Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Micsoda indok ez? Azért nem...

Micsoda indok ez? Azért nem keres, érdeklődik anyám, mert sok a tesó?

Figyelt kérdés
Hatan vagyunk tesók, 4 lakik otthon. Apa nincs, pedig 6 gyerek 3 férfitól. De van egy nagyi, aki mindent megcsinál otthon. Másik tesómat, aki külön lakik, őt sem keresi. Nem dolgozik semmit, most, hogy elkezdődött a suli, délelőttönként senki nincs otthon, akár le is jöhetne, én Gyeden vagyok. Még netük is van, pénzbe sem kerülne az érdeklődés felőlünk (e-mail, MSN) Én nem egyszer írtam már nekik, de semmi válasz, vagy fél mondat. Ha megkérdezem miért ez az egyoldalú kapcsolattartás, akkor megint jön az időhiánnyal vagy az anyagiakkal. Semmit nem csinál otthon, tudom. Ja, de mégis. Tévét néz meg passziánszozik a gépen. Ha én 3 hónapig nem keresem, akkor 3 hónapig nem beszélünk. Megértem, hogy háztartás meg minden, de nem vagyok egy kicsit hülyének nézve? Nem tudom elképzelni, hogy ne tudjak a gyerekemről semmit!
2009. szept. 30. 00:31
 1/7 A kérdező kommentje:
15 km-re lakunk egymástól.
2009. szept. 30. 00:44
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Anyád lusta. Már bocsi. Tökre olyan mint az én apám. Ő se hív, nem ír, nem jön, csak ha a muszály motiválja. Az nagy ritkaság. Ám ő meg van sértődve, ha mi nem érdeklődünk felöle. Tesóm 24 éves korába elköltözött tölönk. Most 39 éves. 15 év alatt az apám fel se vette a telefont, hogy megkérdezze mi van veled fiam. De ha hazajött akkor órákat beszélgetett vele jóízűen. Ő azt szereti ha körülrajongjuk.


Nálad viszont más van. Anyáddal felhígult a kapcsolatod, olyanyira, hogy témája sincs mit beszéljen veled. Sajnos itt érzelmi elhidegülést látok. Mivel írtad, hogy a másik testvéreddel sem tartja kapcsolatott aki elköltözött valószínűleg itt van az ebb hantja. Kényelmesebb neki ha ő van körülugrálva.

Ha fontos a kapcsolatod vele, próbálj meg erről beszélni, hogy miért ilyen ha a munkára hivatkozik akkor mond, hogy ne terelje mellékvágányra a témát.

2009. szept. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne idegesítsd magad emiatt,nem fog megváltozni sajnos.Tudom,hogy nehéz ezt elfogadni,de nem vagy eléggé fontos az anyádnak.Sajna ez az igazság,nem kell ide semmilyen kifogást sem keresni.Az én anyámnak csak egyedüli gyereke vagyok,de marhára nem törődik velem.Pedig nyugdíjas.Sőt,ha találkozunk mást nem tud mint panaszkodni,nekem kellene még Őt is sajnálnom a rossz helyzete miatt.Az nem számít,hogy én itt vagyok 3 gyerekkel munka nélküli férjjel gyesen,ez nem probléma.

Én már nem is szeretem ha jelentkezik,mert 2 mondat után megint ŐŐŐŐŐ jön.Rettenetesen egoista egy ember.

Az unokái nem érdeklik,én sem...ez van:((

A tiéd is hasolló lehet a leírásod alapján,részvétem hozzá.De tényleg ne idegesítsd magad miatta,mert felesleges.

2009. szept. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tudom, hogy lusta és egoista, de mindig úgy alakítja a dolgokat, hogy nekem legyen lelkiismeretfurdalásom miatta :-( És volt is eddig, mert elhitette velem, hogy ő az áldozat :-( De mégegyszer köszi, most már csak magammal és a családommal fogok foglalkozni! Ők megérdemlik a szeretetemet!
2009. szept. 30. 15:43
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Jajj jaj,nem is tudod mennyire megértelek.Az én anyám is pont hasonló ahogy jellemzed a tiédet.Ő is mindig bennem próbált lelki ismeretfurdalást kelteni ha nem kedve szerint tettem.Ő is mindig áldozat volt.Hogy szoktam sajnálni gyerekkoromban...hm..szegény...

Aztán ahogy nőttem egyre tisztábban láttam hogyan használ ki másokat,hogyan sajnáltatja magát,hogy manipulál mindenkit,akit nem tudott az szemét volt,most is az.Senkivel nem jött ki soha,még a saját anyjával sem aki egy angyal volt,egy kekec kötekedő nő.

Engem sosem szeretett,amikor már kerestem mindig kihasznált,elszóratta velem a pénzemet,de Ő tartott el mindenkit mindig azt kiabálta amíg otthon laktam...ááhhh...sorolhatnám még vég nélkül.Szóval lehet,hogy még rosszabb a tiédnél is.De egy anya mindig hiányzik az embernek,még felnőttként is.Egy szerető gondoskodó anya,nem egy ilyen.Sajnos én is tudom milyen ezt nélkülözni.De próbálok bele törődni,hogy nekem ez nem jutott.Én sosem tudnék a gyerekeimmel ennyire érzéketlen közömbös lenni.Mit közömbös,az enyém még csak nem is az volt,hanem szándékosan szokott nekem ártani ahol csak tudott.Szóval nagyon megértelek.De koncentrálj Te is a családodra, a gyerekeidre a férjedre,és ne hagyd magad manipulálni!!!Próbálj lelkileg eltávolodni tőle,hogy ne lehessen rád hatással.Én is ezt teszem.

Minden jót neked.


12,42 voltam.

2009. szept. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén, ez csak egy kifogás! A mi családunkban is ugyanez volt. Mamámék hatan vannak testvérek és az édesanyja soha nem ment át, nem kereste, mert ugyanerre hivatkozott. Ezt el ne hidd, csak nem akar menni és erre a legegyszerűbb hivatkozni. Sajnos ez van. Találsz te majd olyan embereket, akik jobban megértenek és akik törődnek veled. Nem kell vele foglalkozni, mert úgysem lenne őszinte, ha át is menne kényszerből. Nagyon csúnya dolog ez, de sajnos vannak ilyen szülők.
2009. okt. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos vannak ilyen szülők :-( Köszönöm a bíztatást! Sokat segítettetek, hogy ne depizzek be! Nektek is minden jót!!
2009. okt. 3. 22:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!