Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet ilyenkor tenni?

Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Apukám már 7 éve meghalt, anya egyedül nevel minket, volt egy 3 éves komoly kapcsolata, de 4 hónappal ezelőtt külön mentek. Van egy testvérem aki 8 éves. Az elmúlt 4hónapban nem ismerek anyára.. Regisztrált többféle társkereső oldalra, ami nem is gond, de amit most csinál az nem normális. Ha van 5 perc szabadidője rögtön bekapcsolja a gépet és gépezik. Mindennap másik pasival megy el itthonról, péntek,szombat,vasárnap pedig már itthon sincs mert elmegy az ország másik végébe egy pasiért, és nekünk sajnáltatja magát hogy ez már megint 20ezer forintjába kerül ez a kis kiruccanás, persze nem azt mondja hogy pasihoz megy hanem táborba, meg vizsgázni stb.. Nem foglalkozik velünk, nem főz, mos, tesómat én látom el, én kísérem el a suliba, én megyek érte,16 vagyok.. Tegnap mamánál aludt tesóm és mamának ugye mindent elmondott, mama pedig a gyámügyre akar menni e végett, hogy leszarja a fejünket(amiben persze egyetértek vele).. Mit tegyek? anyával nem tudok beszélni, mert ha meg is próbálom rögtön leordít, hogy mit képzelek én magamról, hogy beleszólok az ő életébe, hagyjam békén, és ha olyan még meg is pofoz..
2013. máj. 6. 11:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

És a mamád azt szeretné ha ő nevelhetne titeket?


Nem lenne jobb nektek a mamánál?

2013. máj. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nekem igazából mindegy, tesómnak nem! és én se fogom ezt szó nélkül hagyni. Nem fogom hagyni hogy elkallódjon csak mert ő nem bír a vérével és elmegy 400km-re.. Mama pedig nem olyan, nagyon szeretem, mert mindig a legjobbat akarja, de akkor is nem mamára hanem anyára van szükségünk!
2013. máj. 6. 11:13
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha a mamád nevelne titeket, csak akkor szóljon a gyámügynek.

Ha nem tudna, akkor a jelen helyzet a jobb.

Nézzünk szembe a tényekkel: 16 vagy. 16 éveseket nem nagyon küldenek családokhoz, max gyerekfaluba, vagy intézetbe. A tesódat nem viszik el tőled, de neki még szüksége lenne családképre.

Jogos, amit a nagymamád tervez, mert te még gyerek vagy, az a dolgod hogy tanulj, hogy szerelmes legyél, max segíts a kistesód körül és a háztartásban. Nem a te dolgod nevelni őt.

2013. máj. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Meg igazából az fáj a legjobban, hogy 2 gyermekes családanya és nem tud gondolkozni.. Mi lesz ha valami éri őt, ha mindig ilyen nagy utakra készül?! Nála van az összes papír, igazolványok, TB kártya, a pénz a bankba van, ha valami történik vele én semmihez se tudok hozzáférni.. annyira felelőtlen..:(
2013. máj. 6. 11:17
 5/11 anonim ***** válasza:
Hidd el, egy mama is át tudja venni az anyaszerepet. Tapasztalat. Nálunk nem volt anyukámnak ideje ránk. Családi vállalkozás, volt hogy egy hétig nem láttam őket nyaranta, mert mikor elmentek még, mikor megjöttek már aludtam.
2013. máj. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nehéz ügy, de tényleg beszélned kéne a fejével.

Talán úgy kéne kezdened egyből, hogy: "Hallottad, hogy a nagyi fel akar jelenteni a gyámügyeseknél?"

Biztos nagy veszekedés lesz, erre fel kell készülnöd, de talán ettől észhez térne.

És igazad van abban, hogy nem a nagyira, hanem az anyára van szükségetek.

Sajnálom.

Anyukád nem is tudja, mekkora szerencséje van, hogy ilyen gyereke van, mint Te!

2013. máj. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Korodhoz képest, nagyon érett, felelősségteljes vagy, gratulálok, de komolyan!

Anyuddal le kéne ülni beszélni, hogy lássa milyen irányba tart az élete, ha így folytatja, elveszít benneteket. Nincs egy jó barátnője, aki tudna hatni rá?

