Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kell tudni a családon...

Mit kell tudni a családon belüli erőszakról? Mi számít már annak? És mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

Tömören az a helyzet, hogy 4-en lakuk egy lakásban: Anyukám(50) a nővérem(19) a bátyám(23) és én(18). A szüleim már évekkel ezelőtt elváltak mert apám ivott és verte anyukám. A válás óta nemigen láttam. Viszont azt nem vártuk, hogy a bátyám is apámra fog hasonlítani. Nem iszik, de képtelenség elviselni. Az érettségi után otthagyta a suliját, most egy gyárban dolgozik, ahonnan el akar menni, mert nem bírja a közösséget (vagy a közösség őt) és egyszerűen élősködik anyámon. Anyukám 50 évesen dolgozik idős ápolóként egy öregotthonban és közben még tanul is. Nagyon nehéz neki, mert egy fizetésből kell eltartania mindünket, mert én és a nővérem még tanulunk a bátyám pedig hiába keres még a saját telefonszámláját se hajlandó kifizetni. Él vígan amíg anyám mos főz takarít rá, de nem lehet tőle kérni semmit, mert semmibe veszi, senkire nem hallgat, lusta, öntelt, önző és gusztustalan ember. A saját anyjának egy szál virágot nem vett se anyáknapjára se anyukám szülinapjára pedig csak ő keres a testvéreim közül.

De mostmár eljutottunk addig a pontig, hogy belém rúgott, mert elmondtam róla a véleményem. De anyukám nem tudja kidobni, túl jó hozzá a szíve. De mégis mit tegyünk ilyen esetben? Várjam meg amíg nem belém rúg hanem pl megkésel? Szörnyű így élni...



2013. máj. 11. 07:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha anyád nem dobja ki, nem sok lehetőségetek marad...


Anyád jó szívére nem lehet azzal hatni, hogy a másik két gyereke ezzel hátrányba kerül?

2013. máj. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nos, a rúgásra mar lehet mondani, hogy családon belüli erőszak. Ettől függetlenül semmire nem mész vele. Feljelentheted, de nem lesz következménye ra nézve - neked viszont nem lesz könnyebb az életed utána, sot. Jelenleg ugyanannyi joga van ott élni, mint neked. Edesanyadnak kellene kitenni.
2013. máj. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én imádkozom, hogy anyám tegyen vmit. Már 20 ezerszer próbáltam vele beszélni de akkor még hajthatatlan volt. Viszont ennek a rúgásos incidensnek ő is és a barátom is tanúja volt. Anyukám utána sírva fakadt. A barátom pedig bement a bátyám szobájába beszélni vele. (Azt mondta, hogy amikor bement mosolygott a bátyám azon, hogy engem megrúgott... aztán persze el lett mondva, hogy ha mégegyszer megpróbálja meg lesz verve, ami szerintem nem megoldás, és az sem jó h még fenyegetve is érzi magát. De ma jön haza a keresztapám (anyukám testvére) és meg akarom kérni, hogy beszéljen anyuval mert én nem akarok egy ilyen pszihopatával egy fedél alatt élni aki kedvére rúgdos és még élvezi is
2013. máj. 11. 08:08
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát igen, ha Anyud szemlélete nem változik, akkor nem sok mindent lehet tenni.
2013. máj. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

sajnos az hogy apádra hasonlit egyáltalán nem meglepő. a genetikának több a hatása mint hinnénk.


sajnos nagyon komoly esélye van hogy olyan emberré válik mint apád.

felszed majd egy nőt s jobb esetben odamegy hozzá rajta élősködik tovább elszedi elissza a pénzét s üti veri. rosszabb esetben a nőt viszi hozzátok s terrorizál mindanyiotokat...


Az nagy tévedés viszont hogy ugyanolyan joga van ott lakni.

Aki tanul azt a szülője köteles eltartani de aki nem tanul azt nem. Azt akár ki is rakhatja. Neheziti a helyzetet ha tulajdonjoga van a házban de a leirtak alapján valószinűsitem hogy nincs. Anyud simán elküldhetné. Téged és másik tesód viszont védi a tanulás ténye. Ráadásul a távolságtartási végzés már létezik csak nehéz betartatni. És nem csak látletetben igazolható testi sértés esetén alkalmazható hanem lelki terror esetén is. A jelenlegi helyzet pedig már átmenet a kettő között. Javaslom keresd fel a családsegitőt a problémáddal ők többet tudnak mik a mai valós lehetőségek.

