Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nővéremet hogyan tudnám...

Nővéremet hogyan tudnám kigyógyítani a "bánatevésből"?

Figyelt kérdés

A nővérem 26 éves, 2 diplomája van, eddig csak tanult, még sosem dolgozott. Nincsenek barátai/barátnői inkább csak haverjai/havernői. Szüleimen és rajtam kívül még sosem volt közel álló személy az életében (szűz még, ezt biztosan tudom, nem is járt még senkivel, pedig nem csúnya).

Sajnos már egy jó pár éve menekül mindig az evésbe, ezzel vigasztalja, nyugtatja magát. Eddig kb +10 kiló felesleg lehet rajta csak, nem is az a rossz, így is csinos tudna lenni, inkább rossz, hogy szomorú és nem látja magát nőnek, nincs önbizalma, teljesen elzárkózik az ismerkedéstől.

Kicsit olyan gyerekként fogják fel még őt a szüleink is, anyánk ugyanúgy hordja neki a szobájába a reggelit, elkészíti neki a szendvicset stb., apa mondogatja, hogy még nem kell dolgoznia, tanuljon még tovább, ráér ismerkedni, a kettőt nem lehet egyszerre.


Hogyan tudnék segíteni rajta? Vagy inkább ne tegyek semmit?



2013. máj. 7. 07:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes lenne inkább szakemberre bízni.

Csak az a pöti problem, hogy ahhoz neki is akarnia kéne.

2013. máj. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez a helyzet nálunk is,csak nekem bátyám van,és nem tudom mit lehetne vele kezdeni.
2013. máj. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Problémás a nővéred, szerintem szakemberre lenne szüksége. Sőt, ahogy látom, sok embernek olyan sérülései vannak, hogy nem elég egy szakember, sőt, egy terápia sem. A nővérednek kell akarnia megváltozni, más nem fog helyette és segíteni se fog tudni rajta, ha ő nem akarja.
2013. máj. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Akarná ő a változást, ő maga is elismeri, hogy a vele egykorú nők már máshol tartanak mint ő és ez zavarja nagyon, nem olyannak látja magát mint a többi 26 éves nő.

Beszélgettünk már erről sokat, szüleinkről is megjegyeztük, hogy mennyire ide akarnak láncolni bennünket, mennyire iskolás gyerekként kezelnek (én 21 vagyok) de nem mernénk velük erről beszélni.

Engem a bánatevése, az későbbi elhízása aggaszt. Félek, hogy ha még többet felszed majd, még kevésbé fogj magát potenciális Nőnek látni, elrejti magát bő ruhákba, ellustul stb. holott most vagyunk fiatalok, ennek a kornak nem így kéne telnie.

2013. máj. 7. 18:28
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Te sehogyan sem, és egy jó szakembernek is kemény meló lesz. Ha a tesód nem akarja, akkor pedig vesztett fejsze nyele. Itt nem csak arról van szó, hogy eszik, az csak a tünete annak, hogy szenved, hanem arról hogy a szülei nem engedik felnőni és leválni magukról. Úgy kezelik, mint egy háromévest.


Már régen szakembernél volna a helye, és ha tényleg okos is volna, nem csak tanult ember, akkor erre magától is rá kellett volna jönnie, még akkor, amikor esélye lett volna egy ifjúsági pszichiáterre (25 éves korig).

2013. máj. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
25%

Sokan várnak csodára a pszichológustól, alaptalanul.

En is voltam , többnél is, nagyokat hümmögnek , konkret tanácsokat egyik sem ad! Mert nem adhat. Nagyon idegesitö, tükör elötti monológhoz hasonlatos az egész

2013. máj. 9. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ne aggódj előre. Szépen lassan kinyílik majd...
2013. máj. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%

Majd nyugdijaskoráig szépen megnyilik...

Sose késö

2013. máj. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!