2013. máj. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Egy barátnője van de azzal sincsenek már olyan jóban. De most, hogy gondolkozok a gyámügy ha el is venne tulajdonképpen miért? az anyagi helyzetünk nem olyan, nem bánt minket, csupán "csak" nem foglalkozik velünk.. vagy el is vehetne akár ha most mama bemegy szerdán? vagy, hogy megy ez? igazából nem ilyen ő, mert azért dolgozik és jár sulikba hogy nekünk legyen jobb, és ezért is nem értem, hogy ebbe a 4 hónapban miért változott meg.. ugye elment 3 napra megint egyszer se hívott fel, mi mamával többször hívtuk este fél 11kor is még felhívtuk mert aggódtunk, de fel se vette majd reggel 7 kor felhívott, hogy elfelejtett minket..
2013. máj. 6. 11:44
 9/11 anonim ***** válasza:
Költözzetek át a nagymamátokhoz. Még az is lehet, hogy fel sem tűnne anyukádnak :(
2013. máj. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 vikTORZ válasza:

Helló!


Először is szeretnélek biztosítani abban, hogy jó úton jársz, mivel tudtál segítséget kérni. És megerősítem előttem válaszolókat, nagyon érett és felelősségteljes vagy.


Utolsó kérdéseiddel kezdem. A gyermekek családból való kiemelése a gyermekvédelmi intézkedések egyik legvégsőbb része. Kizárólag indokolt esetben tehető meg, amelyben a gyerekek közvetlen életveszélynek vannak kitéve. Az anyagi helyzet nem lehet rá indok. A gyermekvédelem egyik elsődleges feladata az, hogy a gyermekek a saját családjukban nevelkedjenek, vagy akiket már kiemeltek, minél hamarabb visszakerülhessenek a családi légkörbe. Ha kiemelés jön szóba kizárólag úgy tehetik meg, hogy a testvérek együtt maradjanak.


Javaslom, a nagymama előbb a településeteken illetékes gyermekjóléti szolgálatot keresse fel. Egy családgondozóval fog beszélni ott, aki jó esetben alapellátásba vesz benneteket. Ez annyit jelent, hogy felkeresi édesanyádat a családgondozó, és megpróbál hatni rá, beszél veletek is, megteszi a szükséges intézkedéseket, lépéseket.


Nem hinném, hogy ha nagymama jelzi az esetet, akkor szerdán már ki is lesztek emelve.


Ha a gyámhivatalhoz érkezik a jelzés, ugyanez történik, csak a gyámhivatal keresi fel a gyermekjóléti szolgálatot.


A továbbiakban nagyon sok dolog történhet, ez függ a gyermekjóléti szolgálat családgondozójától, anyukádtól, nagymamádtól, és az egész helyzet alakulásától. Ha mindenképpen odáig megy az eset, hogy édesanyádnak felfüggesztik a szülői felügyeleti jogát, akkor biztosan a nagymama vagy esetleg más szóba jöhető rokonnál lesz a segítség, nála lesztek elhelyezve. A gyermekvédelemben elsősorban a családok saját kapcsolatait keressük fel, így nagyon kirívó esetben jöhet szóba egy gyermekfalu vagy intézet. Többnyire akkor, ha nincs senki, aki tudna segíteni.


Tudnod kell, hogy jelezni a Gyermekjóléti Szolgálatnak nem feljelentés. A Gyermekjóléti Szolgálat nem egy hivatal, vagy bíróság jellegű intézmény. Egy szolgálat, ami segítséget nyújt.


Mivel anyukád eddig nem így viselkedett, hirtelen változott meg, említetted a sajnálatos tragédiát is, -amiért fogadd őszinte részvétem- és minden bizonnyal rengeteg egyéb más rossz dolog történhetett az évek alatt, így ez a sok fájdalom megtörte anyukádat. Nagyon becsülendő és dicséretes a hozzáállásod, nem szabad hagyni édesanyádat elkallódni, most támogatásra és segítségre van szüksége. (ne érts félre, normális esetben ennek nem szabad megtörténnie, de most így alakult) Szeretettel és odafigyeléssel kell támogatnotok anyukátokat. Egy családgondozó pedig olyan segítséget is tud nyújtani, amit senki más a családban, legfőképpen azért mert egy külső személy.

2013. máj. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!