Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék az alkoholista...

Mit tehetnék az alkoholista édesapámért?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, már kollégiumban lakom (hétvégente hazajárok). Mindkét szülőm rendszeresen iszik mióta az eszemet tudom, de most komolyan kezdek aggódni édesapám életéért. Elmúlt 60 éves és épp egy lassan havi rendszerességű "túráján" van, egy hétre vidékre utazik és naponta literes mennyiségben iszik házi pálinkát, nem kel ki az ágyból, semmi szilárdat nem vesz magához. Előtte otthon csinálta ugyanezt, néha el tudtuk tőle venni (és kiöntöttük nyers cefrét, amire utána rávetette volna magát), de legtöbbször nem, egyszer-kétszer hatásos volt, ha a szemébe mondtam, hogy szégyellje magát (már amikor felfogta egyáltalán).

Az sem érdekli, hogy utána előveszi a köszvény és plusz egy hétig azért nem áll lábra. Ha keresi valaki, rokonoknak olyan kedélyesen tudja előadni amit csinál, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne.

Direkt korai időpontokban hívom, hogy még beszélni tudjon, ilyenkor az a szöveg, hogy ő most "nagyon beteg, de sokat jelent neki, hogy felhívtam és összeszedi magát", de persze nem változik semmi. Most a két kutyánkat is levitte magával és nem vagyok benne biztos, hogy ad nekik enni. Rettegek segítséget kérni, annyira belémnevelték, hogy "nem teregetjük ki a családi szennyest", és hogy ez teljesen természetes, hiszen mindig is így volt; de szeretném, ha látná majd az unokáit és hibáztatni fogom magam, ha ebbe hal bele. Bocsánat a hosszért, talán más is járt hasonló cipőben, leírni is nehéz volt, de itt legalább őszinte lehet az ember.


2013. ápr. 30. 01:12
 1/9 anonim válasza:

Nagyon sajnállak. Meg az édesapádat is.

Szerencsére én nem találkoztam ilyennel a családban, de ez már tényleg nagy probléma.

Megértem, hogy szeretnél tenni valamit, de azon érdemes legalább egy pillanatra elgondolkodni, hogy ha ő nem becsüli az életét semmire, nincsen jövője, akkor mit tehetnél...

Persze az első gondolatom az volt, hogy szerintem szakemberek segítségét kellene kérned. Nem tudom ez mit jelent, de elvonókúra kórházban, pszichiáter stb.


Szerintem még ha menthetetlennek is tűnik, meg kell próbálni megadni neki az esélyt az életre, ha nem is jobbra.

Persze nem fog kedvelni érte, meg nem is tudom, hogy lehet az ilyesmit elintézni, hogy kezelésre vitetni valakit, akár akarata ellenére.

2013. ápr. 30. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sajnálom a helyzetet. Az én édesapám is alkoholista volt sajnos. Elvonóra csak akkor ment be, amikor már olyan rosszul érezte magát.
2013. ápr. 30. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is alkesz volt apukám. Anyukám nem tudta kezelni, veszekedéssel próbálta kordában tartani, nem jött össze. Mi gyerekek szeretettel próbáltunk közelíteni, olykor sikerült a mennyiségeket ezzel csökkenteni, de semmi több. Mindig legyőzte a szenvedélybetegsége. Elvonóra akkoriban még bevitték, (nem sok sikerrel, mindig elölről kezdte), de ma már csak önként mehet be. Ha ő nem ismeri fel a helyzetet, akkor nincs esélyed. Ennyi. Viszont lehet, hogy az megváltás lesz neki..
2013. ápr. 30. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én apám is alkoholista volt. Nincs jó hírem: mi körbejártuk a kérdést, háziorvos, szociális osztály, rendőrség, mentők tehetetlenek. Ameddig vér nem folyik nem tudnak lépni hivatalosan. Kitiltották az összes kocsmából, mégis minden éjszaka hullarészegen hozta haza valaki, aki megsajnálta. Összevizelve, összekakálva magát. Szóval pontosan tudom mit érzel. Egyet tehetsz: nem hibáztatod magad és ennek a felelősségét nem veszed magadra. Apád felnőtt ember, ha ő nem akar változtatni, senki nem tud rajta segíteni. Próbálj meg elhatárolódni az egésztől amennyire tudsz.
2013. ápr. 30. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Semmit nem tudsz tenni, ha Ő nem ismeri be, hogy beteg és nem megy elvonóra. De még ez sem garancia.

A másik, mivel több évtizede van így ne áltasd magad az egészségi állapotát illetően. A mája szerintem romokban.

2013. ápr. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmit....:/
2013. ápr. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Fohh, hány ember van itt, akinek alkoholista az apja vagy csak volt alkoholista. :D


Igazából nekem is az volt, az enyém vesebeteg lett, azért megemberelte magát. Amúgy is eléggé bunkó, tahó alkat, de ha iszik, akkor elkezd csesztetni mindenkit, mintha ő lenne a színtiszta tökéletesség, mindenki más meg egy selejtes alak, aki soha nem érhet fel hozzá. Amióta kiderült a betegsége, nagyon ritkán részeg, leginkább csak sörözgetni jár a haverjaival és mást nem is nagyon iszik. A sör meg lepereg róla, attól nem részeg, meg állítólag jót is tesz a veséinek, mert köves volt.

2013. ápr. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A háziorvos felírhat gyógyzsert, ami által megundorodik az alkoholtól.

Folsavval és E vitaminnal lehet a máját karban tartani, hogy ne induljon el egy visszafordíthatatlan úton.


De tulajdonképpen miért akarod visszafordítani, aki 60 évesen ezt csinálja magával, az egy komoly szellemi leépülés útjára is lépett. Miért ilyen fontos, hogy éljen.

Ha meghal, akkor legalább örököltök.


A köszvény a mértéktelen húsfogyasztástól, főleg sertéshústól alakul ki. Apukádnak ezzel az életmóddal nagy esélye van még orbáncra és vakságra is.



Apu is alkoholista volt, a végén már örültünk, hogy meghalt. 1 évig teljes elbutulás állaptába került, besz-t behu-yzott, de azt mondta még a végén is, hogy nem bánt meg semmit, mert legalább tudott élni. Szóval ennyit az alkoholistákról. Amúgy értelmiségi volt, nem vasmunkás, és sikeres is volt, és mégis elpiálta az eszét.

2013. ápr. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sajnos tényleg nem tudsz mit tenni. Nekem a keresztapám masszív alkesz, voltak/vannak gondjai miatta. Nekem is volt egy ilyen "Terézanya" időszakom, amikor a lehető legjobban próbáltam neki segíteni, de rájöttem, hogy ő nem akar változást.

Azóta egy kicsit máshogy látom a dolgokat:

Havi 100ezret kap örökség gyanánt

Ha anyám hó közepén nem ad pénzt, ordítva üvöltözik, a ocsmában elmondja minden szarnak és egyebeknek

Eljött hozzánk részegen, káromkodva követelte, hogy kínáljuk meg valamivel (az egy éves kislányunk meg aludni próbált)

A halott anyja (nagymamám) tartja el, de RÁKÖPÖTT a sírjára a temetés után (ekkor úgy képen töröltem, hogy a rokonság elhűlt) és közöltem vele, hogy mostantól ne is köszönjön nekem.

2013. ápr. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!