahelyemen és holtfáradtan estem haza, de ez gondolom érthető).


Szóval kérdező, én azt mondom, hogy a családi hangulat nagyban hozzájárul az ember viselkedéséhez, legyen az férfi, nő, felnőtt, gyerek, idős, fiatal. Próbáld megtalálni azt a hangot és azt a módszert, ami ahhoz kell, hogy ő ne a géphez "meneküljön". És az eltiltás meg a cseszegetés csak még inkább a gép elé üldözi. Ez nem kitaláció, hanem saját bőrömön tapasztaltam, ezt és a megoldását is.

2009. okt. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ebben nincsen logika, csak függőségről van szó.

Én is voltam hasonló helyzetben. A feleségem hazajött, és mindig csak annyi időre láttam őt, amíg lerúgta a cipőjét, és a folyosón keresztül bevágódott a gép elé, és éjjel 11-ig le sem állt! Próbálkoztam tiltással, géprontással, stb., de csak vitát szült. Aztán én is találtam magamnak elfoglaltságot. Mindig, amikor leült a gép elé, én elmentem itthonról. Csak sétálni, vagy bicajozni mentem mindig. Egy idő után megmozdult benne a féltékenység, és szép lassan változtak a dolgok. Ha szerencséd van, ilyen trükkökkel Te is elérhetsz hasonló eredményt...

Sajnállak, mert tudom, milyen rossz helyzet.

Sok szerencsét!

2009. okt. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha valaki egész nap emberek között dolgozik, teljesen érthető, ha amikor hazaér, az első percekben inkább egyedül akar lenni egy kicsit, nem szólni senkihez, pötyögni a gépen. Ne csinálj ebből hiúsági kérdést, ilyen apróság miatt kár tönkretenni egy házasságot. Amikor hazamegy, csókold meg, aztán hagyd magára 20-30 percre, hadd töltődjön fel egy kicsit egyedül.
2009. okt. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!