Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha anyum alkoholista?

Mit tegyek, ha anyum alkoholista?

Figyelt kérdés

Kb. 6-7 éve kezdődött, de akkor még csak hétvégénként ivott, de úgy, hogy rendesen meglátszott rajta akadozott a nyelve, meg imbolygott. Most már szinte nincs olyan nap, hogy ne inna meg 4 üveg sört, de van, hogy még bort is iszik vagy rövidet. Volt olyan is, hogy hánytatta magát a wc-n, meg megbotlott és majdnem magára öntötte a gázról levett forró vizet. Az apám egy papucs, nem mer semmit tenni ellene, inkább velem száll szembe. Anyumat már párszor számon kértem, hogy miért csinálja, de azt mondta, hogy nincs hozzá semmi közöm mennyi sört iszik meg, jól leordít, aztán úgy tesz, mintha misem történt volna. A nagymamám tud még róla, de már neki sem mondom, ha van valami, mert elég beteges és nem akarom, hogy felizgassa magát. Az a durva, hogy anyum egyetemet végzett, mindenki nagyon jó véleménnyel van róla, senki semmit nem sejt, én meg nem tudom senkinek elmondani.

Nagyon rosszul érzem magam, depressziós is voltam, többek közt ez is közrejátszott benne. Legszívesebben ott hagynám őket, mert már nagyon nehezen viselem.

Mit tegyek? 20l



2013. máj. 6. 19:28
 1/5 eNerdzsy ***** válasza:
100%

Biztos vagyok benne, hogy az utóbbi években meg tetted ami tőled tellett, hogy javíts a helyzeten.

Sajnos ilyen esetben, amikor édesanyád talán szembe sem tud nézni a saját problémájával, segíteni semmivel sem tudsz.

Örökös viszály és feszültség dúl a hasonló családokban, de ezt már megtapasztaltad.

Állj a saját lábadra, és kezdd el a saját (külön) életedet. Csak ennyit tanácsolhatok.

2013. máj. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Nagyon sajnálom, hogy ilyen körülmények között élsz! Gondolom vannak azért "tiszta" pillanatai..., Ilyenkor próbálj beszélni vele, az elvonókúra segíthet. De ezt önként kell vállalnia, neki is akarnia kell!
2013. máj. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
20 éves vagy, már eltudsz menni dolgozni, és saját lábra tudsz állni, és kiszakadni ebből a közegből, ha ez a közeg nem akar változtatni. Már pedig nem úgy tűnik hogy az édesapád és az édesanyád bármiben is akarna változtatni, az irásod alapján.
2013. máj. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az a helyzet, ha az elvonót említeném neki leszedné a fejem, szerintem ő nem tartja magát függőnek. Az egyetlen megoldást tényleg abban látom, hogy külön életet kezdjek. Hamarosan meg lesz a végzettségem, aztán munkát keresek, addig meg csak kibírom.
2013. máj. 7. 08:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Megértelek, ugyan ez van nálunk, csak nekem apám iszik, egyre nehezebben viselem, szinte állandóan a barátoméknál vagyok, a gyomrom is felfordul ha haza kell ide jönnöm.

A legjobb, ha minél előbb elköltözöl otthonról, addig meg kitartás, ezeken a dolgokon mi nem tudunk változtatni.

2013. máj. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!