Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig bírja még az ilyen...

Meddig bírja még az ilyen ember, vagy mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Apámról lenne szó, 50 éves alkoholista. Egy héten 2-szer kell mennie dolgozni, reggeltől másnap reggelig. Amikor hazaér, az első neki mindig az ital, veszi a 2 literes bort, ami kb. 9 órától 11-ig vagy jó esetben délig kitart neki, utána pedig folytatja a 2 literes sörrel, ami szintén hamar elfogy neki. Ilyenkor szokott még anyukámmal is hozatni a boltból 4-5 sört meg 2 üveg olyan kis töményet 5-6 óra fele, és ezzel estig kibírja. Ezen kívül mást nem is szokott inni és manapság egyre kevesebbet is eszik.

Amikor hazajövök délután, már azonnal látni rajta, hogy ez bizony már ivott, és fellehet készülni rá, hogy mibe akar belekötni és kivel akar veszekedni. Olyan fura tekintete van és a legkisebb ügyekből is a legnagyobb problémát csinálja. Ordítozik a házban, azt kihallani az utcára is, csúnyán beszél mindenkivel, és ami a legrosszabb, hogy nem egyszer volt arra is példa már, hogy megütötte anyát.

Kérdésem pedig a következő lenne a leírtak után, hogy meddig bírja még ezt a sok italt? Amiket tesz például tegnap, vagy mond, azt másnapra elfelejti és mintha misem történt volna, mindenkivel társalog és jópofizik. Nemrégiben azon gondolkodtunk már, hogy elfogunk itthonról költözni és itt hagyjuk, hogy éljen magának és saját magát tegye tönkre, ne minket, bár nem tudom ahhoz is mit szólna majd akkor..

Köszönöm előre is a segítőkész válaszokat, megpróbáltam összeszedni a dolgokat, hogy valahogy fölvázoljam a helyzetünket, hogy miben élünk, és szeretnék segítséget kérni, hogy mitévők legyünk.


2013. máj. 14. 17:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyéni genetikától függ. Van, aki 20 év masszív piálást is bír, másnak néhány év alatt megmakkan a mája vagy más szerve.

Költözzetek el, mert kár arra apellálni, hogy kicsinálja magát. Ha meg is történik, a halált hosszú betegeskedés előzi meg, amikor még ápolhatjátok is...

2013. máj. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Anyud még csak most kezdett el gondolkozni, hogy elköltöztök? Már rég meg kellett volna lépni ezt.Jobb ugyanis nem lesz.
2013. máj. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Sajnos az én apukám is ivott.

Anya már nem bírta tovább, és ott akartuk hagyni, másik városba költözni úgy, hogy ne is tudja hova megyünk. Erre nem került sor, mert észbekapott, és abbahagyta az ivást. Ennek már majdnem 20 éve.

De! Maradtak nála vissza "dolgok", mert több éves ivás nem múlik el nyomtalanul. Elfelejt ő is mindent, sokszor olyan, mintha fel sem fogná amit mondunk neki. Nem egyszerű. Mondjuk nálunk nem volt fizikai erőszak, de ez az ordítozás/káromkodás ismerős. És most is ilyen, hogy nem iszik.

Nem tudom, hogy meddig lehet ezt bírni. Sajnos előfordulhat, hogy ti hamarabb tönkrementek...

Ha nem akarja abbahagyni a piálást, akkor nektek kell lépnetek, hátha attól észbekap. Jobb ötletem nincs. :-(

2013. máj. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Vagy kap egy nagy pofont az élettől, vagyis elmentek tőle, akkor két lehetőség van: vagy észbe kap és abbahagyja az ivást, vagy mégdurvább lesz és tényleg tönkremegy. Mondjuk már ez is tönkremenetel az én szememben. Vagy minden így folytatódik tovább és ti mentek tönkre.

Én azt mondom, hogy már lépnetek kellett volna. Te beszéltél már apáddal? Esetleg állj elé amikor józan és mondj el mindent köntörfalazás nélkül. Hogy undorítónak tartod, tönkreteszi a te életedet is (lehet, hogy erre érzékenyebben reagál, mint anyukádra), hogy el kell mennetek, ha ez így folytatódik és szeretnéd, ha változtatna. Sajnos (nem akarok rosszat mondani anyukádról, de) vannak olyan nők, akik nem képesek ebből kijönni. Megveri apukád és nemhogy lelépne azonnal, még asszisztál a berúgásához, vagyis veszi neki a sört. Ez azért elgondolkoztató.

2013. máj. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Csak nehogy tragédiába torkoljon az ivás. Ugye érted mire gondolok?
2013. máj. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Kérdésem pedig a következő lenne a leírtak után, hogy meddig bírja még ezt a sok italt?"


Ez kicsit úgy tűnik, mintha arra várnál, hogy belehaljon az édesapád.

2013. máj. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Tudod, bármennyire is furán hangzik, néha tényleg azt kívánnám, hogy az legyen. Ez az egész dolog már vagy 5 éve így van. És hogy miért veszi neki anyukám az italt? Mert ha nem tenné, akkor szerintem még rosszabbul jönne ki belőle mindenki, és erre volt már példa..
2013. máj. 14. 22:14
 8/14 anonim ***** válasza:
Akkor meg végképp nem értem, hogy miért vagytok még ott. Meg akarja várni anyukád, hogy tényleg valami nagy baj legyen ebből. Vagy vele, vagy akár veled? Ez nagyon nagy felelőtlenség a részéről. Biztosan szenved ebben a helyzetben, de lépnie kell. Apukád nem fog egyik pillanatról a másikra megváltozni, de amúgy is. Én az első ilyennél fognám a fiam és mennénk, még láthatást sem engedélyeznék neki, amíg iszik.
2013. máj. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Tudod, bármennyire is furán hangzik, néha tényleg azt kívánnám, hogy az legyen"


Feldobtam a labdát, és te lecsaptad, ahogy a nagy könyvben meg van irva. Pitiáner gonosz ember vagy.

2013. máj. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

6-os voltam.


És: nem az édesapád, hanem a pasid, és nem 50 éves, hanem 52 lesz.

2013. máj. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!