Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elviselhetetlen lánytestvér?

Elviselhetetlen lánytestvér?

Figyelt kérdés

10 éves én 17 vagyok és fiú.

Irtózok tőle... Idegesítő, kényes (nagyon, nagyon, a világ legkényesebb gyerekét képzeljétek el) anyáméknak visszabeszél akik semmit sem tesznek ez ellen (bezzeg mikor én annyi idős voltam már felpofoztak érte, ő meg hadd mondja.) Lusta, nem akar semmiben sem segíteni és mindig többet és többet akar. Szörnyen gyerekes (oké, hogy 10 éves de legalább egy szikrányi komolyság szorulhatott volna a fejébe). Irritál ha ott van a közelemben (mivel társaságban szörnyen viselkedik) és ő ezt tudja, hogy engem zavar ezért direkt még rátesz egy lapáttal ha ismerősök előtt vagyunk akkor ölelget és én meg nem engedem neki (hiszen tudom milyen igazából) akkor meg megy a papolás, hogy mennyire utálom a testvéremet. Tudjátok mit? Utálom is. Mit utálom, gyűlölöm. Mikor veszekszünk (pl. én mondom hogy csinálhatna valami értelmeset is nem csak egész nap ül és a telefonját nyomkodja, volt már hogy a fejéhez vágtam hogy egy nagy senki lesz belőle ha így fog viselkedni és ezért nincsenek barátai (van neki kb. 3-4 bnője, de egy igaz barátja sincs, legalábbis olyna mint pl. nekem volt az ő korában nincs, mindenkivel hetente összevesznek aztán kibékülnek. szép barátság :D). Na mikor ezt a fejéhez vágom akkor meg rondán beszél és olyanokat mond, hogy bárcsak meg se születtem volna (én) vagy pl. dögöljek meg.

Vannak jó pillanataink, egyre kevesebb, nagy a korkülönbség tudom de én meg nem vagyok birkatürelmű, azt várom, hogy elköltözhessek itthonról és soha nem akarom látni többé. Ilyen testvérre nekem nincs szükségem.

Nem kibékülni akarok vele, csak valami tanácsot, hogy hogyan viselkedjek vele, ha a konfliktusokat el akarom kerülni? Mert szüleimet kikészítjük így, főleg anyámat, azt meg nem akarom. De rámkényszeríteni meg úgysem tudják, hogy szeressem. Viszont ha békénhagyom akkor meg keresi egy idő után a társaságomat és hízeleg de pár óra múlva már megint összeveszünk valami hülyeségen....

Csak én vagyok így a testvéremmel? Szerintetek én vagyok a hibás, hogy ilyen a kapcsolatunk?


2013. máj. 12. 13:26
 1/10 szami6 válasza:
20%

Ilyen egy gyerek.Te is ilyen voltál még ha nem is vallod be magadnak.Próbálj vele játszani,vidd el fagyizni vagy moziba.

Ne legyetek rosszba!

2013. máj. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Voltam ilyen de nem beszéltem csúnyán a szüleimmel és telefont/facebook fiókot!!!!!! sem követeltem 10 évesen, nem votlam akaratos. Ezeket tényleg nem, nem is tudom elnézni neki mert szerintem undorító ahogy anyámékkal bánik.
2013. máj. 12. 13:38
 3/10 Argloss ***** válasza:

Van bennetek közös. Mindketten gyerekesek vagytok, viszont tőled már azért elvárható ne így viselkedj, mert ez így nagyon-nagyon az.

Feleslegesnek gondolod amit csinál? Mutass helyette neki valami izgalmasabbat. Voltál te gyerek? Sok lány amúgy is nagyon gyakran váltogatja a barátait, ezt nem igazán lehet meglepő dolognak nevezni...

Ha csak kritizálod, akkor védekezni fog ahogyan tud és soha semmit sem fogsz elérni... Arra reagálj ami tetszik, dicsérd meg érte, de ne te akard nevelni, mert te csak a testvére vagy.

Változnak az idők. Te biztos azt követelted, hogy kimehess focizni, ő meg facebook-ot akar...

2013. máj. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

helyre kéne valakinek rakni, az biztos. próbáld megbeszélni anyukáddal, hogy ez így nem mehet.

tesóm is 10 éves és lány, de jobban meg van nevelve. ezzel nem azt mondom, hogy a szüleid "rosszak", csak túl sok mindent megengedek neki. nem kéne hagyni, hogy egy kényes p*csa legyen belőle...!

2013. máj. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez nekem annyira fura!

mármint azért, mert én nagyon jóba vagyok a testvéremmel!

(én 17 és fiú, ő meg 20 éves és lány!)

nagyon szeretjük egymást. kb 4 havonta összeveszünk 2 percre, és ennyi.

Figyelj, próbálj meg valami fordított pszhilógiás dolgot!

Menj oda hozzá, ölelgesd, meg mond hogy mennyire szereted meg bla bla stb.

aztán csak észreveszi magát hogy milyen kis gonosz!