2013. máj. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Igen, a ház anyum nevén van, ilyen szempontból nincs probléma, csak én anyumat féltem ettől az egésztől. Nem fiatal már és nagyon nehéz élete volt apám mellett aztán felnevelni mindhármunkat. Mindig rengeteget dolgozott és most sem áll meg. De túlon túl jószívű. A saját hibájának tartja, hogy a bátyám ilyen lett, és ez felemészti. Amikor arra kértem küldje el azt mondta, hogy ő is az ő gyereke, akár én vagy a nővérem, és hogy ő nem ezt tanulta a szüleitől. De a szülei az én nagyszüleim már nem élnek, nincs más csak a testvére és mi a gyerekei. Félek mi lesz vele ha összeroppan.

2013. máj. 11. 08:51
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem jószívűség, hanem jellemgyengeség. Ha nem anyád szemszögéből nézzük a kérdést, akkor így hangzik: milyen szülő az, aki szó nélkül tűri, hogy a kisebb gyereke fizikai bántalmazásnak essen áldozatul? Sajnos ebben a helyzetben anyád ugyanolyan hibás, mint a bátyád. Még ha nehéz beismerni, akkor is.
2013. máj. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem egészen. Még a biróság se marasztalja el az anyát ha rejtegeti a gyilkosságot elkövető fiát.

Az anyának ez még akkor is a kötelessége... Ezt nevezik feltétel nélküli szeretetnek.

Ilyenkor azonban ha válaszút elé kerül, hogy a feltétel nélküli szeretet olyan valakinek a rovására megy aki felé szintén feltétel nélküli szeretet van...


Van egy másik javaslatom. Keresd fel az iskolapszichologust ha van olyan. Sok tájékozatlan ember azt hiszi hogy a pszichológus gyógyósoknak való és extrém ötlet a bátyád miatt neked menni pszichológushoz.

Pedig a pszichológus adhat ötleteket hogyan kezeld a bátyád és visszamehetsz hozzá pontositásért ha az ötlet nem elég hatékony vagy kevés.

És anyudnak is elmondhatod a pszichológus tanácsait, főleg ami működik is. Gondolom neki a munka mellett nem nagyon lenne ideje szakemberhez járni.


Ez talán egy megoldás lehet az öszeroppanása ellen s a családi béke helyreállitására.

2013. máj. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ez egy érdekes ötlet, csak az a baj, hogy a gimiből ahova jártam már elballagtam, idén érettségizek a másik suliba pedig még nem iratkoztam be, így most pont kettő közt vagyok. Viszont van egy ismerősöm, aki talán tud segíteni. Nem kifejezetten pszichológus, de talán tud tanácsod adni. Köszönöm a választ!
2013. máj. 11. 10:34
 10/10 anonim ***** válasza:

Szivesen a pszichologus is csak egy példa. Családterepauta vagy mi ilyen is van. Bár ugy tudom ők pszichológusok. Szociálpedagógus. Vannak mindenféle hasonló szavak azokra akik a családon belüli konfliktus megoldását kezelik. Egy azonban biztos: a bátyád még nincs elveszve még messze nem követett el annyit mint apád.


Ugyanakkor elég nehéz a helyzet ezt belátom. De egy példát tudok mondani igaz másra: Pszológus egyszer azt tanácsolta hogy használja a kirekesztett a társaság zsargonszavait akikkel egy ideig együtt kénytelen élni. Mert igy könyebben befogadják. Nyilvánvaló tanács nekem akkor mégse jutott az eszembe. Amikor azonban elolvastam a zsargon szó pontos definicióját ott pontosan le volt irva hogy a zsargonszavak az a használójuk csoporthoz való tartozását jelenti s nagyon gyakran nem is a szó jelentése számit sőt a használó csoporttagok gyakran nincsenek is tisztában a szó jelentésével miközben használják de a használatukka a csoportba tartozásukat mutatják s ez a beletartozás erősődik is...


Ez a tanács kicsit talán itt is segithet, a bátyád valószinű jobban szót ért azzal aki az ő zsargon szavait használja de valószinűsitem hogy egy szakember sokkal célzottabb tanácsokat is tud adni miután megismerte a pontos helyzetet.


De pl. ha a párod aki a férfit képviseli a családban mégha kivülálló is ezt figyelembe véve közelit felé, akkor többet érhet el mint ennélkül ergó közelebb kerülhettek egy megoldáshoz.

2013. máj. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!