és akkor talán megenyhül..

talán.. szerintem ez bevállhat!

2013. máj. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Te is ilyen voltál!

Egy kisgyerekkel ez együtt jár.

Egyébként ebben mi ebbe a kérdés? Sok türelem kell hozzá. Nekem unokatesóm lánya ilyen /10éves/ de türelem kell hozzá és kész.


És ezt a korszakát mindenki átéli hiába tagadod, hogy te nem ilyen voltál, max nem láttad magad kivülről. Szerencsére mi már tesómmal kinőttük.

2013. máj. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Két húgom van .. Nem csak a 10 éves tesóddal van baj veled is 17 vagy, tini most éled" az én màr nem vagyok gyerek ne kényszerítsetek rám semmit" korszakot ö meg a pont tinikor kapujában van a "hagyatok békén, mindenki agyàra megyek ,jót röhögök" korszakot. Nem kedveltem a húgom társaságát sosem pedig csak 4 év van köztünk se közös érdeklödés sehol nem jelentünk meg együtt sőt nem is érdekelt otthon vita ezerrel egymás közt. Most 18 éves én 22 nagyon jóbavagyunk 3 éve kb eljárunk együtt tanácsot adunk egymásnak anélkül h mondaná is tudom mivan vele söt mióta nem egy háztartásban élünk mindig szóba kerül , hogy bezzeg most milyen jó lenne egylégtérbe , a viták hisztik ellenére is milyen jó gyerek korunk volt még ha rosszba is voltunk , hogy van valaki a másik szobában akire számíthat az ember ha bajvan vagy csak csesztetheti ha épp "unatkozik". Na most a két húgom jàtsza ezt otthon , utálják egymást egymás idegeire mennek 13 éves kicsinálja a nagyobbat és ez megy oda vissza. Szülő meg mit tud tenni ha szépen szól ha eréjesebben ha egyiknek ad igazat az se ha a másiknak az se jó. Intézzétek el egymás közt bár idövel szerintem kinövitek ezt az egészet.
2013. máj. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A tetsvérféletékenység és a belőle elfajuló testvérgyűlölet mindig a szülők műve. A tesódnak megengednek mindent, neked szinte semmit - nem csoda, ha így eldurvultak a dolgok.


A tesókával az alábbiakat kell és lehet csinálni:


1. amikor hisztizik, azonnal ignoráld! Szó nélkül hagydm ott, bármit is csinál.


2. Ha jót tesz, ha segít, ha jól viselkedik, akkor meg KELL dícsérni, azért, amit tesz.


3. Ha bármely tárgyadat tönkreteszi, nyugodtan mondd meg a szüleidnek, hogy mit művelt és büntetsd az 1. pontban leírtakkal. Mindig mondd el neki, hogy a büntetést miért kapta.


4. Ne engedd a szüleidnek, hogy a testvérviszályba beleszóljanak! Ha ezt teszik, akkor 1. pont. És mondd el a testvérednek, hogy ez azért van, mert engedte, hogy a szülők belefolyjak a testvérharcba.


Mindig legyél vele konzekvens és korrekt. Ha a szüleid tovább szítják a tetsvérharcot, akkor azt teheted, hogy - bármennyire is fáj - ott kell hagyni mindőjüket, amikor csak teheted.


És nem, nem te vagy a hibás, hanem a szüleid, egyértelműen. Ez súlyos nevelési hiba, ami miatt ez a viszály kialakult, és az ő hibájuk.


Nem kell szeretned a testvéredet. Ez álszent duma, mindig azok nyomják, akik képtelenek a valódi érzelmeik valódi megélésére. Benned van szeretet - és a testvéredben van? Ő mit tesz érted? A testvérkapcsolat mindig KÉTOLDALÚ: adok és kapok. Nem arról van szó, hogy te a testvéred szülője vagy!


(Egy esetben nem volnának a szüleid hibásak: ha a testvéred született pszichopata volna, de az már 10 éves korra kiderült volna, és a leírásból nem tűnik annak.)

2013. máj. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Olvastam pár választ és egyik sem tapasztalatbol jön :)

Nagyon jó kérdés. Nálunk ugyanez van csak én 15 tesóm meg 13 de egy 7 éves szintjén van.

Visszapofázik mindenkinek és semmi pofon semmi. Èn kiskpromban ha egy rossz szót szoltam puff egy nyakas.

Semmit nem tudsz csinálni. Figyelmen kivül hagyod max.. De azt is nehéz

2013. máj. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Argloss ***** válasza:
Vagy inkább mindenkinek más módszer vált be, mert ahogy mi úgy a testvéreink is különbözőek... Annyi biztos, hogy kényelmes a szülőkre fogni és beletörődni a rossz kapcsolatba, de kellő türelemmel lehet változtatni a dolgon. Egy 10 évesen nagyon is sokat...
2013. máj. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!